Abbas Kiarostami

Artykuły - Abbas Kiarostami (7)

 • Nie żyje irański reżyser Abbas Kiarostami

  Nie żyje irański reżyser Abbas Kiarostami

  W wieku 76 lat zmarł we Francji reżyser i scenarzysta Abbas Kiarostami, przedstawiciel tzw. irańskiej Nowej Fali - podała w poniedziałek, 4 lipca, agencja prasowa INRA. Reżyser od dłuższego czasu walczył z rakiem. Był laureatem Złotej Palmy w Cannes i nagrody UNESCO.
 • Wielki powrót mistrza światowego kina

  Wielki powrót mistrza światowego kina

  Wśród tych, którzy najbardziej ucieszyli się z Oscara dla filmu "Rozstanie" był Abbas Kiarostami, twórca "Zapisków z Toskanii" i jeden z najsłynniejszych irańskich filmowców w historii.
 • Filmowy urok Toskanii

  Filmowy urok Toskanii

  "Zapiski z Toskanii", wchodzące 9 marca do polskich kin, z nagrodzoną w Cannes zjawiskową Juliette Binoche to kolejny film w ostatnich latach, do którego zdjęcia powstały w Toskanii. I choć Abbas Kiarostami i jego ekipa pokazują na ekranie jej piękno, to także przewrotnie grają ze znanym głównie z literatury wizerunkiem doskonałego miejsca, by w romantycznej scenerii wszystko zacząć od nowa.
 • Cannes: Apel o uwolnienie Panahiego

  Cannes: Apel o uwolnienie Panahiego

  Uczestnicy festiwalu filmowego w Cannes apelują o uwolnienie z więzienia znanego irańskiego reżysera Jafara Panahiego.
 • Juliette Binoche u Kariostamiego

  Juliette Binoche u Kariostamiego

  Irański reżyser Abbas Kariostami pokazał we wtorek, 19 maja, w Cannes swój najnowszy film "Copie conforme" ("Idealna kopia"). Konkurujący w walce o Złotą Palmę obraz jest pierwszą produkcją Kariostamiego nakręconą poza granicami Iranu i pierwszym zawodowym spotkaniem reżysera z francuską aktorką Juliette Binoche.