A właśnie

Artykuły - A właśnie (-6)

 • Produkty strukturyzowane: Ryzyko braku ryzyka

  Produkty strukturyzowane: Ryzyko braku ryzyka

  Czy kombinacja całkowicie różnych składników może w efekcie dać pożądany efekt? To zależy, co się kombinuje. W finansach jest to sprawa ryzykowna. A właśnie mniejsze ryzyko miało być efektem powstania produktów strukturyzowanych, łączących w sobie cechy różnych instrumentów inwestycyjnych.
 • Czerwień zagościła na giełdach na dobre

  Rewizje w dół prognoz globalnego PKB przez MFW, spadek produkcji przemysłowej w Niemczech oraz zagrożenie Ebolą w Europie i w USA- wszystkie trzy czynniki stały się wczoraj dobrym pretekstem (nie przyczyną, a właśnie pretekstem) do silniejszych spadków na giełdach w Europie i w USA. Dziś trend spadkowy kontynuują indeksy w Azji oraz na otwarciu indeksy w Europie.
 • Spadek nastrojów na rynkach

  Pesymizm, który dzisiaj obserwujemy może wynikać ze spadku pewności co do szybkiego wprowadzenia QE w Europie. A właśnie tą informacją rynki żyły w ostatnich dniach i kupowały akcje w nadziei, że Mario Draghi już niebawem wystawi kolejne działa w walce z deflacją i spowolnieniem w Europie. Inflacja jednak zaskoczyła pozytywnie.
 • W Wenezueli używane auta droższe od nowych

  W ubiegłym roku sprzedano w Wenezueli 130 tysięcy samochodów. W porównaniu z 500 tysiącami sześć lat temu, to zauważalny spadek. A właśnie ok. pół miliona samochodów sprzedawanych rocznie zaspokoiłoby popyt.