;a;a;

Artykuły - ;a;a; (-3)

 • W maju więcej pieniędzy na dobre projekty

  W maju więcej pieniędzy na dobre projekty

  W maju br. wejdą też w życie przepisy zmieniające zasady finansowania współpracy międzynarodowej oraz inwestycji w infrastrukturę badawczą. Jednostki naukowe i badawcze otrzymują z budżetu państwa dotację na utrzymanie potencjału badawczego. Jednostki, które dostaną wysoką ocenę (A+, A), będą otrzymywały dużo więcej środków niż te, które dostaną niższą.
 • JCR podwyższyła rating Polski

  JCR podwyższyła rating Polski

  Japońska agencja ratingowa Japan Credit Rating Agency (JCR) podwyższyła 1.03.2013 r. rating Polski z A- dla walut zagranicznych do poziomu A, a dla waluty krajowej z A do poziomu A+. Po podwyżce obydwa ratingi mają perspektywę stabilną.
 • Asseco CE spodziewa się porównywalnych wyników

  Asseco Central Europe oczekuje w 2012 r. wypracowania podobnego poziomu zysku operacyjnego i EBITDA, jak w 2011 r. Przychody mogą okazać się około 1-2 proc. wyższe. Spółka pracuje obecnie nad trzema małymi akwizycjami. Asseco CE spodziewa się, że niedługo zostanie zatwierdzony przez KNF prospekt Asseco Poland potrzebny do przeprowadzenia SWAP-a, a cały proces zamiany akcji zakończy się do końca 2012 r. - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Jozef Klein.
 • W oczekiwaniu na Fed kurs EUR/USD konsoliduje się

  Wtorek na rynku euro/dolara rozpoczął się dość pesymistycznie, w miarę upływu czasu nastroje lekko poprawiały się. Po informacji, iż agencja S&P obniżyła długoterminowy ratingu Włoch do poziomu A z wcześniejszego A+, a perspektywa ratingu pozostała negatywna, presja na euro zwiększyła się.
 • WZA zdecyduje o sprzedaży akcji

  Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP zdecyduje w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie czynności mających na celu umożliwienie Skarbowi Państwa sprzedaż do 197.500.000 akcji serii A, a BGK sprzedaż do 128.102.731 akcji serii D w drodze oferty publicznej - podał bank w projektach uchwał na WZA.
 • Czekamy na kolejne obniżki ratingów?

  W nocy z wtorku na środę agencja ratingowa S&P obniżyła długoterminowy rating Irlandii z "AA-" do "A", a krótkoterminowy do "A-1", z "A-1+" i utrzymała negatywne nastawienie. Czy to sygnał, iż rozpoczął się festiwal obniżek?
 • Fitch przyznała emisji obligacji w EUR rating A-

  - Agencja ratingowa Fitch przyznała emisji polskich euroobligacji rating A- (A minus) - poinformowała agencja w czwartkowym komunikacie. Rating jest zgodny z długoterminowym ratingiem polskiego długu w walucie zagranicznej.