Nowe Technologie - 8K

Artykuły - 8K (31)

 • 8K QLED TV z serii TCL X91 trafił do Polski

  8K QLED TV z serii TCL X91 trafił do Polski

  TCL Electronics ogłosiło wprowadzenie na rynek europejski swojego najnowszego telewizora 8K QLED serii X91. Jaka będzie jego cena w Polsce?
 • Playery 8K na polskim rynku

  Playery 8K na polskim rynku

  W Polsce pojawiły się pierwsze playery 8K - odtwarzacze multimedialne na Androidzie pod marką DI-WAY od czeskiej firmy Sapro.
 • DJI Mavic Air 2 – następca popularnego drona z funkcją timelaps 8K

  DJI Mavic Air 2 – następca popularnego drona z funkcją timelaps 8K

  Marka DJI zaprezentowała kolejną wersję swojego zaawansowanego drona z serii Mavic Air. Firma wypuściła specjalny filmik reklamowy, który zdradza nam sporo szczegółów na temat najnowszego urządzenia.
 • Telewizory "Real 8K" marki LG jeszcze w tym roku

  Telewizory "Real 8K" marki LG jeszcze w tym roku

  Podczas targów CES 2020 firma LG zaprezentuje nową linię telewizorów Real 8K TV – obejmującą osiem modeli, nowe 77- oraz 65-calowe, a także o przekątnych 88 oraz 75 cali.
 • Startuje program certyfikacji 8K Association

  Startuje program certyfikacji 8K Association

  Stowarzyszenie 8K Association (8KA) niebawem rozpocznie program certyfikacji, którego celem jest wyróżnienie telewizorów i innych urządzeń obsługujących technologię 8K.
 • Obraz w 8K Ultra HD przesłany na odległość 50 metrów

  Obraz w 8K Ultra HD przesłany na odległość 50 metrów

  Większość kabli służących do przesyłu obrazu nie sięga dalej niż 10 metrów. Wynika to z wielu cech, ale jest nierozerwalnie związane z jakością przekazywania sygnału. A co z sytuacjami, kiedy odległość między źródłem sygnału, a ekranem lub projektorem wynosi znacznie więcej, np. 50 metrów?
 • Oto najmniejsza na świecie kamerka nagrywająca wideo w 8K

  Oto najmniejsza na świecie kamerka nagrywająca wideo w 8K

  Firma Kandao zaprezentowała aparat 360 o nazwie QooCam 8K. Urządzenie mimo swoich niewielkich rozmiarów jest w stanie rejestrować obraz w bardzo dużej rozdzielczości.
 • Japoński NHK pracuje nad naziemną emisją w 8K

  Japoński NHK pracuje nad naziemną emisją w 8K

  Japoński nadawca publiczny NHK, znany z eksperymentalnych transmisji w Super Hi-Vision pracuje nad tym w jaki sposób trafić z emisją 8K do japońskich gospodarstw domowych. Na razie trwa 12-godzinna emisja treści 8K w satelitarnym kanale NHK BS8K. Laboratorium badawczo-naukowe NHK z powodzeniem przetestowało transmisje naziemne 8K już w 2012 roku i to przy użyciu jednego kanału UHF.
 • ​LG OLED TV 8K na IFA 2019

  ​LG OLED TV 8K na IFA 2019

  Firma LG wprowadza na rynek pierwszy telewizor OLED 8K. Czy to faktycznie rewolucja?
 • Sharp pokaże największy ekran LCD 8K na IFA

  Sharp pokaże największy ekran LCD 8K na IFA

  Jeżeli myślisz, że twój 75-calowy telewizor 4K UHD jest duży to koniecznie zobacz ogromny, 120-calowy ekran 8K od firmy Sharp. Zostanie on pokazany w nadchodzący weekend na targach IFA w Berlinie.