8K

Artykuły - 8K (44)

 • ABI Research: Pandemia opóźnia wdrażanie telewizji w rozdzielczości 8K

  ABI Research: Pandemia opóźnia wdrażanie telewizji w rozdzielczości 8K

  Pandemia COVID-19 ma różny wpływ na rynek urządzeń multimedialnych. Choć z jednej strony doprowadziła do wzmocnienia rynku konsoli do gier, to z drugiej spowodowała ograniczenie sprzedaży telewizorów. Pandemia szczególnie negatywnie wpłynęła na wdrażanie telewizji w rozdzielczości 8K. Są to wnioski najnowszego raportu ABI Research.
 • ABI Research: Pandemia opóźnia wdrażanie TV 8K

  ABI Research: Pandemia opóźnia wdrażanie TV 8K

  Pandemia COVID-19 ma różny wpływ na rynek urządzeń multimedialnych. Choć z jednej strony doprowadziła do wzmocnienia rynku konsoli do gier, to z drugiej spowodowała ograniczenie sprzedaży telewizorów. Pandemia szczególnie negatywnie wpłynęła na wdrażanie telewizji w rozdzielczości 8K - są to wnioski najnowszego raportu ABI Research.
 • Xiaomi zaprezentowało 82-calowy telewizor 8K

  Xiaomi zaprezentowało 82-calowy telewizor 8K

  Chiński producent wprowadził na rodzimy rynek dwa, ogromne, 82-calowe telewizory z serii Mi Master.
 • 55-calowy telewizor 8K Q700T trafił do Polski

  55-calowy telewizor 8K Q700T trafił do Polski

  Rodzina telewizorów Samsung QLED 8K powiększyła się o nowy model Q700T dostępny w rozmiarze 55 i 65 cali. To już trzecia, po Q950T i Q800T seria telewizorów 8K ze stajni Samsunga w naszym kraju.
 • Gry w rozdzielczości 8K na telewizorach LG OLED 8K

  Gry w rozdzielczości 8K na telewizorach LG OLED 8K

  LG wprowadza pierwsze na świecie telewizory 8K obsługujące nowe, potężne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 30. Telewizor OLED 8K, zasilany przez procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI, zdolny do obsługi pełnej szerokości pasma 8K, stanowi krok naprzód w świecie gamingu.
 • Telewizory QLED zyskują na popularności

  Telewizory QLED zyskują na popularności

  Samsung zebrał najważniejsze informacje dotyczące rynku telewizorów na świecie i w Polsce. Co z nich wynika?
 • Flagowy kanał NHK BS8K zagrożony

  Flagowy kanał NHK BS8K zagrożony

  Japoński nadawca telewizyjny NHK, finansowany ze środków publicznych, od lat był mocno krytykowany za nadmiernie rozbudowaną liczbę kanałów. Według krytyków, pozwalało to NHK na nieuczciwą konkurencję w stosunku do prywatnych stacji w Japonii. Teraz może się okazać, że liczba kanałów NHK zostanie zmniejszona. Jednym z zagrożonych kanałów jest flagowy kanał liniowy NHK BS8K w technologii 8K.
 • 8K QLED TV z serii TCL X91 trafił do Polski

  8K QLED TV z serii TCL X91 trafił do Polski

  TCL Electronics ogłosiło wprowadzenie na rynek europejski swojego najnowszego telewizora 8K QLED serii X91. Jaka będzie jego cena w Polsce?
 • Playery 8K na polskim rynku

  Playery 8K na polskim rynku

  W Polsce pojawiły się pierwsze playery 8K - odtwarzacze multimedialne na Androidzie pod marką DI-WAY od czeskiej firmy Sapro.
 • Huawei, Samsung i Qualcomm tworzą nowy format dla multimediów w 8K

  Huawei, Samsung i Qualcomm tworzą nowy format dla multimediów w 8K

  Najwięksi producenci pracują nad nowym kodekiem wideo, który pozwoli zmniejszyć rozmiary plików oferując jednocześnie lepszą jakość. Jest to szczególnie ważne w przypadku smartfonów oraz przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości.