75 lat

Artykuły - 75 lat (63)

 • 40 milionów do wzięcia przez naszych starszych

  40 milionów do wzięcia przez naszych starszych

  Od 30 listopada można składać oferty w konkursie na najlepsze projekty dofinansowane z pieniędzy Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W nowej edycji programu do wzięcia jest 40 mln złotych.
 • Program "Opieka 75 plus" dla seniorów w miejscu zamieszkania

  Program "Opieka 75 plus" dla seniorów w miejscu zamieszkania

  Resort rodziny podkreśla, że "Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo - uczestnictwo - solidarność" to pierwszy kompleksowy dokument wyznaczający kierunek polityki rządu wobec osób starszych. Jak poinformowało ministerstwo, strategię przyjęła Rada Ministrów. Program "Opieka 75 plus" jest realizowany przez samorządy i polega na świadczeniu usług opiekuńczych dla seniorów w miejscu zamieszkania.
 • Od nowego roku "Opieka 75 plus" także w rodzinach

  Od nowego roku "Opieka 75 plus" także w rodzinach

  Od nowego roku program "Opieka 75 plus" skierowany będzie nie tylko do osób samotnych w wieku 75 lat i więcej, ale także do osób pozostających w rodzinach - poinformowała w tym tygodniu w Iławie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Na realizację programu przeznaczono ponad 57 mln zł.
 • 2,5 mln seniorów skorzystało z projektu "Leki 75 plus"

  2,5 mln seniorów skorzystało z projektu "Leki 75 plus"

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wejścia w życie projektu "75 plus" do kwietnia tego roku z darmowych leków skorzystało ponad 2,47 mln pacjentów. Komunikat w tej sprawie przekazano PAP w piątek.
 • Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  We wrześniu w ramach programu leków dla seniorów wydano ponad 2 mln 712 tys. opakowań bezpłatnych preparatów - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Koszt realizacji programu w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania to 25,8 mln zł.
 • Senat proponuje podniesienie wieku emerytalnego sędziów SN do 75 lat

  Senat proponuje podniesienie wieku emerytalnego sędziów SN do 75 lat

  Sędziowie Sądu Najwyższego będą pracować do 75. roku życia. Senat chce, aby pracowali trzy lata dłużej, niż teraz.
 • Volker Schlöndorff kończy 75 lat

  Volker Schlöndorff kończy 75 lat

  Volker Schlöndorff, autor filmów "Blaszany bębenek", "Niepokoje wychowanka Toerlessa", "Strajk. Bohaterka z Gdańska", kończy dziś 75 lat. Ma w dorobku Oscara i Złotą Palmę. W jego filmach grali m.in. John Malkovich, Dustin Hoffman i Daniel Olbrychski.
 • Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony, wybitna aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog, związana głównie z krakowskim Starym Teatrem i Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, skończy we wtorek, 21 stycznia, 75 lat.
 • 75 lat temu Marsjanie "zaatakowali" USA

  75 lat temu Marsjanie "zaatakowali" USA

  Słuchowisko Orsona Wellesa - radiowa adaptacja powieści H. G. Wellsa "Wojna światów", doprowadziła 75 lat temu do zbiorowej paniki. Mieszkańcy New Jersey byli przekonani, że Ziemia faktycznie jest atakowana przez Marsjan.
 • Telewizja w Polsce ma 75 lat

  Telewizja w Polsce ma 75 lat

  Mija 75 lat od pierwszej emisji telewizyjnej w Polsce. Swój jubileusz TVP świętowała w poniedziałek, 7 października. Mówiono m.in. o przyszłości małego ekranu - według jednej z prognoz widzowie niedługo sami będą mogli wybierać, z której kamery chcą oglądać nadawany program.

Filmy - 75 lat (1)

 • 75 lat Batmana. Niezwykła wystawa

  Batman - człowiek-nietoperz, Mroczny Rycerz, obrońca Gotham City - skończył 75 lat. Z tej okazji w Los Angeles zainaugurowano wystawę poświęconą obecności tego superbohatera w popkulturze. Zwiedzający mogą m.in. podziwiać z bliska rekwizyty z siedmiu filmów o Batmanie.