75 lat

Artykuły - 75 lat (102)

 • Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  We wrześniu w ramach programu leków dla seniorów wydano ponad 2 mln 712 tys. opakowań bezpłatnych preparatów - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Koszt realizacji programu w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania to 25,8 mln zł.
 • Senat proponuje podniesienie wieku emerytalnego sędziów SN do 75 lat

  Senat proponuje podniesienie wieku emerytalnego sędziów SN do 75 lat

  Sędziowie Sądu Najwyższego będą pracować do 75. roku życia. Senat chce, aby pracowali trzy lata dłużej, niż teraz.
 • Volker Schlöndorff kończy 75 lat

  Volker Schlöndorff kończy 75 lat

  Volker Schlöndorff, autor filmów "Blaszany bębenek", "Niepokoje wychowanka Toerlessa", "Strajk. Bohaterka z Gdańska", kończy dziś 75 lat. Ma w dorobku Oscara i Złotą Palmę. W jego filmach grali m.in. John Malkovich, Dustin Hoffman i Daniel Olbrychski.
 • Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony kończy 75 lat

  Anna Polony, wybitna aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog, związana głównie z krakowskim Starym Teatrem i Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, skończy we wtorek, 21 stycznia, 75 lat.
 • 75 lat temu Marsjanie "zaatakowali" USA

  75 lat temu Marsjanie "zaatakowali" USA

  Słuchowisko Orsona Wellesa - radiowa adaptacja powieści H. G. Wellsa "Wojna światów", doprowadziła 75 lat temu do zbiorowej paniki. Mieszkańcy New Jersey byli przekonani, że Ziemia faktycznie jest atakowana przez Marsjan.
 • Telewizja w Polsce ma 75 lat

  Telewizja w Polsce ma 75 lat

  Mija 75 lat od pierwszej emisji telewizyjnej w Polsce. Swój jubileusz TVP świętowała w poniedziałek, 7 października. Mówiono m.in. o przyszłości małego ekranu - według jednej z prognoz widzowie niedługo sami będą mogli wybierać, z której kamery chcą oglądać nadawany program.

Filmy - 75 lat (1)

 • 75 lat Batmana. Niezwykła wystawa

  Batman - człowiek-nietoperz, Mroczny Rycerz, obrońca Gotham City - skończył 75 lat. Z tej okazji w Los Angeles zainaugurowano wystawę poświęconą obecności tego superbohatera w popkulturze. Zwiedzający mogą m.in. podziwiać z bliska rekwizyty z siedmiu filmów o Batmanie.