5G

Artykuły - 5G (200)

 • Qualcomm znów na celowniku - luka w zabezpieczeniach chipa 5G

  Qualcomm znów na celowniku - luka w zabezpieczeniach chipa 5G

  Wykorzystywany w blisko 40 proc. smartfonów na świecie modem stacji mobilnej (MSM) firmy Qualcomm posiada poważną lukę bezpieczeństwa – informuje Check Point Research. W przypadku wykorzystania, podatność umożliwiłaby atakującemu wprowadzenie złośliwego kodu, zapewniającego dostęp do wiadomości SMS oraz rozmów głosowych.
 • Samsung pomaga prowadzić testy 4G i 5G w Polsce

  Samsung pomaga prowadzić testy 4G i 5G w Polsce

  Firma Samsung Electronics poinformowała, że wraz z Play przeprowadzi w Warszawie testy 4G i 5G.
 • 12 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa

  12 milionów mieszkańców Polski w zasięgu sieci 5G Plusa

  Plus zasięgiem swojej sieci 5G objął już 12 milionów mieszkańców Polski. Sieć 5G 2600 TDD Plusa jest obecna w ponad 160 miejscowościach we wszystkich 16 województwach.
 • To miejsce w Chinach ma więcej stacji bazowych 5G niż cała Europa

  To miejsce w Chinach ma więcej stacji bazowych 5G niż cała Europa

  Shenzhen wydaje się mieć więcej stacji bazowych 5G jako miasto niż cała Europa razem wzięta. Chiny pod względem wdrożenia tej technologii wyprzedzają wszystkie kraje.
 • HTC planuje nowe smartfony 5G

  HTC planuje nowe smartfony 5G

  Jeszcze w tym roku firma HTC może zaprezentować kilka nowych urządzeń 5G. Wynika tak z raportu opublikowanego na łamach DigiTimes.
 • Sieć 5G zasili urządzenia w sposób bezprzewodowy?

  Sieć 5G zasili urządzenia w sposób bezprzewodowy?

  Zespół naukowców z Georgia Institute of Technology opracował małą, wydrukowaną w 3D antenę prostowniczą, która będzie mogła zbierać energię elektromagnetyczną z sygnału sieci 5G.
 • Omnispace, LLC i Lockheed Martin pracują nad siecią 5G

  Omnispace, LLC i Lockheed Martin pracują nad siecią 5G

  Omnispace, LLC i Lockheed Martin zawarły strategiczne porozumienie dotyczące wspólnego zbadania możliwości rozwoju technologii 5G wykorzystującej urządzenia umieszczone w kosmosie. Projektowana globalna sieć nienaziemna zbudowana w standardzie 5G NTN (Non-Terrestrial Network) zapewniłaby urządzeniom komercyjnym, korporacyjnym i rządowym komunikację w każdym miejscu na świecie. Ten typ sieci może na nowo zdefiniować komunikację mobilną, oferując nową jakość użytkownikom wymagającym wysokiej jakości połączeń niezależnie od tego, w jakim otoczeniu lub lokalizacji się znajdują.
 • Nowe wyzwanie na miarę XXI wieku

  Nowe wyzwanie na miarę XXI wieku

  Dane stały się jednym z najcenniejszych i najbardziej wrażliwych zasobów XXI w. Ich ochrona - czyli zapewnienie cyberbezpieczeństwa - to wyzwanie, z którym przyjdzie nam się mierzyć na poziomie jednostek, przedsiębiorstw, państw i organizacji międzynarodowych. Niełatwe już zadanie stanie się wkrótce jeszcze trudniejsze, gdy cyfrowa transformacja wrzuci wyższy bieg z nadejściem technologii 5G. Z czym przychodzi nam się mierzyć i jak możemy sobie poradzić? - pyta Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska, członek Rady Programowej Forum Gospodarczego TIME.
 • Banki na progu całkowitej decentralizacji usług

  Banki na progu całkowitej decentralizacji usług

  Sektor usług finansowych przeszedł w ubiegłym roku poważne zmiany. Podobnie jak w przypadku innych branż nastąpiło przejście do środowiska cyfrowego. Taka sytuacja oznacza jednak również okazję do sprawdzenia możliwości nowych technologii i nowych sposobów działania, gwarantujących większą elastyczność w zmieniających się warunkach rynkowych
 • Plus nawiązuje współpracę ze start-upami wykorzystującymi technologię 5G

  Plus nawiązuje współpracę ze start-upami wykorzystującymi technologię 5G

  Grupa Polsat wybrała start-upy do dalszej współpracy w ramach akceleratora S5 - akceleratora Technologii 5G. Wybrane rozwiązania mają potencjał wsparcia m.in. Przemysłu 4.0.

Filmy - 5G (2)

 • 5G drastycznie obniży koszt usług telekomunikacyjnych

  5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video. 5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video.
 • Co zyskamy dzięki budowie własnej sieci 5G

  Dzięki budowie własnej sieci 5G zyskamy sieć, która będzie zbudowana szybciej i taniej, co jest kluczowym elementem, jeśli myślimy o gospodarce. Producenci oprogramowania i sprzętu są obecni w Polsce i jest to dla nas dobra wiadomość, bo te inwestycje są trwałe, dają miejsca pracy oraz wpływy do budżetu państwa. Dobrą wiadomością dla nas jest to, że cała technologia tworzona jest w Polsce, co jest unikalne, ponieważ żadne państwo w Europie nie ma jednocześnie tych dwóch elementów, czyli produkcji oprogramowania i komponentów- mówił minister cyfryzacji Marek Zagórski.