500 zł na dziecko

Synonimy:
500+, 500 plus 500 złotych na dziecko 500zł na dziecko program rodzina 500+ rodzina 500 plus Szydło 500 plus
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 500 zł na dziecko (162)

Filmy - 500 zł na dziecko (50)

 • 500 plus i inne programy socjalne to zwrot odprowadzanych wcześniej podatków

  Rozszerzenie programu 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodów rodziny jest największą obniżką opodatkowania w Polsce, jaka miała miejsce od 1989 roku. Konstrukcja ryczałtowego zwrotu podatku na każde dziecko prowadzi właśnie do finalnej obniżki. Bardziej dotkliwy niż 18 proc. podatek dochodowy jest dla rodzin podatek VAT w wysokości 23 proc. Płacą go przez wydatki na swoje dzieci i w ten sposób finansują sobie program 500 plus. - Póki co należy patrzeć na te transfery nie jak na dobrodziejstwo – ale zwrot tego, co zostało wcześniej obywatelom odebrane – powiedział serwisowi eNewsroom Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
 • 500 plus i inne programy socjalne to zwrot odprowadzanych wcześniej podatków

  Rozszerzenie programu 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodów rodziny jest największą obniżką opodatkowania w Polsce, jaka miała miejsce od 1989 roku. Konstrukcja ryczałtowego zwrotu podatku na każde dziecko prowadzi właśnie do finalnej obniżki. Bardziej dotkliwy niż 18 proc. podatek dochodowy jest dla rodzin podatek VAT w wysokości 23 proc. Płacą go przez wydatki na swoje dzieci i w ten sposób finansują sobie program 500 plus. Warto dostrzec, że obecnie nie ma on charakteru socjalnego, ale jest planem obniżenia opodatkowania. Rząd nigdy nie daje obywatelom pieniędzy, a jedynie je zwraca w różnych świadczeniach, po drodze finansując rozbudowaną biurokrację – która pochłania część tych środków. Tymczasem polscy przedsiębiorcy ponoszą coraz większe koszty wynikające ze skomplikowanego systemu podatkowego, który dotyka nawet mikrofirmy.
 • Od lipca program Rodzina 500+ będzie obejmował 6,8 mln dzieci

  Statystyki GUS pokazują, że program Rodzina 500+ nie jest skutecznym narzędziem kształtowania polityki demograficznej, ale – jak podkreśla były minister finansów Stanisław Kluza – należy go pozytywnie oceniać w kontekście jego długoterminowego oddziaływania na gospodarkę i kształtowania polityki prorodzinnej państwa. Rodzina 500+ jest programem o charakterze sprawiedliwościowym, redystrybucyjnym i istotnie przekłada się na stabilny i zrównoważony rozwój gospodarczy – uważa ekonomista.
 • 500+ na pierwsze dziecko. Jak złożyć wniosek?

  Od lipca można składać wnioski w zmienionym programie 500+. Dziennikarka Agata Zamęcka wyjaśniła w „Dzień Dobry TVN” na czym polegają wprowadzone poprawki do projektu. Jak złożyć wniosek? (Dzień Dobry TVN/x-news)