500 zł na dziecko

Synonimy:
500+, 500 plus 500 złotych na dziecko 500zł na dziecko program rodzina 500+ rodzina 500 plus Szydło 500 plus
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 500 zł na dziecko (160)

Filmy - 500 zł na dziecko (47)

 • 500+ na pierwsze dziecko. Jak złożyć wniosek?

  Od lipca można składać wnioski w zmienionym programie 500+. Dziennikarka Agata Zamęcka wyjaśniła w „Dzień Dobry TVN” na czym polegają wprowadzone poprawki do projektu. Jak złożyć wniosek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co się dzieje z programem 500+, o skutkach powinniśmy dowiedzieć się więcej od rządu

  Nowe technologie cyfrowe zmieniają sposób w jaki funkcjonuje gospodarka. Polskie państwo nie nadąża za tymi zmianami, a zwłaszcza administracja rządowa. Władza urzędników jest zbyt duża, a udostępniana wiedza o skutkach kosztownych rządowych programów zbyt mała.
 • W Polsce nie można liczyć na godną emeryturę

  Sytuacja emerytów z każdym rokiem będzie trudniejsza. Relacja emerytury do średniego wynagrodzenia okaże się gorsza. Sposobem na zwiększenie dochodów jest opóźnianie pożegnania z pracą. Sytuacja finansowa emerytów pogorszyła się bardzo z powodu obniżenia wieku emerytalnego. Jednak jeżeli pracujemy dłużej, to nie tylko zwiększa się nasz kapitał na koncie ZUS, ale także kapitał ten jest waloryzowany o wzrost funduszu płac w gospodarce.- W minionym roku był to wzrost o ponad 6 proc., a w tym przekroczy 7 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i członek Rady Dialogu Społecznego. - Ten wzrost jest tak duży bo rosną nie tylko wynagrodzenia, rośnie także zatrudnienie, czyli fundusz płac w gospodarce.W takiej sytuacji tym bardziej warto opóźniać przejście na emeryturę. A jeżeli ktoś skorzysta z obniżenia wieku emerytalnego? - Przy obecnym systemie w Polsce nie można liczyć na godną emeryturę - komentuje ekspert.
 • Dwa lata z 500 plus. E. Rafalska: Coraz mniej rodzin pobiera świadczenia

  - W nowym okresie zasiłkowym z programu korzystają ponad 2 mln 400 tys. rodzin, a liczba dzieci pobierających świadczenia wynosi ponad 3 mln 600 tys. - podkreśliła Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podsumowała dwa lata programu "Rodzina 500 plus". (TVN24/x-news)