500 zł na dziecko

Synonimy:
500+, 500 plus 500 złotych na dziecko 500zł na dziecko program rodzina 500+ rodzina 500 plus Szydło 500 plus
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 500 zł na dziecko (158)

 • Sensacyjne wyniki badania GUS. 500 plus jednak zachęca do podejmowania pracy

  Sensacyjne wyniki badania GUS. 500 plus jednak zachęca do podejmowania pracy

  Rządowy program pozytywnie wpłynął na aktywność zawodową Polaków, głównie kobiet. Taki wniosek płynie z najnowszych analiz Głównego Urzędu Statystycznego. Stoi on w sprzeczności z dotychczasowymi badaniami.
 • Co dalej z 500 plus? Ministerstwo zapowiada zmiany

  Ponad dwa lata temu ruszył flagowy program Prawa i Sprawiedliwości - Rodzina 500 plus. Wszystko wskazuje na to, że teraz szykują się w nim zmiany. Chodzi o to, żeby pomóc tym najsłabiej zarabiającym, samotnym rodzicom pobierającym 500 plus. Bo dla nich podniesienie płacy minimalnej może stać się problemem.
 • Moda na socjal: Lepiej ukryć dochody, niż więcej zarobić

  Moda na socjal: Lepiej ukryć dochody, niż więcej zarobić

  Dobra sytuacja na rynku pracy i rosnące pensje nie sprawiają, że liczba zasiłków rodzinnych spada. Powód? Nadal opłaca się je brać.
 • Szwed: Polska ma jeden z najwyższych wskaźników PKB na politykę prorodzinną

  Polska ma jeden z najwyższych wskaźników PKB na politykę rodzinną w państwach europejskich; to sukces programu Rodzina 500 plus - podkreślił w czwartek wiceminister rodziny Stanisław Szwed, odpowiadając na pytania posłów do sprawozdania z realizacji ustawy dot. programu 500 plus.
 • 500 plus na pierwsze dziecko nie dla rolnika

  500 plus na pierwsze dziecko nie dla rolnika

  Tegoroczne doświadczenia - związane z utratą możliwości otrzymywania świadczenia 500 plus w związku z dużym wzrostem dochodu rolniczego wyliczonym przez GUS - najwyraźniej nie są dla rządu argumentem do wprowadzenia jakichkolwiek zmian, w szczególności dotyczących wyliczania tego dochodu.
 • MRPiPS: Wniosek o 500 plus do końca miesiąca to świadczenie z wyrównaniem

  MRPiPS: Wniosek o 500 plus do końca miesiąca to świadczenie z wyrównaniem

  Do końca października trzeba złożyć wniosek o 500 plus, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za październik i listopad. Jeśli wniosek zostanie złożony później, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca jego złożenia, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące - przypomina MRPiPS.
 • Efekt 500 plus już nie będzie działać

  Efekt 500 plus już nie będzie działać

  W ciągu trzech lat spadła liczba ubogich. Ale to, czy nadal będzie spadać, nie jest pewne, jeśli rząd odpowiednio nie dostroi swojej polityki społecznej.
 • MRPiPS: Zmniejszenie kwoty na 500 plus w 2019 r. wynika m.in. ze zmiany sytuacji rodzin

  MRPiPS: Zmniejszenie kwoty na 500 plus w 2019 r. wynika m.in. ze zmiany sytuacji rodzin

  Planowane zmniejszenie w 2019 r. finansowania programu Rodzina 500 plus wynika m.in. z lepszej sytuacji rodzin, mniej osób ubiega się o świadczenie - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.
 • Rafalska: Podniesienie minimalnej pensji w 2019 r. nie ma wpływu na aktualne świadczenia

  Rafalska: Podniesienie minimalnej pensji w 2019 r. nie ma wpływu na aktualne świadczenia

  Mówienie, że z powodu podniesienia minimalnej płacy w 2019 r. rodziny stracą prawo do 500 plus to niepotrzebne straszenie ludzi. Odbieram to jako uderzenie w rządowy program w związku z trwającą kampanią - podkreśliła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
 • Rząd zajmie się projektem przyszłorocznego budżetu

  Rząd zajmie się projektem przyszłorocznego budżetu

  Rada Ministrów zbiera się na pierwszym posiedzeniu po wakacyjnej przerwie. Rząd zajmie się wstępnym projektem ustawy budżetowej na 2019 rok.

Filmy - 500 zł na dziecko (46)

 • Co się dzieje z programem 500+, o skutkach powinniśmy dowiedzieć się więcej od rządu

  Nowe technologie cyfrowe zmieniają sposób w jaki funkcjonuje gospodarka. Polskie państwo nie nadąża za tymi zmianami, a zwłaszcza administracja rządowa. Władza urzędników jest zbyt duża, a udostępniana wiedza o skutkach kosztownych rządowych programów zbyt mała.
 • W Polsce nie można liczyć na godną emeryturę

  Sytuacja emerytów z każdym rokiem będzie trudniejsza. Relacja emerytury do średniego wynagrodzenia okaże się gorsza. Sposobem na zwiększenie dochodów jest opóźnianie pożegnania z pracą. Sytuacja finansowa emerytów pogorszyła się bardzo z powodu obniżenia wieku emerytalnego. Jednak jeżeli pracujemy dłużej, to nie tylko zwiększa się nasz kapitał na koncie ZUS, ale także kapitał ten jest waloryzowany o wzrost funduszu płac w gospodarce.- W minionym roku był to wzrost o ponad 6 proc., a w tym przekroczy 7 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i członek Rady Dialogu Społecznego. - Ten wzrost jest tak duży bo rosną nie tylko wynagrodzenia, rośnie także zatrudnienie, czyli fundusz płac w gospodarce.W takiej sytuacji tym bardziej warto opóźniać przejście na emeryturę. A jeżeli ktoś skorzysta z obniżenia wieku emerytalnego? - Przy obecnym systemie w Polsce nie można liczyć na godną emeryturę - komentuje ekspert.
 • Dwa lata z 500 plus. E. Rafalska: Coraz mniej rodzin pobiera świadczenia

  - W nowym okresie zasiłkowym z programu korzystają ponad 2 mln 400 tys. rodzin, a liczba dzieci pobierających świadczenia wynosi ponad 3 mln 600 tys. - podkreśliła Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podsumowała dwa lata programu "Rodzina 500 plus". (TVN24/x-news)
 • Adam Szłapka: Szef MSZ powinien doradzić prezydentowi zawetowanie ustawy o IPN

  "Minister spraw zagranicznych powinien pilnie prosić o spotkanie z prezydentem i doradzić mu zawetowanie ustawy (o IPN – przyp. red.)" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka z Nowoczesnej. "To pozwoliłoby elegancko politykom partii wybrnąć z tego obecnego kryzysu" - twierdzi gość Marcina Zaborskiego. "Faktycznie można powiedzieć: mądry Polak po szkodzie, bo mało kto przewidział aż tak potężną reakcję międzynarodową na tę nowelizację" - przyznaje Szłapka. Według niego ustawa była obliczona na użytek wewnętrzny, na wyścig PiS-u z Kukiz’15. Szłapka przyznaje, że na razie Nowoczesna tylko apeluje w mediach do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Nowoczesna faktycznie proponuje alternatywę dla programu 500 plus. Nasz program zachęca do aktywności zawodowej" - tak o programie "Aktywna rodzina", który zakłada, że każda rodzina dostawałby 250 zł na dziecko, mówi Szłapka. "Teraz sytuacja jest niesprawiedliwa - osoby, które mają jedno dziecko, nie otrzymują żadnego wsparcia, osoby, które są w bardzo wysokim progu podatkowym, otrzymują takie samo wsparcie" - uważa gość Marcina Zaborskiego. Przyznaje równocześnie, że rodziny z trójką i większą liczbą dzieci będą dostawać mniej pieniędzy.