500 zł na dziecko

Synonimy:
500+, 500 plus 500 złotych na dziecko 500zł na dziecko program rodzina 500+ rodzina 500 plus Szydło 500 plus
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 500 zł na dziecko (2217)

 • Bon turystyczny. Polacy chętnie korzystają ze wsparcia

  Bon turystyczny. Polacy chętnie korzystają ze wsparcia

  Bon turystyczny jest chętnie wykorzystywany przez Polaków - wynika z analizy systemów rezerwacyjnych. Wakacje w kraju stały się w tym roku normą dla wielu polskich rodzin, a wsparcie państwa jest powszechnie wykorzystywane do choćby częściowego finansowania kosztów pobytu.
 • Nie ma planów wypłacania 500 plus w formie bonów - rzecznik rządu

  Nie ma planów wypłacania 500 plus w formie bonów - rzecznik rządu

  - Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus w formie bonu cyfrowego - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o słowa wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na ten temat.
 • Maląg: Nie trzeba składać kolejnego wniosku o "500 plus"

  Jak przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 plus".
 • Naftowa dywidenda zwiększyła dzietność rodzin na Alasce

  Naftowa dywidenda zwiększyła dzietność rodzin na Alasce

  Czwarty najzamożniejszy stan USA - bogata w ropę naftową Alaska - wypłaca każdemu dziecku mniej więcej tyle, ile Polska w ramach programu "500 plus"; kobiety częściej niż mężczyźni dostają zniżkę u mechanika samochodowego; urzędowa licencja na wykonywanie zawodu przez fachowca nie ma znaczenia dla klientów - to niektóre z wniosków z najnowszych badań ekonomicznych.
 • Wyż przestaje rodzić dzieci. Efektów demograficznych 500 plus nie widać

  Wyż przestaje rodzić dzieci. Efektów demograficznych 500 plus nie widać

  Spadł nam ogólny wskaźnik dzietności. Rodziny są coraz liczniejsze, ale jednocześnie rośnie liczba tych bez potomstwa. W 2019 r. na świat przyszło o 12 tys. mniej pierworodnych niż w poprzednim.
 • Uszczelnianie VAT nie sfinansuje nawet programu 500 plus

  Uszczelnianie VAT nie sfinansuje nawet programu 500 plus

  Koniec "bajońskich" zysków budżetu z uszczelniania VAT. W 2019 r. przyniosło ono zaledwie 0,1 mld zł wobec zakładanych 4,6 mld zł. W tym roku rząd oczekuje 7,9 mld zł. W rzeczywistości będzie to najpewniej zaledwie kilka procent tej kwoty - twierdzi dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.
 • Tarcza antykryzysowa: Złożono ponad 340 tysięcy wniosków

  Tarcza antykryzysowa: Złożono ponad 340 tysięcy wniosków

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że w ramach tarczy antykryzysowej złożono 340 tys. wniosków.
 • Badanie: Co szósta rodzina opłaca bieżące rachunki z pieniędzy z 500 plus

  Badanie: Co szósta rodzina opłaca bieżące rachunki z pieniędzy z 500 plus

  ​Co szóstej rodzinie pieniądze z programu 500 plus pomagają w opłacaniu bieżących rachunków - wynika z badania na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Niemal co piąty badany wskazuje, że dzięki świadczeniu może kupować towary lepszej jakości.
 • Maląg: Nie ma planów zakończenia programu 500+

  Maląg: Nie ma planów zakończenia programu 500+

  ​- Wbrew pojawiającym się informacjom medialnym nie ma planów zakończenia programu 500 plus - powiedziała w poniedziałek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Jak zapewniła, choć nie ma co się spodziewać waloryzacji tego świadczenia, program będzie realizowany w kolejnych latach.
 • Hiszpania: ultraprawicowy Vox chce 500+

  Hiszpania: ultraprawicowy Vox chce 500+

  100 euro na każde dziecko - taką propozycję złożyła w hiszpańskim parlamencie ultraprawicowa partia Vox. Zdaniem tamtejszych mediów, ugrupowanie skopiowało ideę od Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Filmy - 500 zł na dziecko (53)

 • Kto może stracić 500+ i dlaczego?

  Federalny Trybuna Finansowy w Niemczech zadecydował, że świadczenia wychowawcze wypłacane pracującym tam Polakom, będą pomniejszane o kwotę 500+ w sytuacji, w której rodzice pobierają ten zasiłek również w Polsce. W „Dzień Dobry TVN” prawnik Eliza Kuna opowiedziała, co oznaczają te regulacje w praktyce i jak wyglądają przepisy w innych krajach. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Budowlany cud zapewnia program 500+ trafiający do zamożniejszych rodzin

  Na początku tego roku dominowała prognoza, że dojdzie do 10 proc. spadku udzielanych kredytów mieszkaniowych w 2019 r. Jednak stało się inaczej. Dlatego, że program 500+ trafia teraz do zamożniejszych rodzin. O ile pierwszy kwartał potwierdzał pesymistyczne prognozy dla rynku mieszkaniowego, to w drugim nastąpił gwałtowny skok zarówno wolumenu jak i wartości udzielonych hipotek, odpowiednio o 17 proc. i 21 proc. kw./kw. To oznaczało najlepszy kwartalny wynik od 2008 r. Prognoza, że wartość udzielonych w 2019 r. kredytów mieszkaniowych w br. wyniesie 47 mld zł zmieniła się w przewidywania na poziomie 60 mld zł. - Wygląda to na coś w rodzaju hipotecznego cudu nad Wisłą, jednak na rynkach finansowych cuda raczej się nie zdarzają – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. – Skąd więc ta swoista eksplozja statystyk? Zdecydowanie zastanawiające jest, że cudowne ożywienie krajowego rynku hipotek nastąpiło zaledwie kilka tygodni po konwencji rządzącej partii z końca lutego br., na którym ogłoszono rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko. Jak wynika z tegorocznego raportu Instytutu Badań Strukturalnych zaledwie 37 proc. środków z 500+ trafia do rodzin ubogich, którym te pieniądze są niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Natomiast z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH z 2017 r. wynika, że tylko 40 proc. beneficjentów programu deklaruje przeznaczenie środków w dłuższym terminie na żywność i odzież, gdy prawie 22 proc. na zwiększenie oszczędności. - Rozszerzenie programu na pierwsze dziecko znacząco zwiększy odsetek na tyle zamożnych beneficjentów 500+, że otrzymane w jego ramach środki będą stanowiły dla nich nadwyżkę finansową i nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby już obecnie nawet 1/3 transferu socjalnego, czyli w skali roku nawet kilkanaście miliardów złotych trafiało na konta oszczędnościowe albo na cele inwestycyjne, a jak inwestycje, to wiadomo, że w Polsce numer jeden to mieszkania – wy
 • Na co wydajemy pieniądze z 500+?

  W lipcu ruszyły wypłaty 500+ na pierwsze dziecko. Statystyki pokazują, że w dużej części pieniądze są wydawane na bieżące potrzeby. Co, jednak gdy chcemy zaoszczędzić, by w przyszłości móc sfinansować choćby zakup mieszkania dla dziecka? Swoimi poradami na ten temat w „Dzień Dobry TVN” podzieliła się założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet Dominika Nawrocka. Jak zarobić na 500+? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 500 plus i inne programy socjalne to zwrot odprowadzanych wcześniej podatków

  Rozszerzenie programu 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodów rodziny jest największą obniżką opodatkowania w Polsce, jaka miała miejsce od 1989 roku. Konstrukcja ryczałtowego zwrotu podatku na każde dziecko prowadzi właśnie do finalnej obniżki. Bardziej dotkliwy niż 18 proc. podatek dochodowy jest dla rodzin podatek VAT w wysokości 23 proc. Płacą go przez wydatki na swoje dzieci i w ten sposób finansują sobie program 500 plus. - Póki co należy patrzeć na te transfery nie jak na dobrodziejstwo – ale zwrot tego, co zostało wcześniej obywatelom odebrane – powiedział serwisowi eNewsroom Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.