500 zł na dziecko

Synonimy:
500+, 500 plus 500 złotych na dziecko 500zł na dziecko program rodzina 500+ rodzina 500 plus Szydło 500 plus
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 500 zł na dziecko (152)

Filmy - 500 zł na dziecko (45)

 • Co się dzieje z programem 500+, o skutkach powinniśmy dowiedzieć się więcej od rządu

  Nowe technologie cyfrowe zmieniają sposób w jaki funkcjonuje gospodarka. Polskie państwo nie nadąża za tymi zmianami, a zwłaszcza administracja rządowa. Władza urzędników jest zbyt duża, a udostępniana wiedza o skutkach kosztownych rządowych programów zbyt mała.
 • W Polsce nie można liczyć na godną emeryturę

  Sytuacja emerytów z każdym rokiem będzie trudniejsza. Relacja emerytury do średniego wynagrodzenia okaże się gorsza. Sposobem na zwiększenie dochodów jest opóźnianie pożegnania z pracą. Sytuacja finansowa emerytów pogorszyła się bardzo z powodu obniżenia wieku emerytalnego. Jednak jeżeli pracujemy dłużej, to nie tylko zwiększa się nasz kapitał na koncie ZUS, ale także kapitał ten jest waloryzowany o wzrost funduszu płac w gospodarce.- W minionym roku był to wzrost o ponad 6 proc., a w tym przekroczy 7 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i członek Rady Dialogu Społecznego. - Ten wzrost jest tak duży bo rosną nie tylko wynagrodzenia, rośnie także zatrudnienie, czyli fundusz płac w gospodarce.W takiej sytuacji tym bardziej warto opóźniać przejście na emeryturę. A jeżeli ktoś skorzysta z obniżenia wieku emerytalnego? - Przy obecnym systemie w Polsce nie można liczyć na godną emeryturę - komentuje ekspert.
 • Adam Szłapka: Szef MSZ powinien doradzić prezydentowi zawetowanie ustawy o IPN

  "Minister spraw zagranicznych powinien pilnie prosić o spotkanie z prezydentem i doradzić mu zawetowanie ustawy (o IPN – przyp. red.)" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka z Nowoczesnej. "To pozwoliłoby elegancko politykom partii wybrnąć z tego obecnego kryzysu" - twierdzi gość Marcina Zaborskiego. "Faktycznie można powiedzieć: mądry Polak po szkodzie, bo mało kto przewidział aż tak potężną reakcję międzynarodową na tę nowelizację" - przyznaje Szłapka. Według niego ustawa była obliczona na użytek wewnętrzny, na wyścig PiS-u z Kukiz’15. Szłapka przyznaje, że na razie Nowoczesna tylko apeluje w mediach do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Nowoczesna faktycznie proponuje alternatywę dla programu 500 plus. Nasz program zachęca do aktywności zawodowej" - tak o programie "Aktywna rodzina", który zakłada, że każda rodzina dostawałby 250 zł na dziecko, mówi Szłapka. "Teraz sytuacja jest niesprawiedliwa - osoby, które mają jedno dziecko, nie otrzymują żadnego wsparcia, osoby, które są w bardzo wysokim progu podatkowym, otrzymują takie samo wsparcie" - uważa gość Marcina Zaborskiego. Przyznaje równocześnie, że rodziny z trójką i większą liczbą dzieci będą dostawać mniej pieniędzy.
 • Adam Szłapka: Zlikwidujemy program "500 plus" i powołamy lepszy program "Aktywna rodzina"

  "Zlikwidujemy program "500 plus" i powołamy lepszy program "Aktywna rodzina", który nie wyklucza kobiet z rynku pracy, który daje szanse tym osobom, które pracują przede wszystkim. Chodzi o to, aby mieć ulgę podatkową dla tych osób, które pracują" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Adam Szłapka. W ten sposób określił, jaki cel ma Nowoczesna w momencie, kiedy doszłaby do władzy. "Czyli program obejmie tylko te rodziny, w których przynajmniej jedna osoba pracuje?" - dopytywał swojego gościa Marcin Zaborski. "Dokładnie tak. I to jest dobre z punktu widzenia gospodarki. To jest sprawiedliwsze, bo obejmuje pierwsze dziecko, i to jest sprawiedliwsze, bo osoby, które są powyżej pierwszego progu podatkowego, nie będę otrzymywały tego wsparcia" - wyjaśnił polityk Nowoczesnej. W Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka powiedział także, że Nowoczesna rozważa zmiany w regulaminie Sejmu i złożenie ustawy, która regulowałaby to, żeby wszystkie projekty obywatelskie nie były odrzucane w pierwszym czytaniu. Polityk Nowoczesnej w rozmowie z Marcinem Zaborskim mówił też o relacjach polsko-ukraińskich po nowelizacji ustawy o IPN. "Powinniśmy zarówno w Polsce, ale w Ukrainie też, przestać wykorzystywać relacje między naszymi narodami do polityki wewnętrznej. To przez 27 lat się nie działo. Udało nam się zbudować bardzo partnerskie relacje, które teraz są niszczone" - wyjaśnił Szłapka i dodał, że w tym momencie najpilniejsze jest "przyciśnięcie polskiego i ukraińskiego ministerstwa edukacji, żeby wprowadzić bardzo duży program wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej".