50+

Synonimy:
50 plus,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 50+ (3178)

 • Rynek pracy: Osoby po pięćdziesiątce na celowniku

  Rynek pracy: Osoby po pięćdziesiątce na celowniku

  Jak podał GUS, w 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem zaobserwowano spadek liczby aktywnych zawodowo osób powyżej 50. roku życia. W tym czasie zwiększyła się liczba osób biernych zawodowo. Przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej. Stopa bezrobocia spadła, ale jednocześnie odnotowano nieznaczny spadek wskaźnika zatrudnienia. W ciągu roku liczba pracujących powyżej 50. roku życia zmniejszyła się o 32 tys.
 • Dynamiczny rośnie rynek e-rowerów

  Dynamiczny rośnie rynek e-rowerów

  Do 2050 r. odsetek osób w wieku powyżej 65 lat wyniesie w Polsce niemal 35 proc. Zjawisko starzejącego się społeczeństwa dotyczy nie tylko Polski. Zdaniem analityków aktywność fizyczną u osób starszych można wspierać dzięki elektromobilności. Jednym z najpopularniejszych wśród seniorów pojazdów staja się elektryczne rowery.
 • Zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 130 procent podstawowego

  Zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 130 procent podstawowego

  Efektywniejsza pomoc osobom szukającym zatrudnienia i przedsiębiorcom poszukującym pracowników to główny cel projektu ustawy o rynku pracy - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dzięki nowym rozwiązaniom skuteczniej aktywizowane mają być osoby długotrwale bezrobotne. Projekt zakłada wyższy zasiłek - w wysokości 130 procent zasiłku podstawowego dla bezrobotnych posiadających co najmniej 30-letni okres zatrudnienia. Projekt został przesłany do konsultacji społecznych.
 • Potencjał tkwi w kobietach 50 plus

  Potencjał tkwi w kobietach 50 plus

  Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także kobiet po 50. roku życia.
 • Pracownicy 50 plus będą rozchwytywani

  Pracownicy 50 plus będą rozchwytywani

  Na rynku pracy trwa deficyt pracowników. W sytuacji rosnących deficytów firmy coraz chętniej sięgają po osoby po 50 roku życia. Z danych Work Service wynika, że blisko 27% firm planuje zatrudniać pracowników w tej grupie wiekowej.
 • Zarobki osób po 50. roku życia w 2016 roku

  Zarobki osób po 50. roku życia w 2016 roku

  W 2016 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięło udział prawie 10 tys. osób mających ponad 50 lat. Mediana ich zarobków wynosiła 4000 zł. Wśród pracowników w wieku 51-64 lata mediana zarobków to 3934 zł. Wyższe pensje otrzymywali starsi pracownicy, powyżej 64 lat (4600 zł).
 • Niedoceniony potencjał pokolenia 50+

  Niedoceniony potencjał pokolenia 50+

  Dwa miliony 50+ zagra pierwsze skrzypce
 • Osoby starsze są dyskryminowane

  Osoby starsze są dyskryminowane

  Negatywne stereotypy panujące w naszym społeczeństwie są główną przyczyną niewłaściwego traktowania osób starszych. Problemem dyskryminacji ze względu na wiek zajęła się ostatnio Sejmowa Komisja Polityki Senioralnej.
 • Zarobki osób po 50. roku życia

  Zarobki osób po 50. roku życia

  W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2015, przeprowadzonym przez Sedlak & Sedlak wzięło udział ponad 12 tysięcy osób, którzy w 2015 roku mieli co najmniej 50 lat. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 3900 zł brutto miesięcznie, a zarobki połowy z nich mieściły się w przedziale 2800 zł - 6000 zł brutto na miesiąc. Także i w tej grupie mężczyźni zarabiali więcej od kobiet. Mediana wynagrodzeń panów po 50. roku życia wyniosła 4300 zł i była o 800 zł wyższa niż mediana wynagrodzeń kobiet. Natomiast 25 proc. mężczyzn zarabiało nie mniej niż 6850 zł, ale już 25 proc. kobiet zarabiało przynajmniej 5000 zł brutto miesięcznie.
 • Warto zatrudniać osoby 50+

  Warto zatrudniać osoby 50+

  Jedną z największych bolączek osób w wieku 50+ jest utrata pracy. Zarzuca się im brak kompetencji w zakresie obsługi nowoczesnych technologii, wolniejsze przyswajanie nowych umiejętności oraz obawę przed zmianami. Z badań ekspertów wynika jednak, że ponad 80 proc. przedsiębiorców prowadzi rekrutację w tej grupie wiekowej . Równocześnie, w blisko 43 proc. firm stanowią oni niewielki odsetek pracowników. Tymczasem obecni 50-latkowie posiadają szereg zalet, które wyróżniają ich na rynku pracy. Wystarczy je po prostu dostrzec. Jak to zrobić?

Filmy - 50+ (3)

 • 50 lat na scenie!

  Irena Santor skończyła niedawno 75 lat. Artystka podsumowuje swoją karierę i opowiada o wzlotach i upadkach.
 • Mini coupe concept

  Z okazji 50. urodzin mini zaprezentowano nowy model - tym razem wersję coupe.
 • 50. odcinek Moto TV

  Relacja z Grand Prix Polski* Offroadowy rajd Berlin - Wrocław* Robert Kubica w Formule 1* Prezentacja BMW Z4 coupe* Akcja Krzysztofa Hołowczyca.