2020

Artykuły - 2020 (699)

 • 2020 rok - to był najdziwniejszy okres dla branży mobilnej

  2020 rok - to był najdziwniejszy okres dla branży mobilnej

  Pandemia koronawirusa nie tylko zweryfikowała, kto mocno stoi na nogach, ale również zmusiła niektóre firmy do zmiany planów. Tak dziwnego roku w segmencie smartfonów nie było od dawna.
 • Przedmioty 2020 roku, czyli co kupowaliśmy w czasie pandemii

  Przedmioty 2020 roku, czyli co kupowaliśmy w czasie pandemii

  Kończący się powoli rok 2020 wielu ludzi chciałoby najchętniej wymazać z pamięci. Był bowiem - delikatnie mówiąc - nietypowy. O tym, jak wyglądał, w przyszłości będą nam przypominać rzeczy, które stały się jego symbolem - jak choćby maseczki, które musieliśmy nosić czy dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk.
 • ​Rekiny coraz częściej atakują ludzi. Możliwe wyjaśnienie przeraża...

  ​Rekiny coraz częściej atakują ludzi. Możliwe wyjaśnienie przeraża...

  Do końca roku pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni, ale już teraz można mówić o niechlubnym rekordzie. W Australii tylko do połowy października w wyniku ataku rekinów zginęło aż siedem osób, najwięcej od 1934 r. Co się dzieje?
 • Co wydarzy się na świecie w 2020 r.?

  Co wydarzy się na świecie w 2020 r.?

  Kolejny dobry rok, a może wręcz przeciwnie? Przedstawiamy kolejne przepowiednie na rok 2020.
 • Dobry rok dla surowców. Co czeka rynki w 2020?

  Dobry rok dla surowców. Co czeka rynki w 2020?

  Obecny czas jest okresem podsumowań całego ubiegłego roku na rynkach surowcowych oraz publikacji prognoz na 2020 rok. Miniony 2019 rok na rynkach surowcowych prezentuje się pod tym kątem nieźle. Większość surowców i towarów zakończyła go na plusie, a niektóre nawet wypracowały bardzo dużą zwyżkę. Nie brakowało jednak rozczarowań, a nastroje na rynkach wielu surowców w ostatnich 12 miesiącach fluktuowały pod dyktando zmieniających się uwarunkowań politycznych.
 • 10 najważniejszych technologii ostatnich 10 lat

  10 najważniejszych technologii ostatnich 10 lat

  Dekada zmierza ku końcowi. Ostatnie 10 lat w technologiach konsumenckich miało kluczowy wpływ na wiele aspektów naszego życia. Niektóre z rozwiązań, które pojawiły się jeszcze w drugiej połowie „lat 2000” dopiero w ostatnich latach zyskało tak dużą popularność, aby zostać ślad na codzienności. To bez wątpienia był czas zmian. Jakich? Odpowiedź poniżej.
 • Terminy przekazywania raportów okresowych w 2020 roku.

  Zarząd Spółki Marka S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Białymstoku podaje do wiadomości harmonogram publikowania raportów okresowych w 2020 roku. Przekazywanie raportów kwartalnych i raportu rocznego będzie odbywało się w następujących terminach: Kwartalne: 1. Raport kwartalny za IV kwartał 2019 roku – 14-02-2020 r. 2. Raport kwartalny za I kwartał 2020 roku – 14-05-2020 r. 3. Raport kwartalny za II kwartał 2020 roku – 14-08-2020 r. 4. Raport kwartalny za III kw
 • Od marca 2020 roku duże zmiany w prawie upadłościowym. Liczba upadłości konsumenckich może znacząco wzrosnąć

  Od marca 2020 roku duże zmiany w prawie upadłościowym. Liczba upadłości konsumenckich może znacząco wzrosnąć

  Upadłość od stycznia ogłosiło ponad 7 tys. konsumentów. To więcej niż w całym 2018 roku. Dzięki nowelizacji prawa upadłościowego, która wejdzie w życie w marcu 2020 roku, może być ich jeszcze więcej. Nowe przepisy uproszczą procedurę ogłoszenia upadłości, ale będzie to dopiero otwarcie właściwego postępowania upadłościowego, podczas którego sąd zbada, czy dłużnik doprowadził do tego umyślnie, czy nieumyślnie. Teraz z przeterminowanymi długami nie mogą się uporać nawet 2 mln Polaków.
 • Jakie trendy podbiją świat nowych technologii w biznesie w 2020 roku?

  Jakie trendy podbiją świat nowych technologii w biznesie w 2020 roku?

  Nadchodzące miesiące w branży nowych technologii staną pod znakiem dalszej ekspansji rozszerzonej (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR). Planowana budowa sieci 5G w Polsce znacznie przełoży się na rozwój Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Systemy e-commerce natomiast z każdą chwilą ewoluują i stają się inteligentniejsze, co spowoduje, że postarają się nam jeszcze więcej sprzedać.
 • Ogłoszenie o uzupełnieniu porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki na dzień 16 stycznia 2020 roku

  Raport bieżący nr 42/2019Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweW związku z otrzymaniem od akcjonariusza Spółki żądania obejmującego umieszczenie określonych spraw w porządku obrad najbliższego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. zwołanego na dzień 16 stycznia 2020 r., złożonych w trybie art. 401 § 1 KSH, Zarząd Spółki CDRL S.A., działając na podstawie art. 401 § 2 KSH, informuje, iż porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadz

Filmy - 2020 (3)

 • Program "Raport": Rok pandemii. 2020 przechodzi do historii

  2020 za chwilę przejdzie do historii. Choć większość z nas żegna go bez żalu i już od dawna odlicza do jego końca, to z pewnością będzie to rok, który zapamiętamy wszyscy. Jaki był i czy udało się w nim odnaleźć coś pozytywnego - o najważniejszych momentach mijającego roku dziś w "Raporcie" o 21:00 w Polsat News.
 • Program "Raport": Rok pandemii. 2020 przechodzi do historii

  2020 za chwilę przejdzie do historii. Choć większość z nas żegna go bez żalu i już od dawna odlicza do jego końca, to z pewnością będzie to rok, który zapamiętamy wszyscy. Jaki był i czy udało się w nim odnaleźć coś pozytywnego - o najważniejszych momentach mijającego roku dziś w "Raporcie" o 21:00 w Polsat News.
 • Podsumowanie 2020: MMA (POLSAT SPORT)). WIDEO

  W minionych miesiącach z powodu pandemii większość gal sportów walki przeniesiono z wielkich hal do kameralnych studiów telewizyjnych. Spektakularnych sukcesów i widowiskowych walk polskich wojowników jednak nie zabrakło. Rok 2020, to był jeden z najlepszych okresów w historii nadwiślańskiego MMA.