2013

Artykuły - 2013 (908)

Filmy - 2013 (12)

 • Galeria osobliwości - czyli dziwactwa 2013 roku

  Rok 2013 obfitował w wydarzenia, na które nie można zareagować inaczej, jak tylko zdziwieniem. Wprawiające w osłupienie wynalazki, nietypowe zachowania ludzi i zwierząt, szalone imprezy... Jedno jest pewne - w kategorii "osobliwości roku" nikt nie dorówna Azjatom, którzy mają naprawdę szalone pomysły. Zobaczcie sami...
 • BRE Bank: W kryzysie polskie firmy będą oszczędzać

  Dwie trzecie polskich firm zakłada, że rok 2013 będzie dla nich lepszy lub podobny do poprzedniego. Największymi optymistami są właściciele małych firm. Aż 65 proc. z nich spodziewa się większych zysków i polepszenia sytuacji swojej firmy. Przedsiębiorcy liczą głównie na wzrost zamówień i na pozytywne skutki przeprowadzonych wcześniej zmian. Co piąty z nich przewiduje jednak wstrzymanie lub zmniejszenie zatrudnienia. Komentuje Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku.
 • Kto zarobi najwięcej w 2013 roku?

  Optymizm polskich firm nieco się zmniejszył, ale wciąż będą zatrudniać specjalistów i menadżerów – wynika z raportu Antal International. Taki zamiar ma blisko połowa badanych przedsiębiorstw. Najwięcej szans na pracę mają fachowcy z branży e-commerce oraz IT. W górę pójdą też ich wynagrodzenia – to efekt wyrównywania sytuacji pomiędzy Europą Zachodnią a naszym regionem. Zwolnienia planuje 17 proc. firm. Najczęściej deklarują taki zamiar kancelarie prawne i podmioty z branży nieruchomości. Komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.
 • Hossa wraca na giełdę. Rok 2013 przełomowy?

  Ten rok może okazać się udany dla giełdowych graczy. Sygnały płynące od kilku miesięcy z warszawskiego parkietu napawają optymizmem. W minionych dwunastu miesiącach rynek urósł o kilkadziesiąt procent. Rok 2013 może okazać się przełomowy. Komentuje Grzegorz Zalewski, ekspert Domu Maklerskiego BOŚ.