2009 r.

Artykuły - 2009 r. (3135)

 • Bezrobocie w strefie euro najniższe od 2009 r. - Eurostat

  Bezrobocie w strefie euro najniższe od 2009 r. - Eurostat

  Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.
 • Coraz więcej mieszkań na rynku, ale deweloperzy powinni być ostrożni

  Coraz więcej mieszkań na rynku, ale deweloperzy powinni być ostrożni

  Ponad 75 tys. mieszkań oddali do użytkowania deweloperzy w ostatnich 12 miesiącach - raportuje Główny Urząd Statystyczny. To wartość najwyższa od jesieni 2009 r. Także liczba nowych budów i pozwoleń na budowę jest na wysokich poziomach w porównaniu do ubiegłych lat.
 • Emerytury: Świadczenie za pomostówkę wyłącznie dla osób wtajemniczonych

  Emerytury: Świadczenie za pomostówkę wyłącznie dla osób wtajemniczonych

  Od 100 do 300 zł miesięcznie mogą być wyższe emerytury osób, których w 2009 r. pozbawiono prawa do pomostówek. Wystarczy, że złożą wnioski o rekompensatę. Niestety niewielu zainteresowanych o tym wie.
 • Bankomaty w służbie cyberprzestępców - nowy poziom przestępstw finansowych

  Bankomaty w służbie cyberprzestępców - nowy poziom przestępstw finansowych

  Rosyjskojęzyczne ugrupowanie Skimer zmusza bankomaty, aby pomagały w kradzieży pieniędzy użytkowników. Wykryty w 2009 r., Skimer był pierwszym szkodliwym programem, który atakował bankomaty. Siedem lat później cyberprzestępcy ponownie wykorzystują tego szkodnika - jednak zarówno oszuści, jak i program ewoluowali od tego czasu i stanowią jeszcze bardziej zaawansowane zagrożenie dla banków oraz ich klientów na całym świecie. Eksperci z Kaspersky Lab przeanalizowali sposób działania grupy cyberprzestępców.
 • ZWZA ES-SYSTEM przyjęło uchwało o wypłacie 10,72 mln zł dywidendy

  19 maja 2016 r. ZWZA ES-SYSTEM podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 10,72 mln zł, czyli 0,25 zł na akcję. Walne zgromadzenie spółki podtrzymało propozycję zarządu i rady nadzorczej. ES-SYSTEM jest spółką dywidendową, która od 2009 r. co roku wypłaca dywidendę dla akcjonariuszy.
 • Zmowy przetargowej przy budowie autostrad nie było

  - Prawomocne są już uniewinnienia ws. głośnej zmowy przetargowej z 2009 r. przy kontraktach na budowę autostrad. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelacje prokuratury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrzymując wyroki uniewinniające.
 • Chiński wzrost najniższy od 25 lat

  Chiński wzrost najniższy od 25 lat

  Chińska gospodarka wzrosła w ub. r. o 6,9 proc., czyli najmniej od 25 lat - poinformowało we wtorek Narodowe Biuro Statystyczne.To najsłabszy wynik od globalnej recesji w 2009 r. Analitycy spodziewali się w IV kw. wzrostu PKB o 6,9 proc. po wzroście w III kw. o 6,9 proc. Target chińskiego rządu wynosił 7,0 proc.
 • Lublińska-Kasprzak odchodzi z PARP

  Lublińska-Kasprzak odchodzi z PARP

  - W porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak odchodzi z tej instytucji - poinformował rzecznik PARP Miłosz Marczuk. Lublińska-Kasprzak była szefową agencji od marca 2009 r.
 • Uchwalenie budżetu Miasta i Gminy Olkusz na 2016 rok

  Raport bieżący nr 4/2015Podstawa Prawna: Inne uregulowania Na podstawie § 80 ust.1 pkt 8 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (tekst jednolity Dz.U. z 2014 poz.133) informujemy, że Uchwała Budżetowa Miasta i Gminy Olkusz na rok 2016 Nr X
 • Spokojny koniec tygodnia na rynku, BOSSA PLN najniżej od 2009 r.

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego na płytkim rynku. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2762 PLN za euro, 4,0241 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9301 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0659 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,649% w przypadku obligacji 10-letnich.