2001

Artykuły - 2001 (8540)

 • Zbycie nieruchomości

  Zarząd EUROSYSTEM S.A. z siedzibą w Chorzowie informuje, że w dniu 19 grudnia 2014 roku Emitent zawarł umowę sprzedaży nieruchomości zakupionej w 2001 roku stanowiącej własność Emitenta, położoną w Chorzowie za łączną kwotę 3.600.000,00 zł (sześćset tysięcy złotych) brutto. Transakcja była zapowiadana i jest realizacją planów opisywanych w dwóch poprzednich raportach okresowych. Emitent uznał wskazaną umowę za istotną z uwagi przekroczenie przez jej wartość 20% kapitałów własnych. Podstaw
 • World Trade Center znowu żyje!

  World Trade Center znowu żyje!

  One World Trade Center (wcześniej pod nazwą Freedom Tower - Wieża Wolności) to jeden z czterech wieżowców w Nowym Jorku, będący częścią nowego kompleksu aktualnie będącego w budowie, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001 r. One World Trade Center właśnie został oddany do użytku.
 • Ridley Scott produkuje sequel "2001: Odysei kosmicznej"

  Ridley Scott produkuje sequel "2001: Odysei kosmicznej"

  Ridley Scott ("Obcy - ósmy pasażer Nostromo", "Łowca androidów") wyprodukuje miniserial oparty na książce Arthura C. Clarke'a "3001: The Final Odyssey".
 • Announcement

  Raport bieżący nr 89/2014Podstawa Prawna: Fulfilling its liability determined in Paragraph (2), Article 57. of Act CXX, if 2001. on the Capital Markets stating if untrue data shall be disclosed to the public about the issuer, that may affect the value or yield of the securities issued, then the issuer shall publish the true data without delay, ENEFI Energy Efficiency Plc (Company) hereby informs its respected Investors as follows: Referring to the announcement of Patakhő Energ
 • Tłumy na otwarciu wystawy "Stanley Kubrick" w Krakowie

  Tłumy na otwarciu wystawy "Stanley Kubrick" w Krakowie

  Wśród licznie zgromadzonej publiczności otwarto w niedzielę, 4 maja, wystawę prezentującą życie i twórczość reżysera Stanleya Kubricka, twórcy m.in. filmów "Mechaniczna pomarańcza" i "2001: Odyseja Kosmiczna", w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 • Mija 46 lat od premiery filmu "2001: Odyseja kosmiczna"

  Mija 46 lat od premiery filmu "2001: Odyseja kosmiczna"

  46 lat temu, 2 kwietnia 1968 roku w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera "2001. Odyseja kosmiczna" - jednego z najwybitniejszych filmów science-fiction w historii kina. Już w maju w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie można zobaczyć wiele unikatowych eksponatów związanych z filmem na wystawie poświęconej życiu i twórczości autora dzieła, Stanleya Kubricka.
 • NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  NSA: tylko osoba, która kupiła udziały w funduszach jest zwolniona z PIT

  Osoba, która kupiła udziały w funduszach kapitałowych przed 1 grudnia 2001 r. jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych - stwierdził w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Takie zwolnienie nie przysługuje jej spadkobiercom - uznał NSA.
 • Informacja w sprawie procesu wymiany akcji d. BIG BANK Spółka Akcyjna na akcje Banku Millennium S.A.

  Raport bieżący nr 37/2013Podstawa Prawna: Inne uregulowania W wykonaniu decyzji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 3 stycznia 2001 r., zmienionej decyzjami z dnia 22 maja 2001 r. oraz 13 stycznia 2004 r., w sprawie udzielenia zezwolenia na przeniesienie poza rynkiem regulowanym 87.594 akcji zwykłych na okaziciela Banku Millennium S.A. ("Bank”), zobowiązującej Bank do podawania dwa razy w roku, tj. do 31 stycznia i 31 lipca, do publicznej wiadomości przez
 • Denzel Washington- Biografia

  Denzel Washington urodził się 28 grudnia 1954 r. w Mount Vernon, niedaleko Nowego Jorku. Amerykański aktor, scenarzysta, producent filmowy oraz reżyser. Dwukrotny zdobywca Oscara za film "Chwała" (1989) oraz "Dzień próby" (2001).
 • Dobra wiadomość dla 5,7 tys. osób

  Spółki motoryzacyjne działające w specjalnych strefach ekonomicznych zachowały prawo do otrzymywania pomocy publicznej. Nominalna wartość pomocy udzielonej od 1 stycznia 2001 roku do 31 grudnia 2011 roku czterem spółkom wyniosła ponad 922 mln zł. Raport w tej sprawie UOKiK przekazał Komisji Europejskiej

Filmy - 2001 (1)