1991

Artykuły - 1991 (58)

 • Córka Pierce'a Brosnana nie żyje

  Córka Pierce'a Brosnana nie żyje

  Córka Pierce'a Brosnana przegrała trzyletnią walkę z rakiem jajnika. 42-letnia Charlotte Brosnan podzieliła los swej matki - australijskiej aktorki Cassandry Harris, która w 1991 roku padła ofiarą tej samej choroby.
 • Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

  Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

  To święto ma wzmacniać promowanie pluralistycznej i wolnej prasy. 20 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, ogłoszony z inicjatywy Stowarzyszenia Reporterzy bez Granic w 1991 roku. Nawiązuje do wprowadzonego w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 3 maja Światowego Dnia Wolności Prasy.
 • Zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z organizacjami związkowymi.

  Zarząd Odlewni Żeliwa S.A. informuje, iż w dniu 29 listopada 2012 roku zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, złoży w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach - Oddział w Zawierciu zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z trzema organizacjami związkowymi działającymi w Spółce, w wyniku otrzymania informacji w tym zakresie w dniu 27 listopada 2012r. Przyczyną powstania sporu zbiorowego jest niespełnienie żądania wzrostu wynagrodzeń złożonego przez
 • Ewelina Lisowska - biografia

  Ewelina Lisowska pochodzi z okolic Wrocławia, gdzie urodziła się w 1991 roku. Przygodę z muzyką zaczynała już w dzieciństwie - ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie gitary klasycznej. Po szkole rozpoczęła współpracę z zespołem Nurth, w którym udziela się pod pseudonimem Evelynn. Grupa gra muzykę w stylistyce rocka wzbogaconego elementami hardcore'u i post-hardcore'u. Ewelina jest także autorką tekstów i współtworzy muzykę formacji. Artystka popula
 • Dennis - biografia

  Pochodzący z Holandii piosenkarz, występujący jako Dennis, naprawdę nazywa się Dennis De Neyer. Urodzony w 1991 roku wokalista sławę zyskał startując w popularnym programie telewizyjnym "Idol 2011". Już jego pierwszy singel, wydany tuż po zakończeniu talent show, "She's Not Coming Back", przyniósł mu popularność poza rodzinnym krajem.
 • To oficjalne: Metallica znów na Sonisphere w Warszawie!

  To oficjalne: Metallica znów na Sonisphere w Warszawie!

  Na oficjalnej stronie Metalliki pojawiło się potwierdzenie podawanej wcześniej przez nas informacji - 10 maja, w ramach Sonisphere Festival 2012, zespół zagra na warszawskim Bemowie. Będzie to koncert wyjątkowy: Metallica zaprezentuje fanom słynny "Czarny album" z 1991 roku w całości.
 • Metallica ponownie w Polsce!

  Metallica ponownie w Polsce!

  10 maja, w ramach Sonisphere Festival 2012, Metallica zagra na warszawskim Bemowie! Będzie to koncert wyjątkowy: zespół zaprezentuje fanom słynny "Czarny album" z 1991 roku w całości.
 • Dobre Piwo - biografia

  Zespół Dobre Piwo powstał w roku 1991 roku w Gubinie. Początkowo zespół bazował i wzorował się na utworach zespołu Dżem, stopniowo przekształcając się w blues-rockową formację grającą autorskie utwory. W czasach 1991-97 osiągnięciami muzycznymi były m.in. udział w przeglądach: "Śpiewać każdy może" (Zielona Góra), "Przegląd Muzyczny" (Zielona Góra), "Przegląd zespołów muzycznych" (Międzyrzecze). W składzie Dobrego Piwa śpiewała m.in. Ewelina Flinta, a obecnie za mikrofonem stoi Mariusz Wawrzyńc
 • Niemiecki ZEW wzrósł najwięcej od 1991 r.

  Wyraźnie lepszy od spodziewanego odczyt chińskiego PKB w IV kwartale to kluczowa do południa wiadomość dla rynków finansowych. Z nawiązką rekompensuje niekorzystne doniesienia związane z obniżeniem ratingu dla obligacji EFSF, czyli europejskiego funduszu ratunkowego.
 • Behemoth - biografia

  Behemoth to polski zespół muzyczny powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Pierwotnie prezentował styl muzyczny zaliczany do black metalu. W 1994 roku odszedł w stronę pagan metalu, a w późniejszej twórczości także death metalu, porzucając tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu. Liderem zespołu nieprzerwanie od 1991 roku jest główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darski. Perkusista Adama Muraszko, drugi, obok Adama, założyciel Be