17 grudnia

Artykuły - 17 grudnia (225)

 • Sprawa o rurociąg Nord Stream z polskiego powództwa w hamburskim sądzie

  Sprawa o rurociąg Nord Stream z polskiego powództwa w hamburskim sądzie

  17 grudnia zaplanowano pierwszą rozprawę przed sądem administracyjnym w Hamburgu przeciw Federalnemu Urzędowi ds. Żeglugi Morskiej i Hydrografii (BSH) z powództwa Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu. Skarga dotyczy sposobu ułożenia rurociągu Nord Stream na dnie Bałtyku.
 • Nowak: Związkowcy szykują się na strajk, planujemy transport zastępczy

  Nowak: Związkowcy szykują się na strajk, planujemy transport zastępczy

  - Nie rezygnujemy z planów zmian na kolei. Likwidacja ulgi, o którą walczą związkowcy, przyniesie oszczędności na poziomie 27-30 milionów złotych. Emerytowani kolejarze, będą mogli wykupić ją za 12 złotych miesięcznie. To nie jest duże obciążenie - mówi Sławomir Nowak, gość Przesłuchania RMF FM. - Związkowcy z PKP szykują się na strajk. 17 grudnia chcą osiągnąć gotowość strajkową - ostrzega. - Trzeba się do tego dobrze przygotowywać, informować ludzi, pomóc w transporcie zastępczym. Jestem w tej sprawie w kontakcie z wojewodami i marszałkami województw - dodaje.
 • Kolejarze grożą strajkiem. Sparaliżują ruch przed Bożym Narodzeniem?

  Kolejarze grożą strajkiem. Sparaliżują ruch przed Bożym Narodzeniem?

  17 grudnia może dojść do paraliżu na polskiej kolei - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder. Kolejarze chcą tego dnia protestować przeciwko odebraniu zniżek na przejazdy emerytowanym pracownikom PKP i Przewozów Regionalnych.
 • Instytut Jagielloński: Brak decyzji URE to przykład patologii administracyjnej

  Instytut Jagielloński: Brak decyzji URE to przykład patologii administracyjnej

  Urząd Regulacji Energetyki wezwał dziś PGNiG do korekty i uzupełnienia wniosku taryfowego na gaz. Aby nowe stawki zaczęły obowiązywać od 1 stycznia, decyzja powinna była zapaść do 17 grudnia.
 • Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące ludzi - anonimowi wielbiciele i przedstawiciele najwyższych władz Republiki Zielonego Przylądka - wzięło udział w państwowym pogrzebie Cesarii Evory, który odbył się we wtorek (20 grudnia) w Mindelo na wyspie Sao Vicente. Evora zmarła w sobotę (17 grudnia) w wieku lat 70.
 • Przez niego zapłonął świat arabski. Dziś ma pomnik

  Przez niego zapłonął świat arabski. Dziś ma pomnik

  Mija rok od pierwszych wydarzeń arabskiej wiosny. 17 grudnia 2010 roku młody sprzedawca Mohammed Bouazizi podpalił się w miasteczku Sidi Bouzid w Tunezji. Był to jego protest przeciwko katastrofalnej sytuacji finansowej.
 • Presspublica zwija "Życie Warszawy"? "W sobotę wyjdzie ostatni samodzielny numer"

  Presspublica zwija "Życie Warszawy"? "W sobotę wyjdzie ostatni samodzielny numer"

  Według "Polska The Times", najstarszy stołeczny dziennik - "Życie Warszawy" - w sobotę, 17 grudnia zakończy swój samodzielny żywot.
 • Zagrają dla Grzegorza Ciechowskiego

  Zagrają dla Grzegorza Ciechowskiego

  Piosenki zespołu Republika wykonają polscy muzycy podczas dorocznego koncertu pamięci Grzegorza Ciechowskiego w sobotę (17 grudnia) w toruńskim klubie Od Nowa. W tym klubie legendarna grupa rozpoczynała 30 lat temu karierę sceniczną.
 • Wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości w 2009 roku

  Raport bieżący nr 13/2010Podstawa prawna: Art. 65 ust. 1 Ustawy o ofercie - wykaz informacji przekazanych do publicznej wiadomości Jupiter Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A. z siedzibą w Krakowie niniejszym przekazuje wykaz wszystkich informacji określonych w art. 56 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych przekazanych przez Fundusz do publicznej wiadomości w
 • Zawarcie z PGNiG S.A. umowy cesji wierzytelności

  Raport bieżący nr 29/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Zakładów Chemicznych "Police" S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 19.04.2010 r. zawarł z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. (PGNiG S.A.) umowę przelewu wierzytelności (Umowa). Umowa została zawarta celem zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawartej pomiędzy Emitentem a PGNiG S.A. w dniu 17 grudnia 2009 r., o której Emitent informował raportem bi