Muzyka - 13 grudnia

Artykuły - 13 grudnia (8)

 • Wkrótce znów zagra Orkiestra!

  Wkrótce znów zagra Orkiestra!

  XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 11 stycznia 2009 r. O idei finału, a także szczegółach organizacyjnych dyskutowano na sobotnim (13 grudnia) spotkaniu sztabów WOŚP z udziałem Jurka Owsiaka.
 • Ich Troje później

  Ich Troje później

  Jednak nie 6, a 13 grudnia do sprzedaży trafi nowa płyta grupy Ich Troje - "Ósmy Obcy Pasażer". Album będzie miał dwie wersje.
 • 5. rocznica śmierci lidera Death

  5. rocznica śmierci lidera Death

  Dokładnie 5 lat temu, 13 grudnia 2001 roku, odszedł Chuck Schuldiner, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków w historii metalu. Pionier amerykańskiego death metalu zmarł po długoletniej walce z rakiem mózgu. Miał zaledwie 34 lata. Oryginalny wokalista, wspaniały gitarzysta legendarnego Death oraz Control Denied, myśliciel, poeta, a przede wszystkim fenomenalny kompozytor, do dziś pozostaje niewyczerpanym źródłem inspiracji.
 • Jean Michel Jarre znów w Polsce

  Jean Michel Jarre znów w Polsce

  Z kolejną wizytą do naszego kraju przyjeżdża Jean Michel Jarre. Francuski muzyk 13 grudnia w warszawskim EMPiK-u Junior będzie podpisywał swoje najnowsze płyty - "Koncert w Stoczni. Live From Gdansk" i DVD "Solidarnosc Live", która do sklepów trafi w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia.
 • TSA: Zapach swobody

  TSA: Zapach swobody

  - W sierpniu 1980 roku powiało wiatrem wolności, o którym pisaliśmy w swych piosenkach - wspomina w rozmowie z INTERIA.PL Stefan Machel, gitarzysta grupy TSA, wydarzenia sprzed 25 lat. Jednak ten "zapach swobody" trwał niespełna półtorej roku, kiedy 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, który miał zdusić rewolucję "Solidarności".
 • "Punk Rock Later" w "Spodku"

  "Punk Rock Later" w "Spodku"

  13 grudnia w katowickim "Spodku" odbędzie się koncert "PRL - Punk Rock Later". Na scenie pojawią się czołowe undergoundowe formacje lat 80.: Kult, T. Love Alternative, Brygada Kryzys, Armia, Dezerter, KSU i Moskwa.
 • Chuck Schuldiner: Rocznica śmierci

  Chuck Schuldiner: Rocznica śmierci

  13 grudnia 2001 roku fani heavy metalu na całym świecie pogrążyli się w smutku, gdy w mediach pojawiła się informacja o śmierci Chucka Schildinera, wybitnego muzyka, lidera grup Death i Control Denied. Właśnie mija rok od tego smutnego wydarzenia. O artyście przypomną liczne imprezy organizowane na całym świecie.
 • Nas: Premiera wcześniej

  Nas: Premiera wcześniej

  Najnowszy album amerykańskiego rapera Nas'a, zatytułowany "God's Son", ukaże się wcześniej niż początkowo zapowiadano. W miejsce tradycyjnej w Stanach Zjednoczonych wtorkowej premiery, datę publikacji przesunięto o cztery dni wcześniej, na piątek, 13 grudnia. Raper chce w ten sposób, wzorem Eminema, uprzedzić pojawienie się w sprzedaży pirackich kopii albumu.