Film - 13 grudnia

Artykuły - 13 grudnia (7)

 • "Katyń" walczy o Złoty Glob

  "Katyń" walczy o Złoty Glob

  Film "Katyń" został zgłoszony przez członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej do prestiżowej nagrody Złotego Globu. Czy obraz Andrzeja Wajdy znajdzie na liście nominowanych, dowiemy się 13 grudnia.
 • Złote Globy: Nominacje 13 grudnia!

  Złote Globy: Nominacje 13 grudnia!

  Kate Beckinsale ("Aviator"), Steve Carell ("40-letni prawiczek") i Mark Wahlberg ("Włoska robota") są wśród gwiazd, które ogłoszą nominacje do przyszłorocznych Złotych Globów. Konferencja prasowa, na której zostaną ujawnieni kandydaci do tych prestiżowych nagród odbędzie się w najbliższy wtorek, 13 grudnia, w Beverly Hills.
 • Polacy nagrodzeni w Chinach

  Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w chińskim Kantonie nagrody specjalne przyznano Jackowi Bławutowi ("Born Dead") oraz Annie Więckowskiej ("Tomek W."). Drugą co do ważności Nagrodę Jury otrzymała Barbara Pawłowska za film "Dasza".
 • Złote Globy: Wkrótce nominacje

  Złote Globy: Wkrótce nominacje

  Nominacje do 62. edycji Złotych Globów, prestiżowych nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood, ogłoszone zostaną 13 grudnia. O cenne nominacje w tym roku walczyć będzie między innymi 185 filmów fabularnych - 97 dramatów i 88 komedii/musicali.
 • Urodziny Cinema City Plaza

  Urodziny Cinema City Plaza

  W najbliższy piątek, 13 grudnia, Cinema City Plaza i Panasonic IMAX Kraków obchodzą swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji odbędzie się specjalny urodzinowy wieczór, którego gośćmi będą m.in. Tomek Bagiński, twórca animowanego filmu "Katedra", ubiegającego się o nominację do tegorocznej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz pisarz i publicysta Andrzej Pilipiuk.
 • Tydzień na video i DVD

  Tydzień na video i DVD

  W tym tygodniu na video i DVD debiutuje kilkanaście ciekawych filmów. Na miłośników horrorów czekać będzie trzymający w napięciu obraz "Trzynaście duchów" (9 grudnia - video do wypożyczenia, DVD do wypożyczenia i sprzedaży). Zwolenników lżejszych produkcji zapewne ucieszy wydanie komedii "40 dni i 40 nocy" (9 grudnia - video i DVD do wypożyczenia, 11 grudnia - video i DVD do sprzedaży). Przebojem będzie natomiast niewątpliwie "Kompania braci".
 • Rozpoczyna się OFAFA 2001

  Rozpoczyna się OFAFA 2001

  Jak już informowaliśmy, w czwartek 13 grudnia, rozpoczyna się w Krakowie siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2001. W ciągu czterech dni widzowie obejrzą prawie 90 filmów, zarówno konkursowych jak i w ramach pokazów towarzyszących.