InteriaTV - 13 grudnia

Filmy - 13 grudnia (4)

 • Joanna Scheuring-Wielgus: Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS

  „Do mojego biura przychodzą żołnierze i mówią, że nie są zadowoleni ze swojego zwierzchnictwa” – tak Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej tłumaczy, skąd wzięła się odezwa do żołnierzy i policjantów, by wzięli udział w demonstracji przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Taka manifestacja ma się odbyć 13 grudnia. „Zachęcam wszystkich, by 13 grudnia sprzeciwić się rządom PiS” – powiedziała nam posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. „Dla mnie PiS to jest taka formacja, która dzieli społeczeństwo. (…) Obciachem jest należenie do PiS” - powiedziała w internetowej części rozmowy Joanna Scheuring-Wielgus. Przyznała też, że niektórzy z działaczy partii opozycyjnych chcą przejść do Nowoczesnej. „Są tacy chętni, mówię o posłach” – mówiła. Odniosła się do programu 500+. „Każdy odpowiedzialny rodzic powinien brać te pieniądze” – uznała dodając, że „bardzo ważne jest to, aby po roku sprawdzić, co było dobre, a co złe” w sztandarowym projekcie PiS.
 • Frasyniuk: Demonstracja 13 grudnia to nadużywanie symboli

  Marsz PiS 13 grudnia? „Niech młodzi, pryszczaci, którzy wychodzą na ulicę, zapytają rodziców, kiedy obalono komunę. Niech wezmą się za edukację obywatelską” – mówi były opozycjonista Władysław Frasyniuk w Kontrwywiadzie RMF FM. „Demonstracja nie prowadzi do niczego. Wychodzimy na ulicę tylko i wyłącznie dla jarmarcznej zabawy” – ocenia i dodaje, że jego zdaniem „Jarosław Kaczyński nadużywa symboli narodowych. Nie jest właścicielem i symbolem tego, co się wydarzyło 13 grudnia”. „Kaczyński należy do tej części społeczeństwa, która słusznie przestraszyła się wprowadzenia stanu wojennego” – mówi Frasyniuk.
 • Schetyna: Kaczyński, strasząc Polaków, pomaga PO

  PO zaciera ręce, kiedy słyszy Jarosława Kaczyńskiego przemawiającego tak jak wczoraj. Zawsze, kiedy jest ciężko, prezes PiS straszy Polaków i pomaga nam udowodnić, że Platforma to bezpieczeństwo. Więcej takiego prezesa oznacza, że PO ma większe szanse - mówił Grzegorz Schetyna w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • PiS: Projekty ustaw na 13 grudnia

  Mariusz Błaszczak poinformował, że klub PiS złożył dwa projekty ustaw. Pierwszy dotyczy odebrania świadczeń emerytalnych funkcjonariuszom SB i milicji, którzy dopuścili się przestępstw przed 1989 rokiem. Drugi dotyczy likwidacji symboli komunistycznych w Polsce.