126p

Artykuły - 126p (25)

 • Zabierze "malucha" na afrykańską wyprawę

  Zabierze "malucha" na afrykańską wyprawę

  20 tysięcy kilometrów po Afryce w trzy miesiące za kierownicą Fiata 126p! Do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki chce dojechać Arkady Paweł Fiedler, wnuk znakomitego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera.
 • Też chciałeś malucha?

  Też chciałeś malucha?

  22 września 2010 roku fani polskiej motoryzacji mogą świętować pewną okrągłą rocznicę. W tym właśnie dniu mija dziesięć lat od momentu, kiedy przyszło nam się rozstać z prawdziwą samochodową gwiazdą...
 • Beskid był pierwszy

  Beskid był pierwszy

  Kiedy zespół kierowany przez inż. Wiesława Wiatraka (OBR Samochodów Małolitrażowych) projektował beskida, Renault nawet nie śniło jeszcze o małym samochodzie jednobryłowym.
 • Legenda umarła 8 lat temu

  Legenda umarła 8 lat temu

  Dokładnie osiem lat temu zakończono produkcję "malucha", który dla milionów Polaków był pierwszym samochodem w życiu.
 • Kasia Kowalska jak Fiat 126p

  Kasia Kowalska jak Fiat 126p

  "Mam 35 lat, czyli dokładnie tyle, ile Fiat 126p" - śmieje się piosenkarka, która dla dziecka zawiesiła karierę muzyczną.
 • Maluch zgnieciony, peugeot zapalił się...

  Maluch zgnieciony, peugeot zapalił się...

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Suchorzów koło Tarnobrzega na drodze między Mielcem a Baranowem Sandomierskim.
 • Zlot małych fiatów

  Zlot małych fiatów

  Stał się żywą legendą polskiej motoryzacji. O żadnym innym samochodzie nie powstało tyle dowcipów i anegdot.
 • Taki miał być maluch kombi!

  Taki miał być maluch kombi!

  Przeprowadzka produkcji syren do Bielska-Białej w 1972 r. i decyzja o rozwoju tej konstrukcji o nowe wersje nadwoziowe sprawiła, że konieczne stało się utworzenie przy FSM ośrodka konstrukcyjno-badawczego.
 • Podaż ogranicza kradzież aut

  W ubiegłym roku każdego dnia ginęło w Polsce średnio 110 samochodów osobowych i blisko 70 tablic rejestracyjnych - poinformował w piątek instytut Samar, opierając się na danych Komendy Głównej Policji. Najczęściej kradziony był volkswagen passat - w 2005 r. średnio ginęło 8 aut tej marki dziennie.
 • Fiat 126p znów na PC

  Trwają prace nad kontynuacją dobrze znanego "Maluch Racera" - gry, która dzięki pomysłowi wprowadzenia do komputerowych wyścigów dobrze znanych w Polsce autek i plenerów, takich jak wieś czy parking przed supermarketem, zyskała sporą popularność. Jak twierdzą twórcy gry, "Maluch Racer 2" będzie zupełnie nową grą, stworzoną od zera, na nowym silniku i z przygotowanymi na jej potrzeby modelami samochodów. Znajdziemy w niej 10 różnych rodzajów maluchów, zarówno modeli tradycyjnych,