10 kwietnia

Artykuły - 10 kwietnia (340)

 • Teoria spisku

  Można latami mnożyć wątpliwości wokół katastrofy 10.04. Można snuć teorie zamachu, wskazywać grzechy i zaniedbania, piętnować zachowania Rosjan, zastanawiać ,kto i jak zachowywał się przed i po katastrofie. Jedno dla mnie jednak nie ulega wątpliwości - jak dotąd nikt, a na pewno nie zespół Macierewicza, nie stworzył jednej, spójnej i udokumentowanej teorii, która byłaby alternatywą dla tego, co ustaliła komisja Millera.
 • Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  "O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python" - powiedział dość prowokująco Juliusz Machulski. W środę, 10 kwietnia, mijają 3 lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Filmu fabularnego na ten temat jeszcze nie ma.
 • Pjongjang: Od 10 bm. nie będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwa misjom

  Pjongjang: Od 10 bm. nie będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwa misjom

  Władze Korei Północnej twierdzą, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Tak poinformowały w piątek źródła w Londynie, na które powołuje się agencja AFP.
 • Smoleńska rocznica: Manifestacja i miasteczko namiotowe

  Smoleńska rocznica: Manifestacja i miasteczko namiotowe

  Manifestacja w Warszawie oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską - są wśród wydarzeń planowanych w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Kluby "Gazety Polskiej" chcą zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera.
 • OFF Club w rytmach afro

  OFF Club w rytmach afro

  Konono No. 1, Awesome Tapes From Africa i Paris Tetris na jednej scenie! Już 10 kwietnia w warszawskiej Cafe Kulturalna w PKiN kolejna odsłona OFF Clubu!
 • W Moskwie o wraku Tu-154M. PiS: Rosjanie się boją

  W Moskwie o wraku Tu-154M. PiS: Rosjanie się boją

  Władze komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu RP upomniały się w poniedziałek podczas rozmów w Moskwie o zwrot wraku polskiego Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.
 • Sikorski o wraku: Liczymy, że Rosja usunie to "zadrażnienie" w naszych stosunkach

  Sikorski o wraku: Liczymy, że Rosja usunie to "zadrażnienie" w naszych stosunkach

  Polska liczy, że Rosja usunie to "zadrażnienie" w naszych stosunkach i zwróci nam wreszcie wrak samolotu Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem - powiedział w piątek szef MSZ Radosław Sikorski.
 • Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Pod koniec marca lub na początku kwietnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej, który wyreżyseruje Antoni Krauze - poinformował producent filmu Maciej Pawlicki. Premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - powiedział.
 • Producent: Wiosną początek zdjęć do filmu fabularnego o Smoleńsku

  Producent: Wiosną początek zdjęć do filmu fabularnego o Smoleńsku

  Pod koniec marca lub na początku kwietnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej, który wyreżyseruje Antoni Krauze - poinformował producent filmu Maciej Pawlicki. Premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - powiedział.
 • Uruchomiono stronę internetową poświęconą Januszowi Kurtyce

  Uruchomiono stronę internetową poświęconą Januszowi Kurtyce

  Elementy biografii Janusza Kurtyki, wywiady, filmy i fragmenty jego prac naukowych można znaleźć na stronie internetowej poświęconej byłemu prezesowi IPN, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

Filmy - 10 kwietnia (8)