10 kwietnia

Artykuły - 10 kwietnia (354)

 • Teoria spisku

  Można latami mnożyć wątpliwości wokół katastrofy 10.04. Można snuć teorie zamachu, wskazywać grzechy i zaniedbania, piętnować zachowania Rosjan, zastanawiać ,kto i jak zachowywał się przed i po katastrofie. Jedno dla mnie jednak nie ulega wątpliwości - jak dotąd nikt, a na pewno nie zespół Macierewicza, nie stworzył jednej, spójnej i udokumentowanej teorii, która byłaby alternatywą dla tego, co ustaliła komisja Millera.
 • Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  "O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python" - powiedział dość prowokująco Juliusz Machulski. W środę, 10 kwietnia, mijają 3 lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Filmu fabularnego na ten temat jeszcze nie ma.
 • Pjongjang: Od 10 bm. nie będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwa misjom

  Pjongjang: Od 10 bm. nie będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwa misjom

  Władze Korei Północnej twierdzą, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Tak poinformowały w piątek źródła w Londynie, na które powołuje się agencja AFP.
 • Smoleńska rocznica: Manifestacja i miasteczko namiotowe

  Smoleńska rocznica: Manifestacja i miasteczko namiotowe

  Manifestacja w Warszawie oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską - są wśród wydarzeń planowanych w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Kluby "Gazety Polskiej" chcą zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera.
 • OFF Club w rytmach afro

  OFF Club w rytmach afro

  Konono No. 1, Awesome Tapes From Africa i Paris Tetris na jednej scenie! Już 10 kwietnia w warszawskiej Cafe Kulturalna w PKiN kolejna odsłona OFF Clubu!
 • W Moskwie o wraku Tu-154M. PiS: Rosjanie się boją

  W Moskwie o wraku Tu-154M. PiS: Rosjanie się boją

  Władze komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu RP upomniały się w poniedziałek podczas rozmów w Moskwie o zwrot wraku polskiego Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

Filmy - 10 kwietnia (8)