1 września

Synonimy:
początek roku szkolnego,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 1 września (13)

 • 77 lat temu wybuchła II wojna światowa. "Nie można pozwolić na imperializm w Europie"

  77 lat temu wybuchła II wojna światowa. "Nie można pozwolić na imperializm w Europie"

  Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło rozpoczęły się w czwartek nad ranem na gdańskim Westerplatte obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 • 77 lat temu wybuchła II wojna światowa

  77 lat temu wybuchła II wojna światowa

  77 lat temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.
 • "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem"

  "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem"

  1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.
 • Szumilas: Rok szkolny 2013/2014 będzie "Rokiem szkoły w ruchu"

  Szumilas: Rok szkolny 2013/2014 będzie "Rokiem szkoły w ruchu"

  Rok szkolny 2013/2014 będzie "Rokiem szkoły w ruchu" - napisała minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym liście do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.
 • Tusk: 1 września to dla nas, Polaków, ciągle dramatyczna lekcja

  Tusk: 1 września to dla nas, Polaków, ciągle dramatyczna lekcja

  O tym, że 1 września to dla Polaków ciągle dramatyczna lekcja mówił premier Donald Tusk podczas porannych obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowanych na gdańskim Westerplatte.
 • Uroczystości na Westerplatte. "Siła i przestroga"

  Uroczystości na Westerplatte. "Siła i przestroga"

  Z udziałem premiera Donalda Tuska odbyły się nad ranem na gdańskim półwyspie Westerplatte obchody 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła rekonstrukcja historyczna walk stoczonych na półwyspie 1 września 1939 roku.
 • Dostaną 2 tysiące złotych "kredkowego"

  Dostaną 2 tysiące złotych "kredkowego"

  Po 2 tys. zł "kredkowego" dla dzieci dostaną pracownicy KGHM. Ale w szkolnych wydatkach wspomagają rodziców tylko nieliczne firmy. Pozostali muszą głęboko sięgnąć do własnych portfeli - informuje "Metro".
 • Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

  Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

  Zbliżający się rok szkolny to świetna okazja dla młodych osób na stawianie pierwszych kroków w finansach osobistych. Wielu z nich dostanie do dyspozycji pieniądze, na różnego rodzaju wydatki, związane ze szkołą. Jak je rozsądnie wydać. W tym celu, niektóre banki, proponują młodym ludziom specjalnie dla nich stworzone rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe. Ze wszystkich dostępnych pakietów kont na rynku, 10 proc.stanowią konta młodzieżowe i właśnie im postanowił się przyjrzeć serwis finansosfera.pl
 • Abp Nycz: Listy piszę w kontekście religijnym

  Abp Nycz: Listy piszę w kontekście religijnym

  Listy do diecezjan piszę w kontekście ściśle religijnym i tylko w takim należy je czytać - oświadczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Odniósł się w ten sposób do medialnych spekulacji na temat słów zawartych w jego liście na początek roku szkolnego.
 • Tragiczny początek roku szkolnego

  18-letni uczeń zginął, a trzech jego rówieśników zostało rannych w wypadku niedaleko Nakła w województwie kujawsko-pomorskim. Chłopcy jechali samochodem na rozpoczęcie roku szkolnego. Ich samochód zjechał nagle z drogi i uderzył w drzewo.

Filmy - 1 września (2)

 • Najgorszy dzień, trauma - gwiazdy o... szkole

  Nie wstydzę się do tego przyznać: 1 września był dla mnie najgorszym dniem! - mówi Filip Bobek. - Miałam poczucie, że to koniec wolności - wtóruje mu Magda Stużyńska. Dlaczego gwiazdy nie wspominają szkoły "miło i sympatycznie"?
 • Wydawcy: Drogie podręczniki to mit

  Za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny. Dla rodziców oznacza to niemałe wydatki. Wydawcy podkreślają jednak, że pojedyncza książka nie jest droga - kosztuje tyle samo, co powieść. Komentuje Jarosław Matuszewski z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (Newseria).