1 procent

Synonimy:
1%, 1 proc. 1 proc. PIT 1% procent
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - 1 procent (100)

 • Rozliczenia PIT: Czy można jeszcze przekazywać 1 proc. podatku?

  Rozliczenia PIT: Czy można jeszcze przekazywać 1 proc. podatku?

  Pod koniec marca decyzją Ministerstwa Finansów przedłużono termin na składanie zeznań podatkowych za 2019 rok. Mimo to kwestia przekazywania 1 proc. podatku oraz terminy związane z otrzymywaniem środków przez organizacje pożytku publicznego wciąż były niejasne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatków oraz OPP, wprowadzono odpowiednie regulacje prawne.
 • Aż 54 proc. Polaków pomaga innym przekazując 1 proc. podatku na OPP

  Aż 54 proc. Polaków pomaga innym przekazując 1 proc. podatku na OPP

  ​54 proc. Polaków pomaga innym, przekazując 1 proc. swoich podatków na Organizacje Pożytku Publicznego - wynika z badania Santander Consumer Banku. Do tej formy pomocy bardziej przekonani są mężczyźni i mieszkańcy największych miast. Najchętniej wspomagamy organizacje walczące z chorobami.
 • MF: 1 proc. podatku będzie można przekazać także z deklaracji złożonej w maju

  MF: 1 proc. podatku będzie można przekazać także z deklaracji złożonej w maju

  Będzie przepis, który umożliwi przekazywanie 1 proc. podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego, także gdy deklaracja zostanie złożona w maju - poinformował w piątek na Twitterze rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.
 • Mocne spadki głównych indeksów; w WIG20 najwięcej straciła PGE

  Mocne spadki głównych indeksów; w WIG20 najwięcej straciła PGE

  We wtorek większość głównych giełdowych indeksów zniżkowała o ponad 1 proc. W gronie blue chipów najsilniej poszły w dół PGE, Pekao i KGHM.
 • Statystyki systemów rozliczeniowych KIR w marcu 2019 roku

  W marcu 2019 r. KIR rozliczył w systemie Elixir 164,1 mln transakcji o łącznej wartości 452,2 mld zł. W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, rozliczono 3,13 mln komunikatów o wartości 17,91 mld euro. W Express Elixir przetworzono 1,83 mln przelewów natychmiastowych o najwyższym w historii systemu wolumenie obrotu, wynoszącym 3,3 mld zł. Liczba transakcji przelewów natychmiastowych przekroczyła 1 proc. transakcji systemu Elixir.
 • Jak w długi wpadają najmłodsi Polacy

  Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy. W 2017 r. przybyło 33 tys. kredytobiorców w wieku 18-24 lat. Kredyty ma teraz 630,5 tys. milenialsów. Ich zaległości z tytułu zadłużenia kredytowego i pozakredytowego wyniosły 872 mln zł, co stanowi ponad 1 proc. wszystkich zaległości Polaków.
 • Mocny spadek WIG 20; w dół JSW, Lotos i KGHM

  W środę, po prawie czterech godzinach handlu, WIG 20 i WIG zniżkują o ponad 1 proc. Wśród blue chipów spadkom przewodzą JSW, Lotos i KGHM.
 • URE zatwierdził taryfy PGNiG OD do końca 2018 r.; wzrost cen paliw gazowych o 1 procent

  URE zatwierdził taryfy PGNiG OD do końca 2018 r.; wzrost cen paliw gazowych o 1 procent

  Prezes URE zatwierdził taryfy PGNiG Obrót Detaliczny do końca 2018 roku. W zmienionej taryfie podwyższone zostały ceny paliw gazowych (jako towaru) o 1 proc. Ponieważ jednak stawki opłat abonamentowych nie uległy zmianie, w efekcie średnia cena zakupu paliw gazowych wzrasta o 0,9 proc. - poinformował urząd w komunikacie.
 • Będzie rosnąć sprzedaż żywności w internecie. Sklepy w sieci staną się konkurencją dla tradycyjnych

  Będzie rosnąć sprzedaż żywności w internecie. Sklepy w sieci staną się konkurencją dla tradycyjnych

  Tylko 1 proc. produktów szybkozbywalnych, w tym żywności, konsumenci kupują przez internet. W ciągu najbliższych 2-3 lat wzrost ma być jednak co najmniej dwukrotny. Konsumenci produktów FMCG są przywiązani do sklepów stacjonarnych, bo obawiają się gorszej jakości i dodatkowych opłat - wynika z raportu Nielsena "Shopper omnichannelowy na rynku FMCG". Zdaniem ekspertów Banku DNB, do 2026 roku globalnie ok. 40 proc. produktów będzie sprzedawanych online. Dla porównania dzisiaj jest to ok. 10 proc., podczas gdy w Polsce - 7 proc., a w krajach skandynawskich - powyżej 10 proc.
 • Kolejny rekord, te same problemy, czyli 1 procent bez zmian

  Kolejny rekord, te same problemy, czyli 1 procent bez zmian

  Rekordowe 617,5 mln zł z 1 proc. podatku trafiło do organizacji pozarządowych. Polacy przekazali 60 mln zł więcej niż w zeszłym roku, a na odpis zdecydowało się 500 tys. więcej osób. Skoro jest tak dobrze, dlaczego wciąż słychać zastrzeżenia co do funkcjonowania mechanizmu w praktyce?

Filmy - 1 procent (1)

 • Owsiak: Kupiliśmy 65 specjalnych samochodów

  Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak apelował do Polaków o świadome przekazywanie pieniędzy. Wymienił także sprzęt medyczny oraz auta, jakie udało się kupić dzięki Wielkiej Orkiestrze.