1 listopada

Artykuły - 1 listopada (19)

 • Ile można zarobić na dniu Wszystkich Świętych?

  Ile można zarobić na dniu Wszystkich Świętych?

  Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób nie ma możliwości odwiedzenia cmentarza, na którym spoczywają ich bliscy, przed 1 listopada. W związku z tym często korzystają z usług firm, które specjalizują się w dbaniu o nagrobki. Sprawdziliśmy, jak tego typu firmy wyceniają swoje usługi. Ile wynoszą ich stawki w poszczególnych miastach? Co oferują i ile mogą na tym zarobić?
 • W obronie cmentarnych misiów

  W obronie cmentarnych misiów

  Narodziny i śmierć to awers i rewers tej samej monety, jaką jest życie. Warto pamiętać o tym nie tylko przy okazji Święta Zmarłych.
 • "Rz": Miliardowy rynek zniczy w Polsce

  "Rz": Miliardowy rynek zniczy w Polsce

  Polskie obchody 1 listopada są ewenementem w Europie. W żadnym kraju nie wydaje się tyle na znicze, a do tego dojdą jeszcze kwiaty, paliwo, czy bilet PKP - czytamy we wtorek w "Rzeczpospolitej".
 • Odeszli od nas w ostatnich 12 miesiącach

  1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w sposób szczególny wspominamy tych, którzy już od nas odeszli. W minionych dwunastu miesiącach pożegnaliśmy znanych sportowców, trenerów, dziennikarzy - ludzi sportu.
 • Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  1 listopada na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbędzie się koncert bez oklasków "Memento vitae". Zabrzmi na nim 12 polskich piosenek, które mają skłonić słuchaczy do refleksji nad życiem.
 • 1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego zwolni pasażerów z opłat za przejazd komunikacją miejską 1 listopada.
 • Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski rozstaje się z Grupą Deutsche Telekom - podała spółka w komunikacie. Od listopada jego miejsce zajmie Zacharias Piperidis, obecny członek zarządu ds. operacyjnych w greckiej Grupie OTE, która należy do Deutsche Telekom.
 • 1 listopada zginęło osiem osób. Aż sześć to piesi

  W 74 wypadkach, do których doszło w dzień Wszystkich Świętych, zginęło 8 osób, 90 zostało rannych, zatrzymano 315 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w sobotę PAP policja. Większość ofiar śmiertelnych - sześć osób - to piesi.
 • Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Ministerstwo Finansów planuje w listopadzie emisję 13-miesięcznych obligacji skarbowych. Oprocentowanie będzie wynosić 3,04 proc. w skali roku. Tzw. "trzynastki" będzie można nabyć przez internet od 1 listopada, a fizycznie od 4 listopada.
 • Prognozy pogody na początek listopada

  Prognozy pogody na początek listopada

  Zachmurzenie na ogół umiarkowane, sporo chwil ze słońcem, a na południu kraju opady deszczu - takie są prognozy na środę. Czwartek już w całym kraju ma być bardzo słoneczny i pogodny. Październik pożegna nas zatem bardzo korzystną aurą. Jaki będzie listopad? Z obecnych prognoz wynika, że 1 listopada słońca nigdzie nie zabraknie, a przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Pomorzu. Termometry wskażą od 9 do 13 st. C. Sobota ma przynieść załamanie pogody. Chmury wygrają ze słońcem i lokalnie popada. Niedziela upłynie pod znakiem aury zmiennej i dynamicznej. Miejscami pojawi się słońce, ale niebo zdominują chmury, z których popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu Polski.

Filmy - 1 listopada (4)

 • Przydatne rady na 1 listopada

  Już lada chwila Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wybierzemy się na cmentarz odwiedzić zmarłych bliskich, zapalić znicz, położyć kwiaty. Warto dobrze się zorganizować, gdyż co roku jest to czas olbrzymich korków czy przeziębień. Sprawdźcie przydatne rady przed świętami. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z x-bank gallery.
 • Już 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Co warto wiedzieć o tym dniu?

  Już lada chwila Uroczystość Wszystkich Świętych. Obchodzone w Polsce 1 listopada święto przed VIII wiekiem odbywało się... w okolicach Wielkanocy. Tego dnia wybierzemy się na cmentarz odwiedzić zmarłych bliskich, zapalić znicz, położyć kwiaty. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym czasie zadumy? (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. Jakie znicze wybrać?

  1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych Polacy jak co roku tłumnie ruszą na rodzinne groby. Jakie znicze są w ofercie i co najlepiej wybrać? Które znicze palą się najdłużej, a które są łakomym kąskiem dla cmentarnych złodziei? Sprawdził to reporter "Dzień Dobry TVN" Robert Stockinger. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Policja apeluje: Na cmentarze bez wartościowych przedmiotów

  Złodzieje zdecydowanie nie szanują miejsca pochówku osób bliskich. Dlatego apelujemy o nie zabieranie 1 listopada na cmentarze drogocennych przedmiotów, większej gotówki, czy zbędnych kart kredytowych - podkreśla Joanna Kącka, rzecznik komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.