1 listopada

Artykuły - 1 listopada (23)

 • Odeszli od nas w ostatnich 12 miesiącach

  1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w sposób szczególny wspominamy tych, którzy już od nas odeszli. W minionych dwunastu miesiącach pożegnaliśmy znanych sportowców, trenerów, dziennikarzy - ludzi sportu.
 • Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  1 listopada na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbędzie się koncert bez oklasków "Memento vitae". Zabrzmi na nim 12 polskich piosenek, które mają skłonić słuchaczy do refleksji nad życiem.
 • 1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego zwolni pasażerów z opłat za przejazd komunikacją miejską 1 listopada.
 • Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski rozstaje się z Grupą Deutsche Telekom - podała spółka w komunikacie. Od listopada jego miejsce zajmie Zacharias Piperidis, obecny członek zarządu ds. operacyjnych w greckiej Grupie OTE, która należy do Deutsche Telekom.
 • 1 listopada zginęło osiem osób. Aż sześć to piesi

  W 74 wypadkach, do których doszło w dzień Wszystkich Świętych, zginęło 8 osób, 90 zostało rannych, zatrzymano 315 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w sobotę PAP policja. Większość ofiar śmiertelnych - sześć osób - to piesi.
 • Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Ministerstwo Finansów planuje w listopadzie emisję 13-miesięcznych obligacji skarbowych. Oprocentowanie będzie wynosić 3,04 proc. w skali roku. Tzw. "trzynastki" będzie można nabyć przez internet od 1 listopada, a fizycznie od 4 listopada.
 • Prognozy pogody na początek listopada

  Prognozy pogody na początek listopada

  Zachmurzenie na ogół umiarkowane, sporo chwil ze słońcem, a na południu kraju opady deszczu - takie są prognozy na środę. Czwartek już w całym kraju ma być bardzo słoneczny i pogodny. Październik pożegna nas zatem bardzo korzystną aurą. Jaki będzie listopad? Z obecnych prognoz wynika, że 1 listopada słońca nigdzie nie zabraknie, a przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Pomorzu. Termometry wskażą od 9 do 13 st. C. Sobota ma przynieść załamanie pogody. Chmury wygrają ze słońcem i lokalnie popada. Niedziela upłynie pod znakiem aury zmiennej i dynamicznej. Miejscami pojawi się słońce, ale niebo zdominują chmury, z których popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu Polski.
 • "Metro": Płać, bo stracisz grób

  "Metro": Płać, bo stracisz grób

  Grób przeznaczony do likwidacji z powodu braku opłat - takie monity wielu Polaków znajdzie 1 listopada na mogiłach bliskich. Za utrzymanie grobu przez 20 lat niektórzy będą musieli zapłacić nawet 2 tys. zł - informuje "Metro".
 • Po południu łatwiej o mandat. W długi weekend wzrośnie liczba kontroli

  Po południu łatwiej o mandat. W długi weekend wzrośnie liczba kontroli

  W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się wzrostu liczby kontroli drogowych. Tak jednak jest w każdy długi weekend, więc z pewnością większa ilość policyjnych patroli nie powinna nikogo dziwić. Można nawet określić w jakich godzinach należy zachować szczególną czujność.

Filmy - 1 listopada (1)