1 listopada

Artykuły - 1 listopada (20)

 • ​Odeszli w minionych 12 miesiącach ze świata sportu

  ​Odeszli w minionych 12 miesiącach ze świata sportu

  Przypominamy sportowców, trenerów i działaczy, którzy zmarli w minionych 12 miesiącach (1.11.2019 - 30.10.2020).
 • Ile można zarobić na dniu Wszystkich Świętych?

  Ile można zarobić na dniu Wszystkich Świętych?

  Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób nie ma możliwości odwiedzenia cmentarza, na którym spoczywają ich bliscy, przed 1 listopada. W związku z tym często korzystają z usług firm, które specjalizują się w dbaniu o nagrobki. Sprawdziliśmy, jak tego typu firmy wyceniają swoje usługi. Ile wynoszą ich stawki w poszczególnych miastach? Co oferują i ile mogą na tym zarobić?
 • W obronie cmentarnych misiów

  W obronie cmentarnych misiów

  Narodziny i śmierć to awers i rewers tej samej monety, jaką jest życie. Warto pamiętać o tym nie tylko przy okazji Święta Zmarłych.
 • "Rz": Miliardowy rynek zniczy w Polsce

  "Rz": Miliardowy rynek zniczy w Polsce

  Polskie obchody 1 listopada są ewenementem w Europie. W żadnym kraju nie wydaje się tyle na znicze, a do tego dojdą jeszcze kwiaty, paliwo, czy bilet PKP - czytamy we wtorek w "Rzeczpospolitej".
 • Odeszli od nas w ostatnich 12 miesiącach

  1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w sposób szczególny wspominamy tych, którzy już od nas odeszli. W minionych dwunastu miesiącach pożegnaliśmy znanych sportowców, trenerów, dziennikarzy - ludzi sportu.
 • Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  Kraków: Koncert na Cmentarzu Rakowickim bez oklasków

  1 listopada na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbędzie się koncert bez oklasków "Memento vitae". Zabrzmi na nim 12 polskich piosenek, które mają skłonić słuchaczy do refleksji nad życiem.
 • 1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego zwolni pasażerów z opłat za przejazd komunikacją miejską 1 listopada.
 • Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Zasadnicza zmiana T-Mobile Polska

  Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski rozstaje się z Grupą Deutsche Telekom - podała spółka w komunikacie. Od listopada jego miejsce zajmie Zacharias Piperidis, obecny członek zarządu ds. operacyjnych w greckiej Grupie OTE, która należy do Deutsche Telekom.
 • 1 listopada zginęło osiem osób. Aż sześć to piesi

  W 74 wypadkach, do których doszło w dzień Wszystkich Świętych, zginęło 8 osób, 90 zostało rannych, zatrzymano 315 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w sobotę PAP policja. Większość ofiar śmiertelnych - sześć osób - to piesi.
 • Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Nowe trzynastomiesięczne obligacje skarbowe dostępne od listopada!

  Ministerstwo Finansów planuje w listopadzie emisję 13-miesięcznych obligacji skarbowych. Oprocentowanie będzie wynosić 3,04 proc. w skali roku. Tzw. "trzynastki" będzie można nabyć przez internet od 1 listopada, a fizycznie od 4 listopada.