zwiedzanie

Artykuły - Zwiedzanie (29)

Filmy - Zwiedzanie (34)

 • Zwiedził cały świat za... tysiąc złotych!

  Czy kiedykolwiek marzyliście o luksusowej podróży w pierwszej klasie dookoła świata? Sam udowodnił, że jest to możliwe, kiedy nie mamy milionów na koncie. Za bilet zapłacił jedynie… 300 dolarów. Mężczyźnie udało się zwiedzić 11 miast w 7 państwach na 5 kontynentach. Zobaczcie jego niesamowitą przygodę. Pozazdrościć? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.
 • Kacper Kuszewski: Moją pasją są podróże

  Z tej strony go nie znaliśmy! Kacper Kuszewski – gwiazdor „M jak miłość” – opowiedział przed kamerami o swojej podróżniczej pasji. Aktor niedawno wrócił z Nowej Zelandii, gdzie przez miesiąc wędrował po górach, latał awionetką nad czynnym wulkanem, żeglował w towarzystwie delfinów, spływał kajakiem po fiordach, podglądał pingwiny, spacerował po lesie deszczowym, nurkował w podwodnych gajach... - Ludzie mają różne hobby, moim są podróże. Nie lubię jednak podróżować w miejsca popularne; unikam kurortów w szczycie sezonu – mówi aktor. – Lubię miejsca odosobnione i kontakt z dziką, pierwotną przyrodą.
 • Na emigracji w raju. Jak żyje się Polakom na Fuerteventurze?

  W Wyspach Kanaryjskich trudno się nie zakochać... Czasami ten wakacyjny romans przeradza się w "coś więcej". Dowodem na to są nasi rodacy, którzy postanowili zostać tam na stałe. Obecnie na Fuerteventurze - jednej z wysp archipelagu - mieszka 300 Polaków. Wszyscy są zgodni co do tego, że żyje im się tu jak w raju. Ich historie istotnie zachęcają do przeprowadzki... Edyta Tkacz prowadzi bloga o życiu na Fuerteventurze. - Żyje się tu o wiele spokojniej; zapomina się o stresie i karierze - mówi. - Polacy, którzy tu mieszkają, są trochę szaleni i ciekawi świata - dodaje. Piotr Rejek, właściciel firmy transportowej pod Tychami, na rajskiej wyspie mieszka od trzech lat. Swoim przedsiębiorstwem zarządza właśnie z Fuerteventury. W niedalekiej przyszłości planuje otworzyć tu restaurację z typowymi daniami kanaryjskimi, ale też kuchnią polską. - W moim wypadku to nie jest emigracja zarobkowa; tutaj można żyć inaczej, wyciszyć się, uspokoić - opowiada. Małgorzata Leśnierska, która wydaje polonijną gazetę, wiedziała, że zamieszka na Fuerteventurze już podczas pierwszego swojego pobytu na wyspie. - To była miłość od pierwszego wejrzenia - wyznaje kobieta, która z wykształcenia jest architektem krajobrazu. - Moje dzieci uczą się w tutejszej szkole nie tylko różnych języków, ale też tolerancji - podkreśla. Grzegorz Roman - niegdyś popularny aktor dziecięcy - mieszka na wyspie razem z żoną Martą. Oboje pracują jako przewodnicy; organizują też rejsy jachtowe. - Nam jest tu po prostu dobrze. Mamy ochotę pływać, to pływamy; mamy ochotę nurkować, to nurkujemy. Tutaj ludzie mają chęć do tego, by cieszyć się życiem - a my czujemy się tu jak u siebie w domu - cieszą się małżonkowie. - Ludzie żyją tutaj długo, bo są pozbawieni stresów. To w pewnym sensie rzeczywiście jest raj! (Dzień Dobry TVN/x-news)