zołnierze wyklęci

Artykuły - Zołnierze wyklęci (2)

 • Warszawa: Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

  Warszawa: Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

  ​W Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Przy Pomniku Męczenników Terroru Komunistycznego w latach 1944-1956 oddali im hołd przedstawiciele władz dzielnicy Ursynów, młodzież i mieszkańcy Warszawy.
 • "Rzeczpospolita": Kiedyś ubecka katownia, dziś szkoła

  "Rzeczpospolita": Kiedyś ubecka katownia, dziś szkoła

  IPN ustalił listę 55 lokalizacji sowieckich oraz polskich komunistycznych służb specjalnych. Dzisiaj w niektórych obiektach znajdują się np. szkoły, a ich użytkownicy nie znają mrocznej przeszłości tych miejsc – donosi dziennik.
 • Warszawa: Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Koncert, filmy i dyskusja poświęcone losom żołnierzy walczących po wojnie z reżimem komunistycznym odbędą się w ramach cyklu spotkań "Maj na Foksal" organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Spotkanie odbędzie się 16 maja, w godz. 19.00 – 23.00 w Domu Dziennikarza, Warszawa, ul. Foksal 3/5.
 • Tablica obrażająca Żołnierzy Wyklętych zamalowana farbą

  Tablica obrażająca Żołnierzy Wyklętych zamalowana farbą

  Tablica z napisem obrażającym Żołnierzy Wyklętych, która znajduje się na cmentarzu w Limanowej (woj. małopolskie), padła ofiarą wandali. Nieznani sprawcy pomazali ją czerwoną farbą, a białym kolorem namalowali znak Polski Walczącej.
 • Szczecin: Kwesta na rzecz ekshumacji żołnierzy wyklętych na Powązkach

  W najbliższy piątek na szczecińskim Cmentarzu Centralnym kilkadziesiąt osób będzie zbierało pieniądze na kontynuację prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych ofiar podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez komunistyczną bezpiekę, które leżą na Powązkach.
 • Wręczono nagrody w konkursie poświęconym Żołnierzom Wyklętym

  Autorzy najlepszych zdjęć poświęconych Żołnierzom Wyklętym zostali nagrodzeni podczas czwartkowego koncertu w Filharmonii Krakowskiej. Nagrodę główną wręczono Agnieszce Ciasnosze, uczennicy IV LO w Rzeszowie za zdjęcie pt. "Pamięć wiecznie żywa".