zima stulecia

Artykuły - Zima stulecia (-2)

 • 31 grudnia 1978 r. Początek zimy stulecia

  31 grudnia 1978 r. Początek zimy stulecia

  W XX wieku właśnie zimę z przełomu lat 1978/79 uznano za „zimę stulecia”. Nad Polską starły się: niż z południa Polski (gdzie temperatura była powyżej zera) z wyżem z południa Norwegii.
 • Zima stulecia w Piotrkowie

  Minus 30 stopni, ogromne zaspy śniegu i nieustannie wiejący wiatr. Prąd wyłączany co dwie godziny z powodu 14. i 16. stopnia zasilania. Pękające rury, "wysiadające" transformatory.

Filmy - Zima stulecia (2)

 • "Lodowy gejzer" zalał ulice!

  Wywołana przez mróz awaria wodociągu sprawiła, że w miasteczku Dunwoody w pobliżu Atlanty tysiące ton wody dosłownie wystrzeliły w powietrze, tworząc "lodowy gejzer". Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że pracująca przy ulicy ekipa robotników wykopała głęboki dół, odsłaniając rurę wodociągu, i zakończyła pracę na ten dzień. Po kilku godzinach rura pękła pod wpływem mrozu, a płynąca nią woda zalała całą okolicę, tworząc ogromne lodowisko. Naprawienie awarii zajęło służbom ratunkowym kilka godzin (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Zima w USA nie odpuszcza. Oto dowód!

  Zablokowane drogi, zamknięte szkoły, odwołane loty - tak wygląda sytuacja w północnej części stanu Nowy Jork. To kolejny obszar USA dotknięty przez zamiecie i zwieje śnieżne oraz bardzo niskie temperatury.