ziemie

Synonimy:
ziemi, ziemia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ziemie (3617)

Filmy - Ziemie (15)

 • Irak: Siły rządowe odzyskały ważne tereny zajęte przez Kurdów

  Iracka armia ogłosiła w poniedziałek, że wraz ze sprzymierzonymi z nią milicjami odebrała siłom kurdyjskim kontrolę nad kilkoma celami na południe od miasta Kirkuk, w tym nad bazą wojskową K1, stacją państwowego koncernu gazowego, rafinerią ropy i elektrownią.
 • Ziemia błyskawicznie wchłonęła fragment lasu! Jest nagranie!

  W amerykańskim stanie Luizjana doszło do widowiskowego zjawiska przyrodniczego. W podmokłym lesie uaktywnił się lej krasowy i błyskawicznie pochłonął całą grupę drzew. Południowo-wschodnią część Luizjany zajmuje delta rzeki Missisipi. Występują tam licznie podmokłe lasy i bagna (CNN Newsource/x-news).
 • Pod tym hotelem rozstąpiła się ziemia!

  Goście jednego z hoteli na Florydzie musieli zostać ewakuowani po tym, jak część budynku nagle się zawaliła. Zdaniem strażaków, pod fundamentami utworzył się lej krasowy o średnicy 18 m. Nikt nie został ranny. Służby monitorują wciąż rozpadający się budynek (CNN Newsource/x-news).
 • Czekał na zmianę świateł. Samochód nagle zapadł się pod ziemię

  Kierowca sportowej toyoty, czekający na zmianę świateł na jednym ze skrzyżowań w Miami Beach na Florydzie, poczuł nagle, że tył jego samochodu zaczyna zapadać się w jezdni. Próby wyjechania z pułapki spełzły na niczym i prowadzący auto musiał ratować się ucieczką. Okazało się, że zawiniła woda z pękniętej rury, która podmyła jezdnię, powodując zapadnięcie się gruntu (CNN Newsource/x-news).