zbrodnie

Synonimy:
zbrodnia, zbrodniarz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zbrodnie (825)

 • Przedsiębiorca niczym zbrodniarz. Rzecz o wyłudzeniach VAT

  Przedsiębiorca niczym zbrodniarz. Rzecz o wyłudzeniach VAT

  Rząd uważa, że w ostatnich latach drastycznie wzrosła liczba wyłudzeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą - szczególnie w odniesieniu do podatku od towarów i usług. Ostra reakcja rządu oznacza, że wyłudzanie VAT będzie bezwzględnie ścigane i surowo karane. Od 1 marca 2017 roku za fałszowanie faktur o wartości ponad 10 milionów złotych grozić będzie nawet 25 lat więzienia, czyli tyle ile mogą dostać zbrodniarze.
 • 18 maja 1943 r. Zbrodnia w Szarajówce

  18 maja 1943 r. Zbrodnia w Szarajówce

  Niemcy i Ukraińcy spędzili mieszkańców Szarajówki (dzisiejsze województwo lubelskie) do zabudowań, a następnie podpalili budynki. Śmierć ponieśli prawie wszyscy mieszkańcy wsi.
 • Śledztwo: Co w kwietniowym numerze?

  Śledztwo: Co w kwietniowym numerze?

  Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer jest już dostępny w kioskach.
 • Najbardziej spektakularne napady w dziejach PRL-u

  Najbardziej spektakularne napady w dziejach PRL-u

  Na przełomie lat 50. i 60. XX wieku dwóch mężczyzn dokonało w Warszawie serii napadów rabunkowych. Zginęli niewinni ludzie. Tych zbrodni do dziś nie wyjaśniono.
 • Śledztwo: Co w lutowym numerze?

  Śledztwo: Co w lutowym numerze?

  Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer jest już dostępny w kioskach.
 • Trybunał w Hadze zajmie się zbrodniami armii Kosowa

  Trybunał w Hadze zajmie się zbrodniami armii Kosowa

  W Hadze powołano specjalny trybunał do spraw domniemanych zbrodni wojennych w Kosowie popełnionych w latach 1999-2000 przez Armię Wyzwolenia Kosowa (UCK) podczas wojny w tej byłej prowincji Serbii - poinformował w piątek holenderski rząd.
 • Śledztwo: Co w grudniowym numerze?

  Śledztwo: Co w grudniowym numerze?

  Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer pojawi się w kioskach 23 grudnia
 • Śledztwo: Co w listopadowym numerze?

  Śledztwo: Co w listopadowym numerze?

  Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer pojawi się w kioskach 17 listopada.
 • Śledztwo: Co we wrześniowym numerze?

  Śledztwo: Co we wrześniowym numerze?

  Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer pojawi się w kioskach 8 września.

Filmy - Zbrodnie (15)

 • Kajetan Poznański pod lupą. "Możliwy ciąg dalszy zbrodni"

  Zdaniem Dariusza Lorantego, byłego policyjnego negocjatora, zbrodnia Kajetana Poznańskiego będzie jedną z najgłośniejszych zbrodni. - Możliwe, że będzie ciąg dalszy, ponieważ czegoś tak brutalnego jeszcze nie było - mówi. W przeciwieństwie do wielu, Loranty uważa, że zbrodnia została dokonana z premedytacją. - Przygotował, zaplanował i dokonał - wymienia były policjant. Jego zdaniem, zjawisko przemieszczania zwłok jest stosowane przez przestępców w celu ukrycia ciała. W tym wypadku jest zupełnie inaczej. - Sprawca myślał bardzo logicznie, możliwe, że zwłoki były mu do czegoś potrzebne - dodaje. Według psychologów, Kajetan Poznański to z pewnością człowiek z zaburzeniami, kierujący się chorą fascynacją. Możliwe, że brak konsekwencji w zacieraniu śladów, to objaw chęci przyznania się do dokonanej zbrodni. (Świat się Kręci/TVP)
 • Znalazł na dnie rzeki dwa szkielety przywiązane do foteli!

  Płetwonurek, który pływał w rzece Kolorado w USA przeżył chwile grozy. Na dnie rzeki natknął się na… przywiązane do foteli dwa ludzkie szkielety! Sytuacja miała miejsce w okolicach miasteczka Cienega Springs w Arizonie, na głębokości około 12 metrów. Mężczyzna powiadomił policję, a na miejsce pojechał nurek, który zbadał sprawę, a wszystko udokumentował na nagraniu wideo. Jak się okazało, szkielety były modelami z tworzywa sztucznego. Mężczyzna najprawdopodobniej padł ofiarą okrutnego żartu. Szeryf hrabstwa La Paz przekazał mediom, że prawdopodobnie sprawcy żartu nie chcieli nikogo przestraszyć, a szkielety umieścili na dnie dla zabawy. Policja nie wszczęła w tej sprawie śledztwa.
 • Kulisy strasznej zbrodni. Ojciec zabił swoje dzieci

  Amerykanie nie mogą wyjść z szoku. Jeszcze nie otrząsnęli się po medialnych doniesieniach o 24-letniej dzieciobójczyni, która udusiła swojego synka i córkę, a już wydarzyła się kolejna tragedia. Timothy Jones z Karoliny Południowej niedawno rozwiódł się z żoną. Na zmianę sprawowali opiekę nad piątką swoich dzieci. Pod koniec sierpnia kobieta, zaalarmowana brakiem kontaktu z byłym małżonkiem, który wcześniej zabrał maluchy do siebie, powiadomiła policję o jego zniknięciu. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą, która objęła pięć stanów. Przez wiele dni o Jonesie nic nie było wiadomo - aż wreszcie podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Missisipi zatrzymali dziwnie zachowującego się mężczyznę. W jego samochodzie znaleźli ślady krwi i dziecięce ubrania... Tragiczny finał tej historii rozegrał się nieopodal jednej z autostrad w Alabamie, w ustronnym miejscu, do którego Jones doprowadził policjantów. Znaleziono tam pięć plastikowych worków na śmieci, a w nich ludzkie szczątki...
 • 24-latka zamordowała swoje dzieci. Szokująca zbrodnia

  Od ponad doby Ameryka żyje doniesieniami o szokującej zbrodni, do której doszło w miejscowości Cheverly w stanie Maryland. 24-letnia Sonya Spoon udusiła dwójkę swoich dzieci: trzyletnią córeczkę i rocznego synka. Dzieci dawały jeszcze oznaki życia, kiedy znalazła je policja. Niestety, mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, nie udało się ich uratować. Sąsiedzi 24-latki są wstrząśnięci makabrycznym zajściem. Jak mówią, w zachowaniu kobiety nie widzieli niczego niepokojącego. Spoon przyznała się śledczym do popełnienia strasznego czynu, jej motywy wciąż jednak pozostają nieznane.