zakazy

Synonimy:
zakaz, zakazana
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zakazy (2102)

Filmy - Zakazy (11)

 • Jazda z zasłoniętymi oczami. Co na to Amerykanie?

  Alabama – i już wszystko zaczyna być jasne. Zapewne spodziewacie się, że skoro Stany Zjednoczone, to i absurd będzie potężnych rozmiarów, ale czy wyobrażacie sobie aż coś takiego? O tak absurdalnych prawach dawno nie słyszeliśmy!
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Stop dla cynamonu!

  Unia Europejska chce zakazać używania cynamonu, bo podobno źle wpływa na wątrobę. Jakie konsekwencje może za sobą pociągnąć taki zakaz? Zobacz Felieton Tomasza Olbratowskiego! Ograniczenie stosowania cynamonu w produkcji żywności to nowy pomysł Brukseli. Z badań naukowców wynika, że cynamon chiński - powszechnie stosowany w przemyśle - ma wysoką zawartość kumaryny. Ten organiczny związek chemiczny, spożywany w dużych ilościach, może z czasem spowodować u człowieka marskość wątroby.
 • Czarne chmury nad e-papierosem! Już nie zapalisz...

  Władze Nowego Jorku wypowiedziały wojnę e-papierosom i inhalatorom nikotynowym! Od teraz są one traktowane tak samo, jak “klasyczne” papierosy. Oznacza to, że nie można z nich korzystać w barach, restauracjach i parkach publicznych. - Musimy chronić społeczeństwo, dopóki lepiej nie poznamy zasady działania e-papierosów - tłumaczy dr Thomas Farley, były komisarz ds. zdrowia w Nowym Jorku. Ale miłośnicy elektronicznego dymka są załamani. - Po co wprowadzać takie ograniczenia? E-papierosy pomagają zwalczyć nikotynowy nałóg i działają o wiele lepiej niż plastry, gumy czy leki na receptę - skarżą się.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Siwy dym

  Wędzone dymem wędliny są szkodliwe! Na razie jeszcze nie, ale od września już tak! Niezwykłą historię "z dymkiem" przedstawia w swoim felietonie Tomasz Olbratowski, który zwraca uwagę na kolejny unijny absurd. Bruksela zakazuje wędzonych wędlin, ale parówek - których skład pozostaje wciąż zagadką - już nie!