zabawa

Artykuły - Zabawa (495)

 • Jak się bawić się słomkami?

  Jak się bawić się słomkami?

  Kosztują mało, a zastosowań mają wiele. Słomki do napojów świetnie sprawdzają się przy ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, współpracy rąk, postrzegania wzrokowego i podczas zabaw logopedycznych. Poniżej garść pomysłów.
 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.
 • Rozwój potrzeb zabawowych

  Rozwój potrzeb zabawowych

  Zabawa wydaje się nam - dorosłym czymś trywialnym. Wystarczy jednak chwilę się zastanowić, aby zrozumieć, jak niesamowitą korzyść ze sobą niesie. Przykładowo maluch bawiąc się matą edukacyjną rozwija swoje zdolności lokomotoryczne. Bo to w końcu dzięki pracy rąk i mięśni grzbietu, z czasem przesuwa się na brzuch, a potem podkurcza nóżki i powoli zaczyna siadać i raczkować.
 • Horoskop na Halloween

  Horoskop na Halloween

  Dni stają się coraz krótsze. Niedługo cień zwycięży światło i Ziemię zaleją mroczne cienie. To szczególny czas, kiedy zasłona między naszym światem fizycznym a światem duchowym jest najcieńsza. Jeżeli będziesz potrafił wykorzystać ten czas, możesz spać spokojnie. Jeżeli zrobisz coś nie tak jak potrzeba, możesz nawet spodziewać się prawdziwych koszmarów.
 • Sąd: To nie była zabawa; 2,5 roku więzienia za molestowanie

  Sąd: To nie była zabawa; 2,5 roku więzienia za molestowanie

  To była wspólna zabawa - w taki sposób swoje zachowanie tłumaczył Sebastian B., oskarżony o seksualne molestowanie nieletniej córki swej partnerki. Gliwicki sąd nie zgodził się z tymi wyjaśnieniami i skazał mężczyznę na dwa i pół roku więzienia.
 • Niebezpieczna zabawa wiatrówką

  Niebezpieczna zabawa wiatrówką

  Groźny finał zabawy wiatrówką. 7-letni chłopiec z Kolbuszowej (woj. podkarpackie) trafił z przestrzeloną dłonią do szpitala. Sprawę bada teraz policja.
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

  Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

  Gdy dzieci cieszą się z wakacji, przed rodzicami stoi trudne zadanie zadbania o ich ochronę.
 • Konkurs: Wygraj kosmetyki firmy JOKO!

  Konkurs: Wygraj kosmetyki firmy JOKO!

  Uwielbiasz kosmetyki? Kochasz eksperymentować z makijażem? Weź udział w naszym konkursie!
 • Lepszej metody na wychowanie dziecka nie ma!

  Lepszej metody na wychowanie dziecka nie ma!

  Co jest lepsze przy wychowywaniu dzieci - francuski racjonalizm, a może amerykańskie przewrażliwienie? Zbadała to Amerykanka mieszkająca w Paryżu. - Wykorzystałam swoje doświadczenie w dziennikarstwie śledczym w wychowywaniu dzieci! - mówi Pamela Druckerman i wyjawia wyniki swojego śledztwa, czyli tajniki francuskiego podejścia do macierzyństwa, które wypróbowała na własnych dzieciach. Oto dlaczego "w Paryżu dzieci nie grymaszą"...

Filmy - Zabawa (283)

 • Delfin, który lubi płatać figle

  Delfiny to jedne z najprzyjaźniejszych i najbardziej inteligentnych zwierząt na świecie. Świadczy o tym choćby ten występ. Podczas spotkania mężczyzna zaczął przekomarzać się ze zwierzęciem. Gdy wszyscy uważali, że spór jest już zakończony, delfin niespodziewanie zrobił zabawnego psikusa swojemu rywalowi. Jak zareagowała publiczność? (STORYFUL/x-news)
 • Kot usilnie walczy z nudą

  Koty uwielbiają harce. Są to zwierzęta lubiące łowić, dlatego z zapałem będą uganiać się za piłeczkami, myszkami czy sznurkami. Ten futrzak uwielbia natomiast gonić własny ogon. (STORYFUL/x-news)
 • Brutalna zabawa kangurów

  Kangury znane są z tego, że lubią się bawić, jednak często ta zabawa wygląda jak brutalna walka. Czy zwierzęta podczas tej przepychanki nie robią sobie krzywdy? (STORYFUL/x-news)
 • Potrzebował tylko chwili, by zrobić bałagan

  Kiedy właściciele psa o imieniu Pablo wrócili do pokoju, w którym go zostawili, nie mogli uwierzyć w to co się stało. Nie było ich tylko dziesięć minut. Pies dobrze wykorzystał ten czas, by narozrabiać. Kiedy próbowała nawiązać jakikolwiek kontakt z pupilem, ten zaczął tarzać się w tym co pozostało z poduszek jak gdyby nic.