za

Artykuły - Za (0)

 • Drugi metanowiec przypłynie do gazoportu w I kwartale przyszłego roku

  Drugi metanowiec przypłynie do gazoportu w I kwartale przyszłego roku

  Spółka Polskie LNG, która odpowiada za budowę i rozruch gazoportu w Świnoujściu, zakontraktowała pierwsze zamówienie na dostawę gazu. Kontrakt dotyczy 200 tys. metrów sześciennych surowca, a dostawa będzie miała miejsce w IV kwartale 2015 roku. Skroplony gaz ziemny dostarczy firma Qatargas, największy producent na świecie. Pośrednikiem w transakcji będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 • Własna marka na wagę eksportu: Sprzedaż polskiej żywności za granicę ciągle nabiera tempa

  Własna marka na wagę eksportu: Sprzedaż polskiej żywności za granicę ciągle nabiera tempa

  Sprzedaż polskiej żywności za granicę ciągle nabiera tempa. Rodzimi producenci nie chcą jednak pracować na sukces innych.
 • Prognoza na rok 2015

 • Produkcja za sierpień nieco niższa od oczekiwań

  Produkcja za sierpień nieco niższa od oczekiwań

  W sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,3% w porównaniu z sierpniem ub. roku, natomiast w produkcji budowlano-montażowej odnotowano wzrost o 4,8%. Analitycy spodziewali się dynamiki produkcji rzędu 6,1% wobec 3,8% rdr odnotowanych w lipcu.
 • Unia chce chronić i tradycyjne produkty!

  Unia chce chronić i tradycyjne produkty!

  Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za ochroną tradycyjnych produktów nie tylko pochodzenia rolniczego. Z Polski na listę może trafić sześć produktów, m.in. koniakowskie koronki, krośnieńskie szkło czy bolesławicka ceramika.
 • Firmy uciekają z zyskami za granicę

  Firmy uciekają z zyskami za granicę

  Jak wynika z raportu Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Polska gospodarka traci na tzw. optymalizacji podatkowej ok 10 mld złotych rocznie.
 • Zmiana terminu publikacji raportu półrocznego

 • Asseco przeniesie klientów Orange do nowego systemu

  Asseco Poland będzie odpowiedzialne za realizację programu Serat Decommissioning (Serat Deco) dla Orange Polska. To jeden z kilku strategicznych projektów, który ma na celu uruchomienie nowoczesnego środowiska obsługi klientów operatora. W ramach przedsięwzięcia, m.in. zmigrowane zostaną dane klientów biznesowych Orange.
 • Znaczący spadek zapasów ropy naftowej w Cushing

  W środę liderem wzrostów na rynkach surowcowych była amerykańska ropa naftowa. Surowiec typu West Texas Intermediate zwyżkował wczoraj o 4,4 proc., docierając tym samym do okolic 47 USD za baryłkę. Ruch wzrostowy po części był uzasadniony technicznie - niemożność przebicia się strony podażowej przez wsparcie w okolicach 44 USD za baryłkę pokazało siłę kupujących, przynajmniej w krótkim terminie.
 • Wzrost cen złota w oczekiwaniu na Fed

  Złoto jako "bezpieczna przystań" już wiele miesięcy temu straciło swój blask. Notowania tego surowca już od dłuższego czasu poruszają się w trendzie spadkowym. Jeszcze latem 2011 r. cena złota momentami przekraczała nawet 1900 USD za uncję, podczas gdy w obecnym miesiącu porusza się w okolicach 1100 USD za uncję.

Filmy - Za (1)