wystawy

Synonimy:
wystawa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wystawy (1043)

 • My(d)lenie oczu

  My(d)lenie oczu

  Wystawa My(d)lenie oczu pokazuje nam, jakie tajemnice kryje wzrok.
 • Wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

  Wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

  ​Ponad 200 plakatów do filmów Romana Polańskiego zostanie zaprezentowanych na wystawie "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym" w Pałacu Sztuki w Krakowie. Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa zostanie otwarta w czwartek, 16 sierpnia, i potrwa do końca sierpnia.
 • Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Tylko do końca tygodnia trwa olśniewająca wystawa w Saatchi Gallery w Londynie; uznano ją za najbardziej ambitny pokaz ekskluzywnych zegarków dla władców i arystokracji z pracowni założonej w Szwajcarii przez działacza Wielkiej Emigracji - Antoniego Patka.
 • "Nasz Dziennik": Bezwstydny mecenat

  "Nasz Dziennik": Bezwstydny mecenat

  "W Krakowie szykuje się obsceniczna wystawa pod patronatem pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania Małgorzaty Fuszary" - ocenia "Nasz Dziennik".
 • Paul McCarthy rzeźbi w czekoladzie!

  Paul McCarthy rzeźbi w czekoladzie!

  Artysta ze Stanów Zjednoczonych Paul McCarthy jest autorem wystawy rzeźby w... czekoladzie.
 • Irena Szewińska: Dzięki sportowi poznałam wiele niezwykłych osób

  Irena Szewińska: Dzięki sportowi poznałam wiele niezwykłych osób

  Irena Szewińska podkreśliła, że podporządkowanie życia sportowi miało swoje plusy. - Dzięki temu poznałam wiele niezwykłych osób - zaznaczyła siedmiokrotna medalistka olimpijska podczas wernisażu poświęconej jej wystawy zdjęć i obrazów.
 • Muskulatura skoczków tematem wystawy fotografii żony Kamila Stocha

  Muskulatura skoczków tematem wystawy fotografii żony Kamila Stocha

  Portrety muskulatury polskich skoczków narciarskich to główny temat wystawy fotografii Ewy Bilan-Stoch "Akta sztuki", otwartej w stołecznym Muzeum Sportu i Turystyki. - Każdy powinien zobaczyć, co kryje się pod naszymi kombinezonami - podkreślił Kamil Stoch.
 • ​Falun Dafa domaga się DNA zwłok z wystawy "Bodies Revealed"

  Badań DNA zwłok prezentowanych na wystawie "Bodies Revealed" domaga się stowarzyszenie Falun Dafa. Chce sprawdzić, czy nie są to ciała chińskich więźniów politycznych. Organizatorzy wystawy odpowiadają, że takie badania może przeprowadzić tylko właściciel eksponatów.
 • Nieznane zdjęcia przedwojennej Polski

  Nieznane zdjęcia przedwojennej Polski

  Niepublikowane do tej pory zdjęcia holenderskiego fotografa Willema van de Polla z jego podróży po Polsce w 1934 r. pokazano na wystawie "Zwyczajny 1934". Fotografie przedstawiają m.in. polityków, artystów oraz panoramę stolicy. Wernisaż odbył się w czwartek w Warszawie.

Filmy - Wystawy (27)

 • "Zwłoki" komunistów przyciągają tłumy

  W Hongkongu odbywa się niezwykła ekspozycja. Chiński artysta, Shen Shaomin, wystawił silikonowe kopie nieżyjących komunistycznych dyktatorów. Znajdują się wśród nich Lenin czy Fidel Castro. - Tradycja balsamowania zwłok przywódców politycznych istnieje wyłącznie w krajach komunistycznych. Żaden demokratyczny kraj nie wystawiłby na widok publiczny zabalsamowanego ciała polityka - stwierdził artysta. Instalacja powstała w 2008 i miała być parodią G8, w czasach kryzysu finansowego. Ostatnio do grupy dołączył Fidel Castro, który sprawia wrażenie jakby wciąż oddychał. Wystawa przyciąga wiele osób z całego świata.
 • Życie osamotnionych dzieci tematem wystawy zdjęć

  Wystawa zdjęć „Wielki Talerz” to kolejny projekt realizowany przez Karolinę Fender-Noińską w nurcie sztuki zaangażowanej społecznie. W ten sposób artystka chce zainteresować dorosłych życiem osamotnionych dzieci, które potrzebują miłości, szacunku i poczucia bezpieczeństwa. Tym razem po inspirację sięgnęła do współczesności – bohaterami jej zdjęć są podopieczni Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła pochodzący z najbiedniejszych rejonów Warszawy. Wystawa jest zaproszeniem do codziennego działania na rzecz ubogich dzieci, a zarazem artystyczną opowieścią o ich indywidualnych marzeniach i potrzebach. – Na zdjęciach są sportretowane dzieci, podopieczni Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, jedni z wielu podopiecznych, tak naprawdę nie wszystkich udało nam się umieścić w oknach, kamienica ma zdecydowanie za mało okien na projekt tak dużej fundacji – mówi Karolina Fender-Noińska, ambasadorka Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.
 • Dzieje higieny osobistej. Niezwykła wystawa

  Jak w Europie zmieniało się pojmowanie czystości na przestrzeni wieków? Na czym polegały i jak wyglądały zabiegi higieniczne wykonywane przez naszych przodków? Te interesujące zagadnienia zgłębia wystawa w paryskim Musée Marmottan Monet. Zgromadzone na wystawie dzieła sztuki mogą zdumiewać i szokować współczesnego widza. Przypominają mu one, że pomiędzy XVI a XVIII wiekiem Europejczycy chorobliwie bali się... wody. W XVII wieku popularna była tak zwana „toaleta na sucho”. – Ciało było nacierane smarowidłami, ale wody nie używano – mówi Nadeije Laneyrie-Dagen, kuratorka wystawy. Higiena w tym czasie to również polowanie na wszelkiego rodzaju robactwo bytujące na ludzkiej skórze, ubraniach i w pościeli, co w dobitny sposób przekazuje obraz „Kobieta z pchłą” Georgesa de La Toura. Kąpiel powróciła do łask dopiero w XIX stuleciu. Co ciekawe, w pokoje kąpielowe najszybciej zostały wyposażone... domy publiczne. Regulamin tego rodzaju przybytków stanowił, że pracujące tam panie mają być czyste. Wystawę prezentującą dzieje higieny można oglądać w Musée Marmottan Monet do 5 lipca.
 • Nieśmiertelny Sherlock Holmes

  Niezwykła wystawa zorganizowana przez Muzeum Londyńskie przybliża postać jednego z najsłynniejszych bohaterów powieści detektywistycznych w historii literatury.