wyrok

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wyrok (Film (2002)[Conviction] Reż.Kevin Rodney Sullivan) ,

Artykuły - Wyrok (2102)

Filmy - Wyrok (24)

 • Zwyrodniała niania brutalnie katowała dwulatkę

  UWAGA: Nagranie zawiera fragmenty drastycznych scen bicia dziecka. Film przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Nagranie sprzed kilku miesięcy dopiero teraz zostało upublicznione i obiega świat. Ugandyjski ojciec dwuletniej dziewczynki podejrzewał, że zatrudniona przez niego Jolly Tumuhirwe, źle wykonuje swoje obowiązki. Postanowił wstawić ukrytą kamerę do pokoju, w którym kobieta opiekowała się jego córką. To co zarejestrowało urządzenie przerosło jego najgorsze wyobrażenia. Nagranie ujawniło, jak niania torturuje małą dziewczynkę. Najbardziej brutalne sceny – kopanie w brzuch, rzucanie dzieckiem po pokoju, skakanie po dziecku - zostały pominięte w powyższym nagraniu. Telewizja NBS donosi, że dziecko jest pod stałą opieką lekarzy i ma się dobrze. Kobiecie postawiono zarzuty usiłowania morderstwa. Grozi jej do 15 lat więzienia.
 • Odsiaduje karę za zabójstwo. Do morderstwa przyznał się jednak ktoś zupełnie inny

  Nigdy nie przyznał się, że zabił. Jacek Wach został jednak uznany za winnego i skazany na dożywocie. Teraz - po 15 latach - prokuratura w Olsztynie ustaliła, że karę za zabójstwo może odbywać niewłaściwa osoba, bo... niedawno do morderstwa przyznał się ktoś zupełnie inny. Ale to nie jedyny kłopot śledczych. Nie jest wykluczone, że doszło do jednej z największych mistyfikacji w polskiej kryminalistyce. (TVP/x-news)
 • Skrzywdził tysiące kobiet. Dostał 4 lata

  Sąd w Marsylii skazał na 4 lata więzienia i 75 tysięcy euro grzywny szefa francuskiej firmy Poly Implant Prothese – znanej też jako PIP. W ocenie wymiaru sprawiedliwości, Jean-Claude Mas jest winien oszustwa. Firma PIP produkowała wadliwe implanty piersi z silikonu przemysłowego, przez co były one podatne na pęknięcia i wycieki. Na całym świecie wszczepiono je dziesiątkom tysięcy kobiet. Prawnicy skazanego już zapowiedzieli apelację.
 • Prokurator o wyroku ws. zabójstwa Papały: To osobista porażka. Będzie apelacja

  - Tak, to osobista porażka - tak to trzeba rozpatrywać - tak prokurator Jerzy Mierzejewski skomentował wyrok uniewinniający dla Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. ps. "Słowik" w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały. Prokurator Mierzejewski zapowiedział apelację i stwierdził, że nie zgadza się z częścią wniosków sądu przedstawionego w ustnym uzasadnieniu do wyroku (TVN24/x-news).