wyprawka szkolna

Artykuły - Wyprawka szkolna (40)

 • 903 zł wydała w tym roku polska rodzina

  Średnio 903 zł wydała w tym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 588 zł - wynika z sondażu CBOS.
 • "Rodzina 500 plus" przed pierwszym dzwonkiem

  "Rodzina 500 plus" przed pierwszym dzwonkiem

  Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" kompletowanie szkolnej wyprawki dla dzieci będzie w tym roku łatwiejsze. Wsparciem objętych jest już ponad 3,6 mln dzieci. Do rodzin trafiło już ponad 7,1 mld zł.
 • Sieci handlowe walczą o środki z programu Rodzina 500 plus. W dyskontach już brakuje artykułów szkolnych

  Sieci handlowe walczą o środki z programu Rodzina 500 plus. W dyskontach już brakuje artykułów szkolnych

  Przed rozpoczęciem roku szkolnego trwa w sklepach boom sprzedażowy. Według analizy instytutu badawczego ABR SESTA, produktów potrzebnych dzieciom do nauki najlepiej szukać w hipermarketach. Oferują one klientom najszerszy asortyment i najniższe ceny towarów o dobrej jakości.
 • Na zakup wyprawki szkolnej rodzice przeznaczą średnio 580 zł

  Na zakup wyprawki szkolnej rodzice przeznaczą średnio 580 zł

  580 zł to średni wydatek, jaki rodzice planują przeznaczyć na szkolną wyprawkę w tym roku. Kwota ta stanowi ok. 43 proc. płacy minimalnej w Polsce. W ubiegłym roku deklarowane wydatki były o ponad 100 zł wyższe. 70 proc. rodziców zamierza ten zakup sfinansować z bieżących dochodów, a dla 36 proc. wsparciem będą wpływy z programu "Rodzina 500 plus".
 • Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Skończyły się wakacje i czas wyprawić dziecko do szkoły. Mama uczennicy trzeciej klasy Adrianna Redek wydała na rzeczy potrzebne do szkoły około tysiąca złotych. Czy wyprawka na kredyt to dobry pomysł? Paweł Blajer wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN" jakie pułapki czekają na nas podczas brania pożyczki. Na co nie powinniśmy się zgadzać?
 • Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Początek roku szkolnego już za pasem, a rodzinne wyprawy po wyprawki większość ma już za sobą. Warto jednak przypomnieć o kilku istotnych faktach i sprawdzić, na ile nowe technologie są obecnie pomocne w rozwiązaniu wielu wyzwań rodzimej edukacji.
 • Szkolna wyprawka: Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu, do MEN wracają miliony

  Szkolna wyprawka: Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu, do MEN wracają miliony

  Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu w związku z wydatkami na wyposażenie uczniów. Co roku do MEN wracają niewykorzystane miliony.
 • Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

  Koszty utrzymania dziecka, z którymi muszą się zmierzyć rodzice, pojawiają się już od momentu narodzin, a nawet wcześniej. Jednak znacznie bardziej są one odczuwane, gdy dziecko idzie już do szkoły. Jak wskazują wyniki ostatnich badań, kwota, jaką trzeba przeznaczyć na przeciętną wyprawkę szkolną kształtuje się na poziomie 1200 zł.
 • Czy pracodawca może dopłacić do wyprawki szkolnej?

  Czy pracodawca może dopłacić do wyprawki szkolnej?

  Wyprawka szkolna to spory wydatek. Jak wyliczył CBOS rodzice wydają na nią ponad 1,2 tys. zł. Podręczniki dla najmłodszych zapewni szkoła, jednak co z pozostałymi wydatkami?
 • Średni koszt wyprawki szkolnej to 683 zł

  W tym roku, rodzice wydadzą na szkolną wyprawkę średnio niemal 700 zł. Największe wydatki planują osoby o przeciętnych zarobkach poniżej 2000 złotych netto miesięcznie. Wraz ze wzrostem uzyskiwanego wynagrodzenia następuje spadek planowanych kosztów kupna szkolnej wyprawki.

Filmy - Wyprawka szkolna (1)