wyprawka szkolna

Artykuły - Wyprawka szkolna (42)

 • Szkolna wyprawka w tym roku będzie tańsza

  Szkolna wyprawka w tym roku będzie tańsza

  Na najpotrzebniejsze produkty, takie jak: plecak, piórnik, zeszyty, papier kolorowy czy plastelina, średnio trzeba w tym roku wydać 87,26 zł. To o ponad 10 zł mniej niż przed rokiem i niewiele więcej niż w 2014 r., kiedy wyprawka kosztowała poniżej 80 zł.
 • Wrześniowe oszczędności – 5 porad, jak nie wydać fortuny na wyprawkę szkolną

  Wrześniowe oszczędności – 5 porad, jak nie wydać fortuny na wyprawkę szkolną

  Badania CBOS pokazują, że wydatki Polaków na szkolne wyprawki są z roku na rok coraz niższe. Zakup przyborów i podręczników dla ucznia pozostaje jednak wciąż znaczącym obciążeniem dla domowego budżetu. Eksperci Kapitalni.org radzą, jak uniknąć nadmiernych wydatków.
 • Polska rodzina wyda na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

  Polska rodzina wyda na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

  Na wyprawkę szkolną polska rodzina przeznaczy w tym roku średnio 520 zł na jedno dziecko - wynika z najnowszego Barometru Providenta. Co piąty rodzic będzie mógł pozwolić sobie na większe wydatki rzędu 500-700 zł. Większość gospodarstw domowych sfinansuje koszty wyprawki z własnych pieniędzy, a 34 proc. wykorzysta w tym celu środki z rządowego programu Rodzina 500 plus.
 • Wszystkie podręczniki w szkole będą darmowe

  Wszystkie podręczniki w szkole będą darmowe

  Podręczniki będą darmowe od klasy I do ostatniej przekształconego gimnazjum - zapewniła minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Minister przypomniała, że na nowe podręczniki jest przeznaczonych 129 mln zł. "W tym wypadku, tam jest przeznaczonych 129 mln, mówimy o nowych podręcznikach do klasy I, IV i VII. To jest 16 podręczników.
 • 903 zł wydała w tym roku polska rodzina

  Średnio 903 zł wydała w tym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 588 zł - wynika z sondażu CBOS.
 • "Rodzina 500 plus" przed pierwszym dzwonkiem

  "Rodzina 500 plus" przed pierwszym dzwonkiem

  Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" kompletowanie szkolnej wyprawki dla dzieci będzie w tym roku łatwiejsze. Wsparciem objętych jest już ponad 3,6 mln dzieci. Do rodzin trafiło już ponad 7,1 mld zł.
 • Sieci handlowe walczą o środki z programu Rodzina 500 plus. W dyskontach już brakuje artykułów szkolnych

  Sieci handlowe walczą o środki z programu Rodzina 500 plus. W dyskontach już brakuje artykułów szkolnych

  Przed rozpoczęciem roku szkolnego trwa w sklepach boom sprzedażowy. Według analizy instytutu badawczego ABR SESTA, produktów potrzebnych dzieciom do nauki najlepiej szukać w hipermarketach. Oferują one klientom najszerszy asortyment i najniższe ceny towarów o dobrej jakości.
 • Na zakup wyprawki szkolnej rodzice przeznaczą średnio 580 zł

  Na zakup wyprawki szkolnej rodzice przeznaczą średnio 580 zł

  580 zł to średni wydatek, jaki rodzice planują przeznaczyć na szkolną wyprawkę w tym roku. Kwota ta stanowi ok. 43 proc. płacy minimalnej w Polsce. W ubiegłym roku deklarowane wydatki były o ponad 100 zł wyższe. 70 proc. rodziców zamierza ten zakup sfinansować z bieżących dochodów, a dla 36 proc. wsparciem będą wpływy z programu "Rodzina 500 plus".
 • Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Skończyły się wakacje i czas wyprawić dziecko do szkoły. Mama uczennicy trzeciej klasy Adrianna Redek wydała na rzeczy potrzebne do szkoły około tysiąca złotych. Czy wyprawka na kredyt to dobry pomysł? Paweł Blajer wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN" jakie pułapki czekają na nas podczas brania pożyczki. Na co nie powinniśmy się zgadzać?
 • Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Początek roku szkolnego już za pasem, a rodzinne wyprawy po wyprawki większość ma już za sobą. Warto jednak przypomnieć o kilku istotnych faktach i sprawdzić, na ile nowe technologie są obecnie pomocne w rozwiązaniu wielu wyzwań rodzimej edukacji.

Filmy - Wyprawka szkolna (1)