wyprawka szkolna

Artykuły - Wyprawka szkolna (40)

 • Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Wyprawka szkolna na kredyt. Na co uważać?

  Skończyły się wakacje i czas wyprawić dziecko do szkoły. Mama uczennicy trzeciej klasy Adrianna Redek wydała na rzeczy potrzebne do szkoły około tysiąca złotych. Czy wyprawka na kredyt to dobry pomysł? Paweł Blajer wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN" jakie pułapki czekają na nas podczas brania pożyczki. Na co nie powinniśmy się zgadzać?
 • Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Czytnik - elektroniczny przyjaciel ucznia

  Początek roku szkolnego już za pasem, a rodzinne wyprawy po wyprawki większość ma już za sobą. Warto jednak przypomnieć o kilku istotnych faktach i sprawdzić, na ile nowe technologie są obecnie pomocne w rozwiązaniu wielu wyzwań rodzimej edukacji.
 • Szkolna wyprawka: Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu, do MEN wracają miliony

  Szkolna wyprawka: Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu, do MEN wracają miliony

  Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu w związku z wydatkami na wyposażenie uczniów. Co roku do MEN wracają niewykorzystane miliony.
 • Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

  Koszty utrzymania dziecka, z którymi muszą się zmierzyć rodzice, pojawiają się już od momentu narodzin, a nawet wcześniej. Jednak znacznie bardziej są one odczuwane, gdy dziecko idzie już do szkoły. Jak wskazują wyniki ostatnich badań, kwota, jaką trzeba przeznaczyć na przeciętną wyprawkę szkolną kształtuje się na poziomie 1200 zł.
 • Czy pracodawca może dopłacić do wyprawki szkolnej?

  Czy pracodawca może dopłacić do wyprawki szkolnej?

  Wyprawka szkolna to spory wydatek. Jak wyliczył CBOS rodzice wydają na nią ponad 1,2 tys. zł. Podręczniki dla najmłodszych zapewni szkoła, jednak co z pozostałymi wydatkami?
 • Średni koszt wyprawki szkolnej to 683 zł

  W tym roku, rodzice wydadzą na szkolną wyprawkę średnio niemal 700 zł. Największe wydatki planują osoby o przeciętnych zarobkach poniżej 2000 złotych netto miesięcznie. Wraz ze wzrostem uzyskiwanego wynagrodzenia następuje spadek planowanych kosztów kupna szkolnej wyprawki.
 • W najgorszej sytuacji są najbiedniejsi - wyprawka szkolna kosztuje nas średnio 683 złote

  W najgorszej sytuacji są najbiedniejsi - wyprawka szkolna kosztuje nas średnio 683 złote

  Wyprawienie dziecka do szkoły kosztuje coraz więcej. Wiele polskich rodzin te wydatki zostawiło na koniec sierpnia.
 • "Wyprawka szkolna". NIK: Część środków niewykorzystana

  Blisko połowa pieniędzy zaplanowanych na dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów dydaktycznych w ramach realizowanego przez MEN rządowego programu "Wyprawka szkolna" pozostała niewykorzystana - wynika z kontroli NIK.
 • Wyprawka szkolna 2.0

  Wyprawka szkolna 2.0

  Przełom sierpnia i września to czas kiedy blisko sześć milionów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozpoczyna w Polsce kolejny etap edukacji. Początek roku szkolnego to dla większości polskich rodzin także okres intensywnych zakupów, a co się z tym wiąże także sporych wydatków. Blisko połowa Polaków szukając oszczędności zrobi zakupy w e-sklepach, a 67 proc. wyda na wyprawkę od 300 do 700 zł. Rok szkolny 2014/2015 można rozpocząć oszczędnie monitorując ceny produktów w internecie.
 • 156 milionów na wyprawkę szkolną. Skorzysta z niej nawet pół miliona uczniów

  156 milionów na wyprawkę szkolną. Skorzysta z niej nawet pół miliona uczniów

  Nawet pół miliona uczniów może skorzystać w tym roku z rządowego programu "Wyprawka szkolna". Ministerstwo Edukacji Narodowej chce przeznaczyć na ten cel 156 mln zł.

Filmy - Wyprawka szkolna (1)