wypadki drogowe

Synonimy:
wypadek drogowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wypadki drogowe (388)

 • Orzeczenie Sądu Najwyższego uderza w poszkodowanych w wypadku

  Orzeczenie Sądu Najwyższego uderza w poszkodowanych w wypadku

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocenił orzeczenie Sądu Najwyższego za niekorzystne dla poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym.
 • Tak pracuje straż pożarna. Uwaga - drastyczne!

  Tak pracuje straż pożarna. Uwaga - drastyczne!

  Zawód strażaka od lat cieszy się ogromny kredytem zaufania publicznego. To jedna z niewielu służb mundurowych, która wzbudza wyłącznie pozytywne emocje.
 • Jechał 40 km/h za szybko. Na chodniku zabił dwie osoby

  Jechał 40 km/h za szybko. Na chodniku zabił dwie osoby

  ​Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał wyrok 10 lat więzienia dla 34-letniego mężczyzny, który śmiertelnie potrącił dwie kobiety i uciekł z miejsca wypadku. Kielczanin ma również dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. Wyrok jest prawomocny. ​Sąd odwoławczy utrzymał też w mocy wyrok wobec 37-letniego kolegi kierowcy - oskarżonego o utrudnianie śledztwa - skazanego przez sąd pierwszej instancji na rok więzienia.
 • Tragiczny wypadek w woj. łódzkim: Jedna osoba nie żyje

  Tragiczny wypadek w woj. łódzkim: Jedna osoba nie żyje

  Na drodze krajowej nr 74 w pobliżu miejscowości Szczerców (województwo łódzkie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Jedna osoba nie żyje.
 • Nowy policyjny system. Kamery zamiast ołówków

  Nowy policyjny system. Kamery zamiast ołówków

  ​Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zaprezentowali zastosowanie kompleksowego systemu wspomagania obsługi zdarzeń drogowych eSurv zakupionego przez Komendę Stołeczną Policji z funduszy m.st. Warszawy.
 • Szok. Każdy wypadek kosztuje nas 953 tys. zł!

  Szok. Każdy wypadek kosztuje nas 953 tys. zł!

  Ludzkich tragedii związanych z wypadkami drogowymi nie da się przeliczyć na pieniądze. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że każde tego typu zdarzenie wiąże się z konkretnymi wydatkami. O jakich kwotach mowa?
 • Oto dlaczego Polska potrzebuje jak najszybciej dobrych dróg!

  Oto dlaczego Polska potrzebuje jak najszybciej dobrych dróg!

  Koszty wypadków na polskich drogach rosną i stanowią już niemal 3 proc. PKB - informuje "Rzeczpospolita". Tymczasem na świecie łączne koszty wypadków to średnia równowartość 1,5 - 2 proc. PKB.
 • Tragiczny bilans świątecznych dni na drogach

  Tragiczny bilans świątecznych dni na drogach

  Znamy wstępny bilans dwóch świątecznych dni na drogach. 24 i 25 grudnia doszło do 161 wypadków. Zginęło w nich 26 osób, a 191 zostało rannych. Policja zatrzymała 365 pijanych kierowców.
 • Czołowe zderzenie na S8. Czy to było samobójstwo?

  Czołowe zderzenie na S8. Czy to było samobójstwo?

  We wtorek wieczorem, na nowym odcinku trasy S8 w okolicach Sieradza, doszło do koszmarnego wypadku. Fiat Punto z nieustalonych przyczyn wjechał na drogę ekspresową pod prąd i po kilku kilometrach zderzył się czołowo ze Skodą Octavią.
 • Wypadek może zrujnować całe życie. Zabrać pracę i rodzinę

  Wypadek może zrujnować całe życie. Zabrać pracę i rodzinę

  ​Przez pijanego za kierownicą stracił wszystko. Jest kaleką, nie ma już przy sobie rodziny i nie ma pracy. To było osiem lat temu. Krzysztof Matysiak stanął swoim samochodem na poboczu, wysiadł... w tym momencie w gruzy posypało się całe jego dotychczasowe życie.

Filmy - Wypadki drogowe (16)