wyczyn

Artykuły - Wyczyn (175)

Filmy - Wyczyn (11)

 • Niesamowity wyczyn spadochroniarza

  Niesamowity wyczyn spadochroniarza. Wylądował prosto na nadjeżdżający skuter wodny.
 • Wielki wyczyn rosyjskiego strongmana. Przeciągnął statek ważący ponad 4200 ton na odległość 2,5 metra

  Iwan Sawkin dokonał rzeczy, która wydawała się niemożliwa. Rosyjski strongman przeciągnął statek o wadze ponad 4200 ton na odległość 2,5 metra, bijąc tym samym rekord świata. Sawkin osiągnął ten wynik na terytorium Kraju Nadmorskiego. Siłacz zadedykował swój wyczyn prezydentowi Władimirowi Putinowi. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Pierwsza polska wyprawa w Himalaje

  Pierwsza polska wyprawa w Himalaje wyruszyła wiosną 1939 roku z Dworca Głównego w Warszawie. Pociągiem przez Austrię i Włochy, statkiem do Indii, potem znów koleją i wreszcie pieszo z karawaną kulisów do stóp świętej góry Hindusów dotarli Stefan Bernadzikiewicz, Jakub Bujak, Adam Karpiński i Janusz Klarner. 2 lipca na niezdobytym dotąd szczycie Nanda Devi Wschodniej (7434 m. n.p.m.) stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner. Było to największe osiągnięcie polskich wspinaczy i jedno z najtrudniejszych wejść - na tamte czasy - w historii wypraw wysokogórskich. Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Magdaleny Bujak-Lenczowskiej
 • Ekstremalny spacer ponad chmurami

  Samuel Volery nie mógł wybrać lepszego miejsca na swój ekstremalny spacer po linie. Wysoko ponad chmurami przez 45 minut balansował na taśmie o długości 477 metrów, zawieszonej 100 metrów nad ziemią. Mężczyzna pobił tym samym o 8 metrów rekord świata w długości przejścia na tak zawieszonej linie. Nie obyło się bez drobnych problemów. Na szczęście po wszystkim śmiałkowi dokuczały jedynie nieco obolałe nogi.