wycieczki

Synonimy:
wycieczka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wycieczki (256)

 • TFG: 120 małych biur podróży zagrożonych

  TFG: 120 małych biur podróży zagrożonych

  Brak doniesień o kłopotach dużych touroperatorów nie powinien uśpić wakacyjnej czujności Polaków. Jak informuje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), nawet 120 małych biur podróży jest zagrożonych wykreśleniem z rejestrów.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny podniesie ceny wycieczek

  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny podniesie ceny wycieczek

  Ma zabezpieczyć klientów biur podróży - głównie wyjeżdżających za granicę - przed ich niewypłacalnością. Mowa o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG). Projekt ustawy, która przewiduje jego powstanie, został przyjęty przez rząd. W branży zdania o utworzeniu TFG są jednak podzielone.
 • Większa ochrona w czasie podróży wakacyjnych

  Większa ochrona w czasie podróży wakacyjnych

  Większa ochrona dla turystów, bardziej klarowne zobowiązania dla organizatorów wycieczek. To główne założenia nowych przepisów zaakceptowanych dziś przez przedstawicieli państw członkowskich. Nowe przepisy mają dostosować unijne prawo do zmian zachodzących na rynku, w tym przede wszystkim do możliwości zamawiania wyjazdów przez internet. Zasady dotyczą pakietów podróżniczych obejmujących co najmniej dwie usługi - takie jak transport, zakwaterowanie czy zwiedzanie z przewodnikiem.
 • Bardzo ważne zmiany w przepisach turystycznych

  Bardzo ważne zmiany w przepisach turystycznych

  Turyści, którzy kupują wyjazdy wakacyjne online, uzyskają taką samą ochronę, jak korzystający z tradycyjnych biur podróży - przewiduje porozumienie między negocjatorami PE i krajów UE ws. przepisów pakietu turystycznego.
 • Skąd muzułmanie wracają? Z letniej wracają wycieczki

  Skąd muzułmanie wracają? Z letniej wracają wycieczki

  Do końca sierpnia Hiszpanię przemierzy 2,5 miliona muzułmanów z całej Europy, którzy wracają na wakacje do swoich rodzin.
 • UE chce większej ochrony dla turystów

  UE chce większej ochrony dla turystów

  Włoska prezydencja chce do końca roku zakończyć prace nad dyrektywą regulującą usługi turystyczne. To może jednak doprowadzić do wzrostu cen wyjazdów lub upadku małych firm.
 • Nie jedź - to wycieczki superwysokiego ryzyka!

  Nie jedź - to wycieczki superwysokiego ryzyka!

  Niemiecka firma TUI anuluje wycieczki do Izraela z uwagi na trudną sytuację polityczną.
 • Turysta z zacięciem biznesowym

  Turysta z zacięciem biznesowym

  Czatowanie na bilety lotnicze po okazyjnej cenie to za mało. Naprawdę oszczędni podróżnicy potrafią tak wszystko zorganizować, że na zwiedzaniu jeszcze zarabiają. Nie wszyscy turyści zamieniają się w biznesmenów, ale coraz większa liczba zaczyna łączyć przyjemne z pożytecznym.
 • Zwiedzanie Wilna z dziećmi

  Zwiedzanie Wilna z dziećmi

  Podróżując z dziećmi powinno się pamiętać, że nie zawsze podzielają one zainteresowania dorosłych i podczas podróży mogą ich ciekawić inne rzeczy. Wilno jest idealnym miastem dla dorosłych i dla dzieci, dla których stolica Litwy przygotowała wiele atrakcji.
 • Polacy coraz chętniej dokonują rezerwacji wyjazdów turystycznych

  Polacy coraz chętniej dokonują rezerwacji wyjazdów turystycznych

  Zainteresowanie Polaków wyjazdami zagranicznymi rośnie, zarówno w przypadku wycieczek letnich, jak i zimowych. Coraz więcej osób rezerwuje wakacje w opcji first minute, a także decyduje się na wyjazd do hoteli o wyższym standardzie. Zdaniem ekspertów, świadczy to o tym, że koniunktura w gospodarce się poprawia, a konsumpcja będzie rosła.

Filmy - Wycieczki (39)

 • Czy dasz radę objerzeć ten klip do końca?

  Ta rodzina ma mocne nerwy! Długa podróż może stać się nie do wytrzymania w towarzystwie aplikacji Siri, która wykonuje zadanie zlecone przez właściciela. Czy wytrzymasz do końca wideo? (STORYFUL/x-news)
 • Tak się dziś spędza wakacje, czyli boom rejsów pasażerskich

  Tylko w 2017 roku 25,3 miliony pasażerów na całym świecie zdecydowało się na urlop na pokładzie statku pasażerskiego. Co sprawia, że ta forma podróżowania coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności? - To niesamowite, to mój pierwszy rejs. Już sam widok olbrzymiego statku, podczas wchodzenia na pokład, jest wielkim przeżyciem - mówi jedna z turystek. Z portu w Hamburgu wyruszają statki w kierunku Anglii, Francji czy Hiszpanii.
 • Wypadek polskiego autokaru w Serbii. "Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, jakiej potrzebują tamtejsze władze"

  Do tragicznego w skutkach wypadku polskiego autokaru doszło w Serbii. W jego wyniku jedna osoba poniosła śmierć, a ponad 20 zostało rannych. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 10, na trasie Subotica - Novy Sad w rejonie miasta Mali Idos. Autokarem, który jechał z Grecji do Polski, podróżowały 53 osoby. - Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, jakiej potrzebują tamtejsze władze - powiedział mł. ins. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.
 • Jakie odszkodowania można dostać od biur podróży

  Jeżeli biuro podróży nie wywiąże się ze swoich obietnic mamy 30 dni po zakończeniu urlopu, aby zgłosić reklamacje. Istnieje mało znana tzw. tabela frankfurcka, która określa wysokość odszkodowań. - Jeżeli pokój hotelowy miał mieć balkon, a tak się nie stało, to odszkodowanie może wynosić 10 proc. kosztów wycieczki - mówi w rozmowie z MarketNews24 Katarzyna Górna, adwokat z kancelarii prawniczej Affre&Wspólnicy. - Jeżeli organizator nie zapewnił posiłków odszkodowanie może wynosić 50 proc.