wycieczki

Synonimy:
wycieczka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wycieczki (256)

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny podniesie ceny wycieczek

  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny podniesie ceny wycieczek

  Ma zabezpieczyć klientów biur podróży - głównie wyjeżdżających za granicę - przed ich niewypłacalnością. Mowa o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG). Projekt ustawy, która przewiduje jego powstanie, został przyjęty przez rząd. W branży zdania o utworzeniu TFG są jednak podzielone.
 • Większa ochrona w czasie podróży wakacyjnych

  Większa ochrona w czasie podróży wakacyjnych

  Większa ochrona dla turystów, bardziej klarowne zobowiązania dla organizatorów wycieczek. To główne założenia nowych przepisów zaakceptowanych dziś przez przedstawicieli państw członkowskich. Nowe przepisy mają dostosować unijne prawo do zmian zachodzących na rynku, w tym przede wszystkim do możliwości zamawiania wyjazdów przez internet. Zasady dotyczą pakietów podróżniczych obejmujących co najmniej dwie usługi - takie jak transport, zakwaterowanie czy zwiedzanie z przewodnikiem.
 • Bardzo ważne zmiany w przepisach turystycznych

  Bardzo ważne zmiany w przepisach turystycznych

  Turyści, którzy kupują wyjazdy wakacyjne online, uzyskają taką samą ochronę, jak korzystający z tradycyjnych biur podróży - przewiduje porozumienie między negocjatorami PE i krajów UE ws. przepisów pakietu turystycznego.
 • Skąd muzułmanie wracają? Z letniej wracają wycieczki

  Skąd muzułmanie wracają? Z letniej wracają wycieczki

  Do końca sierpnia Hiszpanię przemierzy 2,5 miliona muzułmanów z całej Europy, którzy wracają na wakacje do swoich rodzin.
 • UE chce większej ochrony dla turystów

  UE chce większej ochrony dla turystów

  Włoska prezydencja chce do końca roku zakończyć prace nad dyrektywą regulującą usługi turystyczne. To może jednak doprowadzić do wzrostu cen wyjazdów lub upadku małych firm.
 • Nie jedź - to wycieczki superwysokiego ryzyka!

  Nie jedź - to wycieczki superwysokiego ryzyka!

  Niemiecka firma TUI anuluje wycieczki do Izraela z uwagi na trudną sytuację polityczną.
 • Turysta z zacięciem biznesowym

  Turysta z zacięciem biznesowym

  Czatowanie na bilety lotnicze po okazyjnej cenie to za mało. Naprawdę oszczędni podróżnicy potrafią tak wszystko zorganizować, że na zwiedzaniu jeszcze zarabiają. Nie wszyscy turyści zamieniają się w biznesmenów, ale coraz większa liczba zaczyna łączyć przyjemne z pożytecznym.
 • Zwiedzanie Wilna z dziećmi

  Zwiedzanie Wilna z dziećmi

  Podróżując z dziećmi powinno się pamiętać, że nie zawsze podzielają one zainteresowania dorosłych i podczas podróży mogą ich ciekawić inne rzeczy. Wilno jest idealnym miastem dla dorosłych i dla dzieci, dla których stolica Litwy przygotowała wiele atrakcji.
 • Polacy coraz chętniej dokonują rezerwacji wyjazdów turystycznych

  Polacy coraz chętniej dokonują rezerwacji wyjazdów turystycznych

  Zainteresowanie Polaków wyjazdami zagranicznymi rośnie, zarówno w przypadku wycieczek letnich, jak i zimowych. Coraz więcej osób rezerwuje wakacje w opcji first minute, a także decyduje się na wyjazd do hoteli o wyższym standardzie. Zdaniem ekspertów, świadczy to o tym, że koniunktura w gospodarce się poprawia, a konsumpcja będzie rosła.
 • Polacy masowo wykupują wycieczki na lato

  Polacy masowo wykupują wycieczki na lato

  Biura podróży przeżywają oblężenie - Polacy już kupują wycieczki na sezon letni.

Filmy - Wycieczki (37)

 • Wycieczka w towarzystwie delfinów

  Ekipa filmowa wracająca łodzią z planu zdjęciowego natknęła się na grupę butlonosów. Około dwudziestu delfinów asystowało im w podróży przez blisko 15 minut. Takich towarzyszy podczas wycieczki filmowcy się nie spodziewali. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Dziura pełna pająków

  Ojciec zabrał dzieci na spacer. Znalazły one dziurę, okazało się, że jest ona pełna pająków
 • Śpiewająca zebra hitem internetu!

  Ta zebra jest lepsza niż Luciano Pavarotti. Zresztą sami zobaczcie i posłuchajcie.
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.