wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (3441)

 • Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Blok partii chadeckich CDU/CSU uzyskał 33 proc. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech - poinformowała w poniedziałek Federalna Komisja Wyborcza w Wiesbaden. Drugie miejsce zajęła SPD z wynikiem 20, 5 proc.
 • ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  Ruch En Marche! może zdobyć grubo ponad 300 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym we Francji.
 • Europa na wulkanie

  Europa na wulkanie

  Ryzyko polityczne już dawno nie było tak wysokie jak obecnie. Co przeraża inwestorów? Najbardziej wybory we Francji, mniej w Niemczech i we Włoszech. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko polityczne od końca II wojny światowej nie odgrywało tak dużej roli jak teraz.
 • W Holandii populizm nie tak silny

  W Holandii populizm nie tak silny

  Zwycięstwo liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która zdobyła 31 miejsc w parlamencie i słabszy niż się spodziewano wynik populistycznej i antyeuropejskiej Partii na rzecz Wolności, która może liczyć na 19 mandatów, powinny wpłynąć na złagodzenie obaw przed zbliżającymi się wyborami we Francji i w Niemczech.
 • PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  Poparcie w wyborach kosztuje. Rząd już to wie. Za spokój w górnictwie zapłaci przynajmniej ok. 24 mln zł. Tyle, że pieniędzmi podatnika, a nie partii. W listopadzie 2016 r. Komisja Europejska dała Polsce zielone światło na wydanie 8 mld zł z budżetu państwa na likwidację nierentownych kopalń do 2018 r. Wchodzą to także osłony socjalne, czyli urlopy górnicze czy jednorazowe odprawy pieniężne.
 • Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA są źródłem wielu emocji także dla Europejczyków. Nie inaczej jest w tym roku, z powodu kandydatury Donalda Trumpa, który przypomina postać wyjętą wprost z "reality show".
 • Wahania na rynkach po debacie

  W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.
 • Po wyborach w Rosji: "Jedna Rosja może przyjmować wszelkie ustawy"

  Po wyborach w Rosji: "Jedna Rosja może przyjmować wszelkie ustawy"

  Niedzielne wybory w Rosji wygrała rządząca partia Jedna Rosja. Proputinowskie ugrupowanie zdobyło blisko 54 procent głosów. "Jedna Rosja przywraca sobie pełną dominację w Dumie, może przyjmować wszelkie ustawy" - ocenia Aleksiej Makarkin z Centrum Technologii Politycznych.
 • Na Białorusi zmuszają do wzięcia udziału w wyborach?

  Na Białorusi zmuszają do wzięcia udziału w wyborach?

  Na Białorusi odbędą się w niedzielę wybory do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Startuje w nich sporo kandydatów opozycji, choć mnożą się doniesienia o nieprawidłowościach. Środowiska demokratyczne wskazują na brak realnej konkurencji politycznej, a władzom tak zależy na podniesieniu frekwencji, że Białorusi są czasem przymuszani do głosowania.

Filmy - Wybory (50)

 • Szef PKW o zmianach w ordynacji wyborczej: Po co cały ten kamuflaż

  Ja pytam, po co cały ten kamuflaż. Czy nie lepiej byłoby żeby minister spraw wewnętrznych i administracji wziął na siebie obowiązek powoływania komisarzy i powoływania szefa krajowego biura wyborczego - pytał Wojciech Hermeliński, odnosząc się do zmian w ordynacji wyborczej uchwalonych przez Sejm. - Byłoby to w moim przekonaniu uczciwsze i byłby to jasny sygnał dla wyborców, że odchodzimy od systemu sędziowskiego, usuwamy sędziów i wkraczamy w system rządowy – dodał przewodniczący PKW.
 • Władimir Putin ogłasza start w wyborach prezydenckich

  Władimir Putin ogłosił, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Rosji. Rosyjski przywódca poinformował o tym na spotkaniu z robotnikami Gorkowskich Zakładów Samochodowych w Niżnym Nowogrodzie. Putin odwiedził zakłady produkujące samochody GAZ z okazji ich 85-lecia i uczestniczył tam w mityngu połączonym z koncertem. Jeden z robotników dziękując mu za przyjazd zapewnił, że wszyscy zgromadzeni na sali popierają go, i poprosił, by szef państwa poinformował o swojej decyzji w sprawie przyszłorocznych wyborów. Putin zareagował uwagą, że "nie ma lepszego miejsca i lepszej okazji, by to ogłosić", i zadeklarował: "zdecydowałem się zgłosić swoją kandydaturę do wyborów prezydenckich". Sala przyjęła jego słowa wybuchem entuzjazmu.
 • "Oni nie mają pojęcia o prawie wyborczym" W. Hermeliński krytykuje wyłanianie komisarzy spoza środowiska sędziowskiego

  Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński krytycznie odniósł się do zmiany w ustawie o ordynacji wyborczej, która zakłada rezygnację z wymogu przynależności do stanu sędziowskiego w przypadku komisarzy wyborczych. – Sędziowie odpowiadają za swoje czyny, a tutaj nie będzie żadnej odpowiedzialności. Taki komisarz z nadania partyjnego, powołany jako osoba niebędąca sędzią - nie mamy o nim żadnej wiedzy, nie znamy tych ludzi. A jeśli chodzi o sędziów, mamy jakieś rozeznanie. Hermeliński wyraził też obawę, że komisarze wyłaniani według nowych zasad nie będą mieli wystarczającej wiedzy do pełnienia swojej funkcji. – To są ludzie zupełnie świeży, więc jak możemy z tymi ludźmi przystępować do wyborów, skoro oni nie mają pojęcia o prawie wyborczym? - pytał przewodniczący PKW.
 • T. Siemoniak: Koalicja jest przesądzona

  Myślę, że dzisiaj w sensie politycznym mamy przesądzone, że do wyborów samorządowych pójdziemy z Nowoczesną - powiedział były minister obrony narodowej i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Były minister obrony narodowej pytany był także o możliwego kandydata samorządowej kolaicji PO-Nowoczesna w wyborach na prezydenta Warszawy. - Mamy ten komfort, że mamy wielu dobrych kandydatów - odpowiedział Siemoniak. Wymienił takich polityków PO, jak Rafał Trzaskowski, Andrzej Halicki czy Małgorzata Kidawa- Błońska. Dodał jednak, że Kamila Gasiuk-Pihowicz jest "bardzo interesującym kandydatem".