wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (3442)

 • Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Blok partii chadeckich CDU/CSU uzyskał 33 proc. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech - poinformowała w poniedziałek Federalna Komisja Wyborcza w Wiesbaden. Drugie miejsce zajęła SPD z wynikiem 20, 5 proc.
 • ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  Ruch En Marche! może zdobyć grubo ponad 300 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym we Francji.
 • Europa na wulkanie

  Europa na wulkanie

  Ryzyko polityczne już dawno nie było tak wysokie jak obecnie. Co przeraża inwestorów? Najbardziej wybory we Francji, mniej w Niemczech i we Włoszech. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko polityczne od końca II wojny światowej nie odgrywało tak dużej roli jak teraz.
 • W Holandii populizm nie tak silny

  W Holandii populizm nie tak silny

  Zwycięstwo liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która zdobyła 31 miejsc w parlamencie i słabszy niż się spodziewano wynik populistycznej i antyeuropejskiej Partii na rzecz Wolności, która może liczyć na 19 mandatów, powinny wpłynąć na złagodzenie obaw przed zbliżającymi się wyborami we Francji i w Niemczech.
 • PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  Poparcie w wyborach kosztuje. Rząd już to wie. Za spokój w górnictwie zapłaci przynajmniej ok. 24 mln zł. Tyle, że pieniędzmi podatnika, a nie partii. W listopadzie 2016 r. Komisja Europejska dała Polsce zielone światło na wydanie 8 mld zł z budżetu państwa na likwidację nierentownych kopalń do 2018 r. Wchodzą to także osłony socjalne, czyli urlopy górnicze czy jednorazowe odprawy pieniężne.
 • Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA są źródłem wielu emocji także dla Europejczyków. Nie inaczej jest w tym roku, z powodu kandydatury Donalda Trumpa, który przypomina postać wyjętą wprost z "reality show".
 • Wahania na rynkach po debacie

  W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.
 • Po wyborach w Rosji: "Jedna Rosja może przyjmować wszelkie ustawy"

  Po wyborach w Rosji: "Jedna Rosja może przyjmować wszelkie ustawy"

  Niedzielne wybory w Rosji wygrała rządząca partia Jedna Rosja. Proputinowskie ugrupowanie zdobyło blisko 54 procent głosów. "Jedna Rosja przywraca sobie pełną dominację w Dumie, może przyjmować wszelkie ustawy" - ocenia Aleksiej Makarkin z Centrum Technologii Politycznych.
 • Na Białorusi zmuszają do wzięcia udziału w wyborach?

  Na Białorusi zmuszają do wzięcia udziału w wyborach?

  Na Białorusi odbędą się w niedzielę wybory do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Startuje w nich sporo kandydatów opozycji, choć mnożą się doniesienia o nieprawidłowościach. Środowiska demokratyczne wskazują na brak realnej konkurencji politycznej, a władzom tak zależy na podniesieniu frekwencji, że Białorusi są czasem przymuszani do głosowania.
 • 8 września 1935 r. Wybory do Sejmu

  8 września 1935 r. Wybory do Sejmu

  W wyniku przeprowadzonych 8 września 1935 roku wyborów utworzono Sejm IV kadencji. Parlament zdominowało ugrupowanie sanacyjne.

Filmy - Wybory (47)