wulgaryzmy

Artykuły - Wulgaryzmy (7)

 • Chora Miley Cyrus nie wytrzymała

  Chora Miley Cyrus nie wytrzymała

  "Ty dziwko" - rzuciła do wścibskiej dziennikarki amerykańska wokalistka Miley Cyrus. Zdarzenie możecie zobaczyć poniżej.
 • Lady Gaga szokuje podczas przesłuchania

  Lady Gaga szokuje podczas przesłuchania

  Zeznając pod przysięgą, amerykańska wokalistka Lady Gaga zaczęła kląć i krzyczeć. Przesłuchujący artystkę prawnicy byli w szoku.
 • Jak unikać przeklinania przy dzieciach i dlaczego warto?

  Jak unikać przeklinania przy dzieciach i dlaczego warto?

  Korek na drodze podczas odwożenia dziecka do przedszkola, dzieło sztuki twojego malca na... ścianie w salonie, czy może po prostu dzień, w którym wszystko idzie nie tak. Ile razy zdarzyła nam się sytuacja, w której trudno było utrzymać nerwy na wodzy i nie używać "brzydkich wyrazów" w obecności dziecka? A może istnieją specjalne techniki, które ułatwią to zadanie lub dozwolone słowa, których możemy używać przy małym słuchaczu, gdy jesteśmy rozdrażnieni?
 • Podatnicy bronią się rękami i nogami

  Agresja osób kontrolowanych podczas wizyt skarbówki to częste zjawisko. Poza brakiem współpracy zdarzają się wulgaryzmy, zastraszanie, pobicia.
 • Podczas mszy wykrzykiwali wulgaryzmy

  Weszli do kościoła i krzyczeli w kierunku wiernych: Nie ma Boga; Precz z kościołem; Po co tu jesteście, to nie ma sensu; To sekta. Potem usiłowali dostać się siłą na plebanię. Ks. Zenon Lewandowski zdążył zablokować drzwi.
 • Kontrowersyjny komiks o Chopinie nie będzie dystrybuowany

  Kontrowersyjny komiks, który miał promować muzykę Fryderyka Chopina, nie będzie dystrybuowany - zapowiedziało we wtorek MZS. Publikacja wzbudziła wiele wątpliwości, bo pojawiają się w niej wulgaryzmy. Ma zostać zniszczona - informuje resort.
 • Bohaterowie dramatu "Szewcy"

  Sajetan Tempe - majster szewski i myśliciel posługujący się wyszukanym językiem, który zawiera terminy naukowe oraz wulgaryzmy. Witkiewicz określa go jako "przedstawiciela średniego rzemiosła". Robert Scurvy - to prokurator, reprezentant burżuazji, wielbiciel Księżnej, pragnie ponad wszystko należeć do arystokracji. Scurvy to postać, która chyba w największym stopniu ulega groteskowej deformacji. Najpierw jest ministrem, następnie pół - człowiekiem, pół - psem, który z wywiesz

Filmy - Wulgaryzmy (2)

 • Idioci, kretyni, chamy - skąd się wzięli?

  Co łączy alpejskich górali z człowiekiem, który jeśli chce zmienić tapetę w komputerze smaruje monitor klejem? Okazuje się, że bardzo wiele! Teraz już wiesz kim tak naprawdę jest debil, partacz, imbecyl, itd. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Polimaty".
 • O pochodzeniu wulgaryzmów (tylko dla dorosłych)

  Można zaryzykować stwierdzenie, że bez tych wyrazów nasz naród by zamilkł! Mało kto wie, że wiele spośród powszechnie używanych wulgaryzmów było kiedyś niewinnymi słowami (i odwrotnie). Zapraszamy do wysłuchania pasjonującego wykładu o pochodzeniu brzydkich, nieprzyzwoitych i mocnych zwrotów!