wojna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wojna (Film (1994)[The War] Reż.Jon Avnet) ,

Artykuły - Wojna (2428)

Filmy - Wojna (44)

 • O co tak naprawdę walczą ekstremiści?

  Dziennikarz Marcin Mamoń jeździ do najbardziej zapalnych miejsc świata, gdzie poznaje świat bojowników na Bliskim Wschodzie. Przebywał m.in. w obozie szkoleniowym dla ochotników islamskich w Gruzji i Czeczenii, wśród ukraińskich partyzantów, a w 2015 r. został porwany przez bojowników jednego z odłamów Al-Kaidy. O co tak naprawdę walczą ekstremiści? Jak zdobywa kontakty do bojowników? Mamoń powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN". (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Flotylle rzeczne na zdjęciach

  Dotarliśmy do rosyjskich archiwum, w których znaleźliśmy historyczne zdjęcia ukazujące flotylle rzeczne. Były one częścią marynarki wojennej składającej się z okrętów rzecznych i działająca na wodach śródlądowych.
 • Bitwa o Anglię

  Bitwa o Anglię inaczej zwana Bitwą o Wielką Brytanię toczyła się pomiędzy brytyjskim RAF-em, wspomaganym przez państwa koalicji, a niemieckim Luftwaffe. Walki miały miejsce między 10 lipca, a 31 października 1940 roku. Warto wspomnieć, że Bitwa o Anglię była pierwszą kampanią toczącą się wyłącznie za pomocą lotnictwa. W podniebnych potyczkach uczestniczyli także polscy piloci, dzięki którym udało się odeprzeć atak nazistów.
 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.