wojna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wojna (Film (1994)[The War] Reż.Jon Avnet) ,

Artykuły - Wojna (2424)

 • Wojna z Rosją "śmiercionośna i błyskawiczna"

  Wojna z Rosją "śmiercionośna i błyskawiczna"

  Wojna z Rosją lub Chinami byłaby "ekstremalnie śmiercionośna i błyskawiczna" – twierdzi cytowany przez "The Independent" amerykański generał William Hix.
 • Górski Karabach. Kraina żyjąca wojną

  Górski Karabach. Kraina żyjąca wojną

  W Górskim Karabachu wszyscy żyją wojnami. Tymi minionymi, po których pamiątki widnieją jeszcze w miastach i na poboczach dróg, jak i obecną, która toczy się po cichu w górach. Reporter Interii odwiedził obszary od lat objęte wojną.
 • Polska wojna podjazdowa, czyli jak podatnicy walczą z fiskusem

  Polska wojna podjazdowa, czyli jak podatnicy walczą z fiskusem

  Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.
 • Rządowo-samorządowa wojna o internet w całej Polsce

  Rządowo-samorządowa wojna o internet w całej Polsce

  Lokalne władze buntują się przeciwko planom rządu, by doprowadzić sieć internetową niemal do każdego zakątka kraju. Ich zdaniem, plany te są przesadzone i zmuszą samorządy do pokrycia części kosztów, które powinno sfinansować państwo. Pojawiła się jednak szansa na kompromis.
 • ​Syria: W październiku ponad 4,2 tys. ofiar wojny domowej

  ​Syria: W październiku ponad 4,2 tys. ofiar wojny domowej

  W wyniku wojny domowej w Syrii zginęło w październiku co najmniej 4,2 tys. osób, w tym 960 cywilów - podało w niedzielę opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Wśród zmarłych cywilów było 135 kobiet i 191 nieletnich.
 • Baszar al-Asad - okulista, który został dyktatorem

  Baszar al-Asad - okulista, który został dyktatorem

  "Mamy do czynienia z psychopatą posiadającym podwójną osobowość, przerażającym kłamcą oraz brutalem. Odkryłem, że ma on w sobie coś z Machiavellego" - mówi o Baszarze al-Asadzie Walid Dżumblatt, druzyjski przywódca Libanu.
 • Kosowo będzie sądzić zbrodniarzy wojennych

  Kosowo będzie sądzić zbrodniarzy wojennych

  Parlament Kosowa przegłosował w poniedziałek poprawkę do konstytucji, która pozwala na powołanie, wspieranego przez Unię Europejską, trybunału do spraw zbrodni wojennych, które zostały popełnione podczas wojny z Serbią pod koniec lat. 90.
 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas.
 • Chłopcy z „Azowa” bronią Mariupola. Ukrainy, Europy i… białej rasy

  Chłopcy z „Azowa” bronią Mariupola. Ukrainy, Europy i… białej rasy

  „Majak” był przed wojną ośrodkiem kolonijnym, do którego zjeżdżały dzieci z całej Ukrainy. Dziś położony tuż nad Morzem Azowskim kompleks – po miesiącach artyleryjskich ostrzałów – wygląda jak wielkie gruzowisko. Trafiłem tam na początku lipca br., odnajdując pośród rumowiska żołnierzy batalionu „Azow”. Młodych, bitnych, niezwykle odważnych. Z dumą noszących batalionowe emblematy i tatuaże o nazistowskich konotacjach…
 • Kto zarabia na konfliktach zbrojnych?

  Kto zarabia na konfliktach zbrojnych?

  Dlaczego istnieje prawidłowość między wojną a pokojem? Czy co kilka lat musi odbyć się wojna, bo straci na tym gospodarka światowa? Czy istnieje ktoś bądź grupa ludzi trzymających rękę nad datami i powodami odbywania się konfliktów? Czy pieniądze z wojen idą do prywatnych kieszeni? Skoro Amerykanie regularnie uczestniczą w konfliktach zbrojnych w różnych częściach świata, wydając na nie astronomiczne sumy, to znaczy, że musi im się to opłacać. I na pewno nie chodzi tu o satysfakcję, że komuś pomogli - bo czy tak się zdarza?

Filmy - Wojna (48)

 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.
 • Manewry wojskowe za naszą wschodnią granicą

  W ćwiczeniach bierze udział 12 700 żołnierzy, 370 jednostek sprzętu wojskowego, w tym ok. 140 czołgów, do 150 jednostek artylerii i wyrzutni rakiet, ponad 40 samolotów i śmigłowców. Scenariusz manewrów zakłada, że doszło do próby destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa. Rosjanie pomagają ustabilizować sytuację. Manewry są obserwowane przez 14 przedstawicieli wojsk NATO. Wojskowi obserwują poligony na Białorusi.
 • W RPA trwa wojna taksówkarzy z kierowcami Ubera

  W czwartkowy wieczór ulice północnego Johannesburga zabłysnęły po tym jak dwa samochody Ubera zostały obrzucone koktajlami Mołotowa. Ataku mieli dokonać taksówkarze. Firma potwierdziła podpalenie jednego z pojazdów. Po tym zdarzeniu kierowcy Ubera zjednoczyli się i rozpoczęli poszukiwania sprawców. W odpowiedzi spalono jedną taksówkę. Jak podały lokalne media, to nie był pierwszy taki akt agresji w sporze taksówkarzy z kierowcami Ubera. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Tajemniczy radziecki bunkier w podziemiach fabryki w Kownie

  Ten śmiałek odważył się zbadać podziemny bunkier, który znajduje się pod jedną ze starych fabryk w Kownie na Litwie. Bunkier wygląda, jakby ktoś opuścił go w popłochu, na miejscu pełno jest sprzętów, ubrań i przedmiotów codziennego użytku. Czy odważyłbyś się zapuścić w to miejsce? UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.