Wojciech Jaruzelski

Synonimy:
Jaruzelski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wojciech Jaruzelski (628)

Filmy - Wojciech Jaruzelski (14)

 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (15.12.16)

  "Obniżenie emerytur esbekom jest przywracaniem sprawiedliwości - ale tym esbekom, którzy nie zostali zweryfikowani (…). Od tego jest IPN, by badać jednostkowe przypadki, czy ktoś oszukał, czy nie oszukał, czy ‘naciągana’ była ta weryfikacja itd. Natomiast nie wolno na drodze ustawy generalizować, wrzucać wszystkich do jednego worka" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Pytany o odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi, stwierdził zaś: "Nigdy nie jest za późno, pewne sprawy się nie przedawniają. (...) Ubolewam, że za życia tych panów nie doszło do jakiegoś rozliczenia".
 • Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak stracą stopnie generalskie. A. Macierewicz: Nigdy im się nie należały

  Chcę poinformować Polaków, że po raz ostatni w dniu dzisiejszym ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo "generał" przy nazwisku pana Jaruzelskiego. Podejmujemy kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe - powiedział Antoni Macierewicz. Odebranie stopni generalskich nastąpi przy okazji nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej. Zostanie w niej zmieniony odpowiedni artykuł. - Nie mówimy o degradacji. Mówimy o pozbawieniu stopni, które tym ludziom nigdy się nie należały - dodał Antoni Macierewicz. (TVN24/X-news)
 • Rulewski: Rozumiem gwizdy na pogrzebie Jaruzelskiego

  Dziś ludzie boją się. Boją się zakładać związki zawodowe. Boją się należeć do partii. Mamy wolność, ale nie korzystamy z przywilejów sprawiedliwości i godności. Naszą wolność trzeba uzupełnić - mówi były opozycjonista, dziś senator PO Jan Rulewski. Gość Kontrwywiadu RMF FM podkreśla, że rozumie tych którzy gwizdali na pogrzebie generała Jaruzelskiego. - Organizatorzy uroczystości powinni policzyć racje tych, którzy z rąk generała doświadczali katuszy i śmierci. Generałowi nie przysługiwały honory dla głowy państwa i wybitnego Polaka - mówi.
 • "Poznałam Kim Ir Sena, Kaddafiego i Fidela Castro"

  Pisarka, felietonistka i stylistka Monika Jaruzelska opowiedziała o swojej autobiograficznej książce "Towarzyszka panienka", w której pisze o relacjach w swojej rodzinie oraz o spotkaniach z ludźmi, których zwykły człowiek nie miał szans spotkać. - Od wielu lat byłam namawiana na napisanie takiej książki - przyznała Jaruzelska (Dzień Dobry TVN/ x-news).