wizyta w Polsce

Artykuły - Wizyta w Polsce (11)

Filmy - Wizyta w Polsce (3)

  • K. Szymański: Spotkanie D. Trumpa z B. Szydło byłoby czymś nadzwyczajnym, a nie potrzebujemy więcej nadzwyczajnych gestów

    Wydaje mi się, że nie ma takich planów, bo byłoby to coś nadzwyczajnego - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, pytany o możliwość spotkania Donalda Trumpa z Beatą Szydło podczas nadchodzącej wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce. - Odpowiednikiem dyplomatycznym pana prezydenta Trumpa jest prezydent Andrzej Duda. Spotkanie z Beatą Szydło to byłoby coś nadzwyczajnego, a nadzwyczajnych gestów tutaj już więcej chyba nie potrzebujemy - tłumaczył Szymański. Donald Trump ma wylądować w Polsce 5 lipca wieczorem, spędzić noc w hotelu Marriott, następnego dnia wziąć udział w szczycie Trójmorza, spotkać się na Zamku Królewskim z prezydentem Andrzejem Dudą, a na koniec wygłosić przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich.
  • Szydło o nadchodzącej wizycie Merkel w Polsce (TV Interia)

    Beata Szydło poinformowała, że na jej zaproszenie początku lutego do Warszawy przyjeżdża kanclerz Niemiec Angela Merkel. Na razie nie są jeszcze znane szczegóły wizyty. - Spodziewam się, że będziemy rozmawiać o tym, co w tej chwili jest najistotniejsze w Europie: Brexit, migracje, kwestie bezpieczeństwa i zmiany, przed którymi stoi UE. Tą są te cztery filary rozmowy - wyliczyła premier.
  • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

    Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.