wizy do USA

Artykuły - Wizy do USA (76)

Filmy - Wizy do USA (5)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: O wiz zniesienie!

  Do rekordowo niskiego poziomu zmalał odsetek odmów dla Polaków ubiegających się o wizy do USA. Czy wobec tego grozi nam ich zniesienie? Odpowiedź zna Tomasz Olbratowski!
 • Na co komu wizy do USA?

  Po atakach w Bostonie szanse Polski na objęcie jej programem ruchu bezwizowego z USA znów są bliskie zeru. Max Kolonko w kolejnym odcinku cyklu "Mówię jak jest" tłumaczy, dlaczego amerykańscy politycy i amerykańskie społeczeństwo negatywnie zapatrują się na sprawy imigracyjne. - Polska granica wschodnia jest granicą bardzo otwartą; wpuszczamy przez nią olbrzymie masy ludzi bez jakiejkolwiek kontroli - tłumaczy dziennikarz. To ma wpływ na obraz Polski jako kraju "bezpiecznego wizowo".
 • Przełom w sprawie wiz? UE wstawia się za Polską

  Traktuje się nas jak obywateli drugiej kategorii! - oburzają się Bułgarzy, którzy nie mogą wjechać bez wiz do USA. Ten problem dotyczy jednak nie tylko ich: spośród krajów członkowskich UE, w identycznej sytuacji znajdują się Polska i Rumunia. Z ruchu bezwizowego z Unią Europejską korzysta obecnie 37 państw świata. Są wśród nich Stany Zjednoczone i Kanada, które jednak... wymagają wiz od obywateli trzech krajów członkowskich UE. Europosłowie chcą to zmienić i planują wspólną akcję rządów UE w tej sprawie. Czy solidarny głos całej Unii przyczyni się do szybszego zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA?
 • Schetyna o Amber Gold i wizach do USA

  Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania słuchaczy RMF FM.