Wieloryby

Artykuły - Wieloryby (20)

 • Tajemnicze dźwięki z Rowu Mariańskiego to nieznany gatunek wieloryba?

  Tajemnicze dźwięki z Rowu Mariańskiego to nieznany gatunek wieloryba?

  Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja o dziwnych dźwiękach dobiegających z oceanicznych głębin. Dokładniejsze analizy wykazały, że ich źródłem jest najprawdopodobniej nieznany do tej pory gatunek walenia.
 • USA: Morze wyrzuciło na brzeg około 50 zbłąkanych wielorybów

  Około 50 zbłąkanych wielorybów wyrzuciło morze na wybrzeże Florydy w pobliżu Parku Narodowego Everglades, na południowym wschodzie USA - podały w środę amerykańskie służby oceanograficzne.
 • Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Martwy wieloryb, wyrzucony na brzeg Bałtyku w Łazach w woj. zachodniopomorskim, jest już transportowany do stacji morskiej na Helu. Ciało ssaka udało się umieścić na ciężarówce. Wieloryb leżał na plaży od piątku. Naukowcy chcą, by trafił na ekspozycję przy Domu Morświna w Helu.
 • Drony uratują życie setek wielorybów

  Drony uratują życie setek wielorybów

  Aktywiści tropiący wielorybników mają w swoim arsenale nową broń. Usprawni ona odnajdywanie japońskich statków polujących na największe morskie ssaki.
 • Gojira w obronie wielorybów

  Gojira w obronie wielorybów

  Jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli francuskiej sceny metalowej, grupa Gojira, wyda EP-kę, z której dochód przeznaczy na rzecz organizacji Sea Shepherd, zwalczającej nielegalny połów wielorybów.
 • Dwa wieloryby w wodach Bałtyku

  Dwa wieloryby płyną w kierunku polskiego wybrzeża. Ostatnio widziane były u wybrzeży Bornholmu.

Filmy - Wieloryby (13)

 • Niezwykłe nagranie z wakacji

  Wakacje na Hawajach to marzenie wielu osób. Można zobaczyć tam niezwykłe stworzenia. Pewien turysta z pomocą drona nagrał wieloryby i delfiny, które lubią razem pływać. Jakie jest wasze najlepsze nagranie z wakacji?
 • Nurkowanie z wielorybami

  Niesamowite nagranie, na którym widać jak ogromne są te podwodne stworzenia
 • Zginął od ugryzień rekinów. Ciało wyrzuciło morze

  Na plaży w Oregonie turyści znaleźli ciało płetwala błękitnego. Lokalne media podają, że zwierzę zginęło od ugryzień rekinów. Zanim zostało wyrzucone na ląd, przez kilka dni martwe dryfowało po oceanie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niezwykłe akrobacje morskich olbrzymów!

  Podczas wycieczki po Moss Landing w Kalifornii, grupa turystów napotkała niesamowity widok. Pięć wielorybów niespodziewanie wyskoczyło z wody. Czy każdemu zaparłoby dech w piersiach? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski