Wieloryby

Artykuły - Wieloryby (17)

 • USA: Morze wyrzuciło na brzeg około 50 zbłąkanych wielorybów

  Około 50 zbłąkanych wielorybów wyrzuciło morze na wybrzeże Florydy w pobliżu Parku Narodowego Everglades, na południowym wschodzie USA - podały w środę amerykańskie służby oceanograficzne.
 • Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Martwy wieloryb, wyrzucony na brzeg Bałtyku w Łazach w woj. zachodniopomorskim, jest już transportowany do stacji morskiej na Helu. Ciało ssaka udało się umieścić na ciężarówce. Wieloryb leżał na plaży od piątku. Naukowcy chcą, by trafił na ekspozycję przy Domu Morświna w Helu.
 • Drony uratują życie setek wielorybów

  Drony uratują życie setek wielorybów

  Aktywiści tropiący wielorybników mają w swoim arsenale nową broń. Usprawni ona odnajdywanie japońskich statków polujących na największe morskie ssaki.
 • Gojira w obronie wielorybów

  Gojira w obronie wielorybów

  Jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli francuskiej sceny metalowej, grupa Gojira, wyda EP-kę, z której dochód przeznaczy na rzecz organizacji Sea Shepherd, zwalczającej nielegalny połów wielorybów.
 • Dwa wieloryby w wodach Bałtyku

  Dwa wieloryby płyną w kierunku polskiego wybrzeża. Ostatnio widziane były u wybrzeży Bornholmu.

Filmy - Wieloryby (11)

 • Zginął od ugryzień rekinów. Ciało wyrzuciło morze

  Na plaży w Oregonie turyści znaleźli ciało płetwala błękitnego. Lokalne media podają, że zwierzę zginęło od ugryzień rekinów. Zanim zostało wyrzucone na ląd, przez kilka dni martwe dryfowało po oceanie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niezwykłe akrobacje morskich olbrzymów!

  Podczas wycieczki po Moss Landing w Kalifornii, grupa turystów napotkała niesamowity widok. Pięć wielorybów niespodziewanie wyskoczyło z wody. Czy każdemu zaparłoby dech w piersiach? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Niesamowite spotkanie z wielorybią rodziną

  Kalifornia. Surferzy penetrujący okolice Silver Strand State Beach w kalifornijskim Coronado napotkali niecodziennych towarzyszy. Pełne emocji nagranie przedstawia fanów sportów wodnych tuż obok samicy wieloryba i jej maleństwa. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Kajakarze kontra wieloryby. Jak zakończy się to spotkanie?

  Para Argentyńczyków podczas swojej kajakowej wycieczki chciała bliżej poznać wieloryby. Jednak ciekawość tych zwierząt znacznie przerosła ich oczekiwania. Jak dla kajakarzy zakończyło się spotkanie z wielorybami? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.