Wieloryby

Artykuły - Wieloryby (15)

 • USA: Morze wyrzuciło na brzeg około 50 zbłąkanych wielorybów

  Około 50 zbłąkanych wielorybów wyrzuciło morze na wybrzeże Florydy w pobliżu Parku Narodowego Everglades, na południowym wschodzie USA - podały w środę amerykańskie służby oceanograficzne.
 • Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Sukces akcji podnoszenia martwego wieloryba

  Martwy wieloryb, wyrzucony na brzeg Bałtyku w Łazach w woj. zachodniopomorskim, jest już transportowany do stacji morskiej na Helu. Ciało ssaka udało się umieścić na ciężarówce. Wieloryb leżał na plaży od piątku. Naukowcy chcą, by trafił na ekspozycję przy Domu Morświna w Helu.
 • Drony uratują życie setek wielorybów

  Drony uratują życie setek wielorybów

  Aktywiści tropiący wielorybników mają w swoim arsenale nową broń. Usprawni ona odnajdywanie japońskich statków polujących na największe morskie ssaki.
 • Gojira w obronie wielorybów

  Gojira w obronie wielorybów

  Jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli francuskiej sceny metalowej, grupa Gojira, wyda EP-kę, z której dochód przeznaczy na rzecz organizacji Sea Shepherd, zwalczającej nielegalny połów wielorybów.
 • Dwa wieloryby w wodach Bałtyku

  Dwa wieloryby płyną w kierunku polskiego wybrzeża. Ostatnio widziane były u wybrzeży Bornholmu.

Filmy - Wieloryby (8)

 • Kajakarze kontra wieloryby. Jak zakończy się to spotkanie?

  Para Argentyńczyków podczas swojej kajakowej wycieczki chciała bliżej poznać wieloryby. Jednak ciekawość tych zwierząt znacznie przerosła ich oczekiwania. Jak dla kajakarzy zakończyło się spotkanie z wielorybami? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Zobaczcie, jak wieloryby potrafią wzruszyć kobietę

  Julie Rossmann udało się uwiecznić na zdjęciach niezwykły widok. Podczas rejsu statkiem kobieta miała niecodzienną okazję, by zobaczyć stado wielorybów, pływających w pobliżu statku. Ekscytacja Julie nie znała granic. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Oko w oko z wielorybem! Dzikie zwierzę dało się pocałować

  Wieloryby z San Ignacio Lagoon w Meksyku pozazdrościły delfinom znanym z popisów przed turystami. Olbrzymy pozowały do filmów, a jeden pozwolił nawet dać sobie buziaka (STORYFUL/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Wieloryby skazane na śmierć! Wszystko przez...

  Ratownicy w Nowej Zelandii usiłowali uratować stado wielorybów, które utknęło na mieliźnie w okolicy cyplu Farewell w Złotej Zatoce, u wybrzeży Wyspy Południowej. Polewano je wodą i próbowano utrzymać w formie do czasu przypływu. Udało się oswobodzić kilkanaście zwierząt, kierując je na głębszą wodę. Jednak po chwili te same zwierzęta wróciły na plaże, tak jakby dążyły do śmierci. W okolicach Nowej Zelandii co jakiś czas dochodzi do smutnych zdarzeń z udziałem wielorybów i delfinów. Nie wiadomo, dlaczego zwierzęta zachowują się w ten sposób. Powstało na ten temat już kilka teorii. Jedna z nich mówi, że ssaki są zdezorientowane przez sonary używane przez żeglugę. Inna, że wydarzenia te są spowodowane przez zmiany ziemskiego pola magnetycznego, które mogą wywoływać błędy nawigacyjne.