Wielka Brytania

Synonimy:
brytania, brytyjska wielka brytaia wielka brytani wielka brytnia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wielka Brytania (7108)

Zdjęcia - Wielka Brytania (20)

 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!

Filmy - Wielka Brytania (90)

 • System kanalizacyjny Londynu zablokowany przez… górę tłuszczu

  Kanały ściekowe w Londynie zostały zablokowane przez górę tłuszczu. Waży tyle, co dziesięć piętrowych londyńskich autobusów, czyli ok. 130 ton. Góra składa się ze zlepionych tłuszczem chusteczek higienicznych i pampersów, które zamiast wyrzucić do kosza, londyńczycy spuścili w toalecie. Eksperci ostrzegają, że usunięcie zalegającego tłuszczu może potrwać nawet trzy tygodnie, ponieważ góra rozciąga się na długości 250 metrów. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Największy okręt w historii Brytyjskiej Marynarki po raz pierwszy wypłynął na morze

  Szkocja, Wielka Brytania. Największy statek wojskowy Królewskiej Marynarki Wojennej, HMS Queen Elisabeth wypłynął po raz pierwszy na morze. 280-metrowy lotniskowiec został wyprodukowany w stoczni Rosyth w Szkocji. Jego budowa kosztowała brytyjski rząd blisko 6 miliardów funtów (ponad 28 miliardów złotych). HMS Queen Elisabeth może pomieścić na swoim pokładzie m. in. 40 myśliwców i 1000 członków załogi. Okręt opuścił dok dzięki 11 holującym go statkom. Do 2020 roku szkocka stocznia ma wyprodukować jeszcze jeden, identyczny lotniskowiec, Prince Wales. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Wielka Brytania: Partia Konserwatywna i DUP podpisały porozumienie ws. koalicji

  Wielka Brytania: Partia Konserwatywna i DUP podpisały porozumienie ws. koalicji.
 • Zwierzę zakłóciło mecz krykieta i pogoniło zawodników

  Mecz krykieta w hrabstwie Cheshire w Anglii pomiędzy Mossley Cricket a Kerridge został zakłócony przez... byczka. Zwierzę niespodziewanie wtargnęło na pole gry i zaatakowało zawodników oraz sędziego. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.