wichura

Artykuły - Wichura (178)

 • Trudna sytuacja na Pomorzu. Stany alarmowe wód przekroczone

  Trudna sytuacja na Pomorzu. Stany alarmowe wód przekroczone

  Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.
 • Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Tragedia w Sopocie. Powalone przez wichurę drzewo przewróciło się na dwie kobiety. Jedna z nich zginęła, druga jest w ciężkim stanie - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Żywioł dotarł na Pomorze około trzeciej nad ranem - przewracał drzewa i zrywał linie energetyczne. Setki domów są odcięte od prądu. Synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia porywy wiatru przybiorą jeszcze na sile.
 • Wichura zdmuchnęła pociąg z mostu. Jest nagranie

  Do niezwykłego zdarzenia doszło podczas wichury w Nowym Orleanie. Silny wiatr zdmuchnął z mostu... pociąg.
 • Wichury nad Polską. Tysiące gospodarstw bez prądu

  Wichury nad Polską. Tysiące gospodarstw bez prądu

  W ciągu ostatnich dwóch dni w całym kraju z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali ponad 4100 razy. Ponad 23 tysiące gospodarstw nadal pozostaje bez prądu.
 • Nadal ponad 3,3 tys. odbiorców bez prądu

  Nadal ponad 3,3 tys. odbiorców bez prądu

  Z powodu silnego wiatru w niedzielę ponad 3,3 tysiąca odbiorców jest pozbawionych dostaw prądu w woj. pomorskim. W sobotę strażacy interweniowali ok. 200 razy w przypadkach związanych z wichurą.
 • Świętokrzyskie: Ok. 500 odbiorców bez prądu

  Świętokrzyskie: Ok. 500 odbiorców bez prądu

  W niedzielę rano energia elektryczna nie dociera do ok. 500 odbiorców w woj. świętokrzyskim. Energetycy naprawili większość sieci, które w sobotę uległy awarii po silnych podmuchach wiatru.
 • Zachodniopomorskie: Ok. 3 tys. odbiorców bez prądu

  Zachodniopomorskie: Ok. 3 tys. odbiorców bez prądu

  Nadal do około trzech tysięcy odbiorców nie dociera prąd, po tym jak na Pomorzu Zachodnim w sobotę wiał bardzo silny wiatr, uszkadzając sieci energetyczne. Uszkodzenia usuwane są systematycznie - informują służby kryzysowe regionu.
 • Silny wiatr pozbawił prądu wielu mieszkańców. Większość awarii usunięto

  Silny wiatr pozbawił prądu wielu mieszkańców. Większość awarii usunięto

  Wiejący od soboty silny wiatr uszkodził 166 stacji średniego napięcia w woj. śląskim, pozbawiając prądu ponad 11 tys. odbiorców. Większość awarii już usunięto.
 • Wichury na Podlasiu

  Wichury na Podlasiu

  Nawet kilkadziesiąt tys. odbiorców może nie mieć prądu w województwie podlaskim, wskutek awarii spowodowanych przez silny wiatr - wynika z informacji energetyków. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie uszkodzenia uda się naprawić jeszcze w sobotę.
 • Małopolskie: 33 interwencje strażaków związane z silnym wiatrem

  Małopolskie: 33 interwencje strażaków związane z silnym wiatrem

  33 razy interweniowała w sobotę małopolska straż pożarna w związku ze szkodami spowodowanymi silnym wiatrem - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej kpt. Sebastian Woźniak.

Filmy - Wichura (6)

 • Dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych w wyniku silnych wiatrów. Wichury uszkodziły ponad 1 tys. budynków

  W większości kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi wiatrami. W wyniku wichur zginęły 2 osoby, a 16 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził ponad około 1100 budynków i połamał ponad 6 tys. drzew. Strażacy w cały kraju interweniowali ponad 7900 razy. Do największych zniszczeń doszło m.in. na Pomorzu Zachodnim. - Wszystkie zgłoszenia dotyczą wyłącznie zdarzeń atmosferycznych. Są to przede wszystkim powalone konary drzew. W naszym województwie śmierć poniosła jedna osoba, druga została poszkodowana. Najwięcej zgłoszeń otrzymujemy z powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego, goleniowskiego i kamieńskiego – poinformował Tomasz Kubiak, rzecznik PSP w Szczecinie.
 • Chwile grozy podczas wichury!

  Gdy wieje, leje i grzmi, przebywanie na zewnątrz staje się bardzo niebezpieczne. Przekonała się o tym matka z córką. Naprawdę... mało brakowało.
 • Ogromna sosna zmiażdżyła dom!

  Spokane, Waszyngton, USA. W amerykańskim mieście Spokane wichura przewróciła wielką sosnę na dom jednorodzinny. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niewiarygodne! Potężny statek rozpadł się na dwie części

  Hiszpański statek transportowy rozbił się u wybrzeży Francji. Jednostka wpadła na falochron u wejścia do portu w Bajonnie po francuskiej stronie Kraju Basków i rozpadła się na dwie części. Załoga okrętu została ewakuowana. Akcja ratunkowa była utrudniona z powodu sztormu i wichur szalejących w regionie. U wybrzeży Francji wiatr wieje z prędkością przekraczającą 150 kilometrów na godzinę. Statek nie przewoził żadnych towarów. Paliwo, które wyciekło w wyniku katastrofy, zalało kilkukilometrowy odcinek plaży (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.