Wiadomości

Artykuły - Wiadomości (29)

 • Piotr Kraśko: Nikt nie popełnił plagiatu

  Piotr Kraśko: Nikt nie popełnił plagiatu

  Piotr Kraśko jest zachwycony nową czołówką "Wiadomości" TVP. Odrzuca zarzuty, że jest ona kopią czołówki jednego z brytyjskich serwisów informacyjnych. Dziennikarz twierdzi, że nie da się wymyślić kolorów, których jeszcze w telewizji nie było, a motyw obracającej się kuli ziemskiej występuje w większości czołówek światowych i polskich serwisów informacyjnych.
 • Prognoza na cały tydzień: Zmiana pogody. Ma być coraz cieplej

  Prognoza na cały tydzień: Zmiana pogody. Ma być coraz cieplej

  Zachmurzenie na ogół duże, lokalne opady deszczu, deszczu połączonego ze śniegiem oraz śniegu i temperatura maksymalna do 5-6 stopni Celsjusza - takie są prognozy na najbliższe dni. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń ma być na południu kraju. Od poniedziałku spodziewana jest wyraźna poprawa pogody. Będzie słoneczniej, a wartości na termometrach jeszcze wzrosną.
 • Etna znów się obudziła

  Etna znów się obudziła

  Wulkan Etna na Sycylii znów się obudził. Z jego południowo-wschodniego krateru unosi się widoczna z odległości wielu kilometrów chmura popiołu wulkanicznego. Wulkan wznowił swą aktywność o północy z soboty na niedzielę; już po raz 14. w tym roku.
 • Prognozy na najbliższe dni. Uwaga na zimne noce

  Prognozy na najbliższe dni. Uwaga na zimne noce

  Zachmurzenia na ogół umiarkowane oraz małe, dużo słońca, opady deszczu jedynie lokalne oraz przelotne i temperatura maksymalna do 13-14 stopni Celsjusza - takie są prognozy na poniedziałek. Noc mglista i zimna, miejscami spodziewane są przygruntowe przymrozki do nawet minus 4 stopni Celsjusza - ostrzegają synoptycy. Początek października zapowiada się całkiem optymistycznie. Co prawda, noce mają być bardzo chłodne, ale w ciągu dnia słońca w żadnym regionie nie zabraknie.
 • 55 rodzin ucierpiało w wyniku burzy z początku tygodnia

  55 rodzin ucierpiało w wyniku burzy z początku tygodnia

  55 rodzin z siedmiu gmin zostało poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła na początku tego tygodnia nad Podkarpaciem - wynika ze wstępnych informacji, jakie otrzymał do piątku wojewoda podkarpacki.
 • Bank Światowy ostrzega przed głodem i powodziami

  Bank Światowy ostrzega przed głodem i powodziami

  Wzrost temperatury na Ziemi o 2 stopnie może w ciągu 20-30 lat doprowadzić do suszy i głodu w Afryce, północno-zachodnich Indiach, Pakistanie i Afganistanie oraz zatopienia prawie połowy Bangkoku - ostrzegł Bank Światowy w opublikowanym w środę raporcie.
 • Tadla i Sekielski odchodzą z TVN-u

  Tadla i Sekielski odchodzą z TVN-u

  Sytuacja finansowa TVN nie należy do najlepszych - cięcia, oszczędności, zwolnienia. Wygląda na to, że zarówno Beata Tadla, jak i Tomasz Sekielski postanowili wziąć los w swoje ręce i nie czekać na najgorsze.

Filmy - Wiadomości (3)