Wawel

Artykuły - Wawel (90)

Zdjęcia - Wawel (0)

Filmy - Wawel (5)

 • Prokuratura rozważa psychiatryczne badanie napastnika z Wawelu

  Sąd w Krakowie zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla Grzegorza Ś., który zaatakował strażników i turystów na Wawelu. Prokuratura sprawdza teraz, czy istnieją przesłanki do przebadania go przez biegłych psychiatrów. Mówi Bogusława Marcinkowska z Prokuratury Okręgowej w Krakowie (TVN24/x-news).
 • Dwa miesiące aresztu dla napastnika z Wawelu

  Mężczyzna, który wtargnął w środę na Wawel, grożąc turystom siekierą, trafi na dwa miesiące do aresztu. Grzegorzowi Ś. grozi do trzech lat więzienia (TVN24/x-news).  
 • Samochód napastnika na Wawelu

  48-letni mężczyzna próbował wjechać samochodem na Wawel. Gdy mu się nie udało, zaatakował siekierą grupę turystów. Strażnicy próbowali zatrzymać napastnika, strzelając w opony. Ostatecznie obezwładniła go policja. Mężczyzna oznajmił, że "Wawel jest jego", i że "nie życzy tu sobie gości" (TVN24/x-news).
 • "Strażnicy zareagowali prawidłowo"

  48-letni mężczyzna próbował wjechać samochodem na Wawel. Gdy mu się nie udało, zaatakował siekierą grupę turystów. Strażnicy próbowali zatrzymać napastnika, strzelając w opony. Ostatecznie obezwładniła go policja. Mężczyzna oznajmił, że "Wawel jest jego", i że "nie życzy tu sobie gości" (TVN24/x-news). Mówi Danuta Ziemnicka, dyrektor ds. administracji Zamku Królewskiego na Wawelu (TVN24/x-news).