Watykan

Synonimy:
Stolica Apostolska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Watykan (1878)

 • Amerykanin Greg Burke będzie nowym szefem biura prasowego Watykanu

  Amerykanin Greg Burke będzie nowym szefem biura prasowego Watykanu

  Amerykanin Greg Burke będzie od 1 sierpnia nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - ogłoszono w komunikacie. Po 10 latach pracy odchodzi z tego stanowiska ksiądz Federico Lombardi.
 • ​Papież kanonizował o. Papczyńskiego i Marię Elżbietę Hesselblad

  ​Papież kanonizował o. Papczyńskiego i Marię Elżbietę Hesselblad

  Papież Franciszek kanonizował w niedzielę ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela zgromadzenia marianów, pierwszego polskiego zakonu męskiego oraz szwedzką brygidkę Marię Elżbietę Hesselblad. W mszy kanonizacyjnej na placu Świętego Piotra uczestniczy prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
 • Nadużycia w Watykanie. W atmosferze protestów wznowiono proces

  Nadużycia w Watykanie. W atmosferze protestów wznowiono proces

  Przed watykańskim sądem wznowiono w środę proces w tzw. sprawie Vatileaks, czyli wycieku i publikacji tajnych dokumentów. Pod murami Watykanu pikietę solidarności z sądzonymi dziennikarzami zorganizowały federacja prasy i grupa obrońców wolności słowa.
 • Papież debiutuje na Instagramie

  Papież debiutuje na Instagramie

  Dziś przypada trzecia rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, jest także dniem jego debiutu na Instagramie.
 • Witold ​Waszczykowski: Przygotowania do ŚDM idą pełną parą

  Witold ​Waszczykowski: Przygotowania do ŚDM idą pełną parą

  Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Polsce idą pełną parą - powiedział dziennikarzom przebywający w Rzymie Witold Waszczykowski. Szef MSZ informował watykańską dyplomację o stanie przygotowań do imprezy.Szefowi MSZ w Rzymie i Watykanie towarzyszą szefowa kancelarii premiera Beata Kempa oraz pełnomocnik rządu ds. ŚDM Paweł Majewski.
 • Z inicjatywy papieża urządzono ambulatorium dla bezdomnych

  Z inicjatywy papieża urządzono ambulatorium dla bezdomnych

  Od poniedziałku przy kolumnadzie bazyliki Świętego Piotra działa ambulatorium dla bezdomnych. W pobliżu przeznaczonych dla nich kabin prysznicowych i małego zakładu fryzjerskiego na prośbę papieża Franciszka urządzono punkt bezpłatnej pomocy medycznej.
 • Papież krytykuje kult pieniądza

  Papież krytykuje kult pieniądza

  W orędziu na Wielki Post papież Franciszek skrytykował "modele fałszywego rozwoju", oparte na kulcie pieniądza i prowadzące do zobojętnienia na los ubogich.
 • Finanse Watykanu trafiły pod lupę

  Finanse Watykanu trafiły pod lupę

  Komitet ekspertów Rady Europy ds. oceny systemów zwalczania procederu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu Moneyval pozytywnie ocenił reformy finansów Watykanu.
 • Watykan: Proces w sprawie Vatileaks ponownie odroczony

  Watykan: Proces w sprawie Vatileaks ponownie odroczony

  Toczący się przed Trybunałem Państwa Watykańskiego proces w sprawie wycieku i rozpowszechnienia tajnych dokumentów został ponownie odroczony - poinformował po poniedziałkowej rozprawie jeden z oskarżonych, dziennikarz Emiliano Fittipaldi.
 • Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Watykanie

  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Watykanie

  Przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa, podniesionych do najwyższego poziomu odbędzie się we wtorek w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka inauguracja Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu. Rzymu pilnują setki policjantów i żołnierzy.

Filmy - Watykan (16)

 • Jaki naprawdę jest papież Franciszek?

  Zbiór niekoniecznie znanych faktów i informacji na temat papieża Franciszka. (Interia.tv)
 • Jaki naprawdę jest papież Franciszek?

  Zbiór niekoniecznie znanych faktów i informacji na temat papieża Franciszka. (Interia.tv)
 • Kulisy pracy w Radiu Watykańskim

  Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Od ponad 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Reporterkę Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Ile osób pracuje w rozgłośni? Niewiele osób wie, że Karol Wojtyła, jeszcze jako kardynał, nagrywał w Radiu Watykańskim swoje autorskie programy. Studio, w którym pracował, nazwano jego imieniem. – Tutaj bywał Karol Wojtyła, kardynał – mówi ks. Leszek Gęsiak. – W tym studiu nagrał 21 programów dla sekcji polskiej Radia Watykańskiego. Jest to miejsce szczególne, zwłaszcza dla nas Polaków – podkreśla dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Watykan już nigdy nie będzie taki sam

  Wydano dwie książki ujawniające tajemnice watykańskie. Kto i dlaczego podsłuchuje papieża, na co kardynałowie wydają pieniądze za spiżową bramą? Zdaniem komentatorów, Watykan już nie będzie taki sam. Nie jest krajem takim, jak każdy inny i afery finansowe szczególnie tu nie przystoją.