Watykan

Synonimy:
Stolica Apostolska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Watykan (1762)

Filmy - Watykan (7)

 • Papież Franciszek Człowiekiem Roku magazynu "Time"

  Papież Franciszek został Człowiekiem Roku 2013 magazynu "Time". Pokonał dziewięciu innych finalistów plebiscytu, organizowanego przez amerykański tygodnik już od 1927 roku. Jak napisano na stronie internetowej "papież, który przybrał imię skromnego świętego, wezwał do ozdrowienia Kościoła katolickiego - instytucji, w której tempo przemian mierzy się w stuleciach".
 • "Kanonizacja nie wcześniej niż w grudniu"

  Ze względu na trwający sezon urlopowy papież Franciszek najprawdopodobniej zwoła konsystorz najwcześniej w sierpniu, a to sprawi, że najwcześniejszym terminem kanonizacji Jana Pawła II będzie ten grudniowy - uważa Artur Sporniak z "Tygodnika Powszechnego". Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II - poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak zostanie świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63. Franciszek zgodził się na ogłoszenie dekretów kanonizacyjnych (TVN24/x-news).
 • Kogo gorszył nagi Chrystus?

  Kolejny odcinek cyklu "Polimaty" poświęcony jest cenzurze. Niektóre historyczne przykłady tego zjawiska są zaskakujące... Czy wiedzieliście, że jeden z papieży zarządził domalowanie przepaski na biodrach nagiemu Chrystusowi na słynnym fresku w Kaplicy Sykstyńskiej?
 • Biały dym i czarne interesy Banku Watykanu

  Kolejny odcinek swojego autorskiego cyklu "Mówię jak jest" Max Kolonko poświęcił tajemniczej instytucji, jaką jest Bank Watykanu. Na jej działalności cieniem kładą się niewyjaśnione morderstwa, finansowe przekręty, a nawet... wpływy masonerii. Max Kolonko twierdzi, że Benedykt XVI abdykował nie ze względu na zły stan zdrowia, a dlatego, że nie był w stanie zreformować Banku Watykańskiego - i prognozuje, że kardynałowie będą chcieli wybrać na jego następcę "człowieka z zewnątrz", który nie ma pojęcia o Banku i jego interesach (wideo pojawiło się w sieci jeszcze przed wyborem papieża Franciszka). W kontekście wydarzeń na konklawe słowa te okazały się prorocze...