Watykan

Synonimy:
Stolica Apostolska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Watykan (1766)

Filmy - Watykan (8)

 • Za spiżową bramą. Jak się żyje w Watykanie?

  Dla Magdaleny Wolińskiej-Riedi Watykan od wielu lat jest jej domem. Ma ona obywatelstwo polskie i watykańskie. Żona członka Gwardii Szwajcarskiej opowiada o codziennym życiu w Watykanie. Siedziba papieży to 44-hektarowa twierdza - i jedyne państwo świata, które nocą zamykane jest na klucz. Do środka nie sposób się wedrzeć. Otwieranie wrót wytycza poranne bicie dzwonów... Watykan to najbardziej tajemniczy zakątek na Ziemi. Każdy ruch jest tutaj kontrolowany, a w szczególności - każdy krok głowy Kościoła. Mózgiem wszystkich operacji jest Domenico Giani - szef Służb Specjalnych Watykanu. (TVP/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Papież Franciszek Człowiekiem Roku magazynu "Time"

  Papież Franciszek został Człowiekiem Roku 2013 magazynu "Time". Pokonał dziewięciu innych finalistów plebiscytu, organizowanego przez amerykański tygodnik już od 1927 roku. Jak napisano na stronie internetowej "papież, który przybrał imię skromnego świętego, wezwał do ozdrowienia Kościoła katolickiego - instytucji, w której tempo przemian mierzy się w stuleciach".
 • "Kanonizacja nie wcześniej niż w grudniu"

  Ze względu na trwający sezon urlopowy papież Franciszek najprawdopodobniej zwoła konsystorz najwcześniej w sierpniu, a to sprawi, że najwcześniejszym terminem kanonizacji Jana Pawła II będzie ten grudniowy - uważa Artur Sporniak z "Tygodnika Powszechnego". Papież Franciszek oficjalnie uznał cud papieża Jana Pawła II - poinformował Watykan. Oznacza to, że papież-Polak zostanie świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany razem z swoim poprzednikiem, Janem XXIII, który był papieżem w latach 1958-63. Franciszek zgodził się na ogłoszenie dekretów kanonizacyjnych (TVN24/x-news).
 • Kogo gorszył nagi Chrystus?

  Kolejny odcinek cyklu "Polimaty" poświęcony jest cenzurze. Niektóre historyczne przykłady tego zjawiska są zaskakujące... Czy wiedzieliście, że jeden z papieży zarządził domalowanie przepaski na biodrach nagiemu Chrystusowi na słynnym fresku w Kaplicy Sykstyńskiej?