Volkswagen

Synonimy:
Volkswagen, VW
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Volkswagen (1342)

Filmy - Volkswagen (33)

 • PAIH: W Polsce jest najwięcej inwestycji zagranicznych w Europie Środkowej i Wschodniej

  Światowe środowisko dla inwestorów zagranicznych jest skomplikowane i złożone. Pomimo przeciwności, Polska utrzymała pozycję lidera w 2016 roku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, jako destynację dla inwestycji zagranicznych. Potwierdzają to ogłoszone, rozpoczęte oraz zakończone duże projekty inwestycyjne. Volkswagen i Daimler pokazują, że nie tylko uwarunkowania makroekonomiczne świadczą o atrakcyjności naszego kraju dla inwestorów, ale również decyzje inwestorów podjęte w 2016 roku.
 • Spalinowy szwindel VW. Francuzi żądają odszkodowań!

  Sébastien Lameyre kupił samochód z myślą o córeczce, która oddycha przez rurkę tracheotomijną. Zaufał niemieckiej uczciwości. Wieść o oszustwie w opomiarowaniu spalin była dla niego prawdziwym szokiem. Teraz domaga się odszkodowania od koncernu. – Kupiłem niemiecki samochód, ponieważ Niemcy słyną z solidności i rzetelności, a to wszystko okazało się nieprawdą – komentuje rozgoryczony Lameyre. Wielu właścicieli niemieckich samochodów we Francji jest tego samego zdania, dlatego już 3 tys. klientów Volkswagena złożyło skargę do sądu. We Francji do skandalu spalinowego doszedł jeszcze skandal prasowy. Dwie agencje reklamowe, odpowiedzialne za kampanię niemieckiego koncernu, zaczęły wywierać nacisk na media, grożąc wycofaniem reklam. W konsekwencji oszustwa koncernu rzucił cień nie tylko na firmę, ale też na Niemców.
 • Czy "afera spalinowa" w Volskwagenie zaszkodzi polskiej gospodarce?

  Skandal w VW, związany z manipulowaniem wynikami pomiarów emisji spalin, nie powinien znacząco wpłynąć na dynamikę PKB, a to z powodu niewielkiego udziału motoryzacji w wartości dodanej wytwarzanej w gospodarce – ocenia Piotr Bujak z PKO BP. W miarę spokojnie mogą spać również poddostawcy, na których korzyść działa fakt, że ich odbiorcy są mocno zróżnicowani – uważają Dariusz Balcerzyk z Instytutu SAMAR i Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.
 • Kupił wadliwy samochód. Wytoczył proces koncernowi

  Afera z fałszowaniem badań emisji spalin w silniku diesel, jakiej dopuścił się koncern Volkswagen, zatacza coraz szersze kręgi. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) nie wyklucza, że dokładniej zweryfikuje wyniki emisji uzyskiwane przez inne silnik niemieckiego koncernu. Tymczasem posiadacze samochodów z feralnym silnikiem są wściekli i nie ukrywają swojego oburzenia. Bob Merlis od 20 lat był wiernym klientem Volkswagena. Jednak teraz, kiedy wyszła na jaw sprawa z fałszowaniem badań emisji spalin, pozwał koncern, domagając się odszkodowania. - Do kupna tego Volkswagena przekonał mnie aspekt ekologiczny. To miał być czysty samochód. Auto, które mało pali, ma świetne osiągi i jest przyjazne dla środowisk, ale okazało się, że to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Czuję się naprawdę oszukany. Teraz muszą go ode mnie odkupić – mówi rozżalony Bob. Niezadowolonych klientów jest coraz więcej, a to nie pomoże koncernowi w rozwinięciu skrzydeł. Udział niemieckiego producenta w amerykańskim rynku samochodowym jest niewielki, ale właśnie dzięki dieslowi zamierzał poprawić swoje wyniki. Niestety, to już chyba niemożliwe. Przeczytaj wszystko na temat afery Volkswagena