Volkswagen

Synonimy:
Volkswagen, VW
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Volkswagen (1338)

 • VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  Wymiana informacji między samochodami oraz pomiędzy samochodami i elementami infrastruktury drogowej to kolejny ważny krok w drodze do opracowania systemu autonomicznej jazdy. Aby to osiągnąć w 2019 roku Volkswagen wyposaży pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN).
 • Technologie pomagają w badaniach nad wypadkami

  Technologie pomagają w badaniach nad wypadkami

  Specjalny dział badań Volkswagena zajmujący się analizą wypadków samochodowych od ponad 20 lat ściśle współpracuje z inżynierami i konstruktorami marki z Wolfsburga dostarczając im ważnych informacji potrzebnych do konstruowania nowych systemów asystujących.
 • Będą zmiany w homologacji nowych aut

  Będą zmiany w homologacji nowych aut

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za przemysł uzgodnili w poniedziałek wspólne stanowisko ws. przepisów dotyczących wydawania homologacji dla nowych samochodów. Ich poprawki osłabiają jednak restrykcje, które zaproponowano po skandalu Volkswagena.
 • Volkswagen ma prawo pierwokupu akcji Groclina

  Volkswagen ma prawo pierwokupu akcji Groclina

  Volkswagen, globalny koncern motoryzacyjny, podpisał z Groclinem i jego największymi akcjonariuszami porozumienie, w ramach którego uzyskał prawo pierwokupu akcji polskiej spółki poinformował Groclin w komunikacie.
 • Na przekór skandalowi VW pokonał Toyotę!

  Na przekór skandalowi VW pokonał Toyotę!

  Po czterech latach dominacji Toyota straciła tytuł największego sprzedawcy samochodów na świecie na rzecz Volkswagena.
 • Volkswageny 4MOTION hitem

  Volkswageny 4MOTION hitem

  Gama samochodów Volkswagena z napędem na cztery koła jest niezwykle szeroka. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli - od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych.
 • Grecy masowo zmieniają tablice aut na bułgarskie

  Grecy masowo zmieniają tablice aut na bułgarskie

  Grecy masowo zmieniają tablice rejestracyjne swoich aut na bułgarskie. W ten sposób mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy euro rocznie na ubezpieczeniu.
 • Volkswagen zgodził się zapłacić 4,3 mld dolarów kary!

  Volkswagen zgodził się zapłacić 4,3 mld dolarów kary!

  Resort sprawiedliwości USA potwierdził w środę zawarcie z Volkswagenem ugody, w ramach której niemiecki koncern zapłaci 4,3 mld dolarów tytułem sankcji karnych za fałszowanie pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla.
 • Zaskakujący wpływ afery na sprzedaż Volkswagena

  Zaskakujący wpływ afery na sprzedaż Volkswagena

  Skandal dotyczący fałszowania pomiarów toksyczności spalin w samochodach z silnikami Diesla nie wpłynął negatywnie na wyniki sprzedaży Volkswagena. Koncern poinformował, że w 2016 r. sprzedał na świecie o 3,8 proc. więcej samochodów niż w 2015 r.
 • FBI zatrzymało ważnego pracownika Volkswagena

  FBI zatrzymało ważnego pracownika Volkswagena

  FBI zatrzymało wysoko postawionego pracownika amerykańskiego oddziału koncernu motoryzacyjnego Volkswagen - informuje w poniedziałek dziennik "New York Times" powołując się na źródła bliskie sprawie. Mężczyźnie postawiono zarzut oszukania państwa.

Filmy - Volkswagen (35)

 • PAIH: W Polsce jest najwięcej inwestycji zagranicznych w Europie Środkowej i Wschodniej

  Światowe środowisko dla inwestorów zagranicznych jest skomplikowane i złożone. Pomimo przeciwności, Polska utrzymała pozycję lidera w 2016 roku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, jako destynację dla inwestycji zagranicznych. Potwierdzają to ogłoszone, rozpoczęte oraz zakończone duże projekty inwestycyjne. Volkswagen i Daimler pokazują, że nie tylko uwarunkowania makroekonomiczne świadczą o atrakcyjności naszego kraju dla inwestorów, ale również decyzje inwestorów podjęte w 2016 roku.
 • Kierowca powoduje wypadek i ucieka z miejsca zdarzenia

  Dobry przykład na to dlaczego warto mieć przy sobie kamerkę bądź rejestrator.
 • Spalinowy szwindel VW. Francuzi żądają odszkodowań!

  Sébastien Lameyre kupił samochód z myślą o córeczce, która oddycha przez rurkę tracheotomijną. Zaufał niemieckiej uczciwości. Wieść o oszustwie w opomiarowaniu spalin była dla niego prawdziwym szokiem. Teraz domaga się odszkodowania od koncernu. – Kupiłem niemiecki samochód, ponieważ Niemcy słyną z solidności i rzetelności, a to wszystko okazało się nieprawdą – komentuje rozgoryczony Lameyre. Wielu właścicieli niemieckich samochodów we Francji jest tego samego zdania, dlatego już 3 tys. klientów Volkswagena złożyło skargę do sądu. We Francji do skandalu spalinowego doszedł jeszcze skandal prasowy. Dwie agencje reklamowe, odpowiedzialne za kampanię niemieckiego koncernu, zaczęły wywierać nacisk na media, grożąc wycofaniem reklam. W konsekwencji oszustwa koncernu rzucił cień nie tylko na firmę, ale też na Niemców.
 • Czy "afera spalinowa" w Volskwagenie zaszkodzi polskiej gospodarce?

  Skandal w VW, związany z manipulowaniem wynikami pomiarów emisji spalin, nie powinien znacząco wpłynąć na dynamikę PKB, a to z powodu niewielkiego udziału motoryzacji w wartości dodanej wytwarzanej w gospodarce – ocenia Piotr Bujak z PKO BP. W miarę spokojnie mogą spać również poddostawcy, na których korzyść działa fakt, że ich odbiorcy są mocno zróżnicowani – uważają Dariusz Balcerzyk z Instytutu SAMAR i Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.